Grote schoienkoepel Midden-Zeeland Kerk in Geersdijk is te koop intratuin BEVELANDEN/THOLEN Christelijke en katholieke basisscholen onderzoeken mogelijke fusie Proef in Veerse Meer tegen Japanse oester almanak Liefde is... Prijsplukker VRIJDAG 20 april 2012 21 PZC door Nadia Berkelder GOES - Vier besturen van christelij ke en katholieke basisscholen in Zeeland bekijken of ze kunnen sa mengaan. Als de fusie doorgaat, ontstaat een groep van 35 scholen in Midden-Zeeland met ongeveer vijfduizend leerlingen. Het gaat bm de Alpha Scholen- groep (zestien scholen op Zuid-Be veland), Radar (zeven scholen op Schouwen-Duiveland), Prisma (acht scholen op Zuid-Beveland, Walcheren en Schouwen-Duive land) en VPCO Tholen (vier scho len op Tholen en Sint Philips- land). Eind juni moet duidelijk zijn of een fusie voordelen biedt. Daarna wordt een besluit geno men over fusie of een andere vorm van samenwerking. Het is niet de bedoeling om scho len samen te voegen, zegt bestuurs lid Anko van Hoepen van Alpha, die namens de vier schoolbestu ren het woord voert. „Ouders en leerlingen merken er niets van. Het is een bestuurlijke samenwer king. De school blijft gewoon de school." Dorpen met twee scholen van de nieuw te vormen koepel hoeven - in ieder geval voorlopig - niet te vrezen dat er één moet slui ten als de fusie doorgaat. Samenwerking moet een meer waarde hebben, zegt Van Hoepen. „Anders doen we het niet. Het is ook niet noodzakelijk. We praten uit luxe. We zijn nu tevreden over de kwaliteit van het onderwijs en over hoe we alles geregeld hebben, maar dat willen we zo houden: we moeten het in de toekomst met minder personeel en minder geld doen. De vraag is of we de kwali teit beter kunnen handhaven als we samen gaan." Binnen een groter samenwerkings verband zijn scholen beter in staat om schommelingen in het perso neelsbestand op te vangen, beleids medewerkers kunnen gespeciali seerder werk doen en de interne begeleiding van leerkrachten kan beter worden georganiseerd. „Maar om interne begeleiding te kunnen betalen, moet je samen werken." Van Hoepen erkent dat een fusie ook valkuilen heeft. „Ons uitgangs punt is om de overhead, de kosten die niet aan onderwijs worden be steed, te verminderen. Bovendien mag de afstand tussen het bestuur en de school niet te groot worden. We willen de verantwoordelijkhe den laag in de organisatie blijven leggen. Dat kun je organiseren." DOMBURG Rijk, waterschap, gemeenten en re creatieondernemers doen mee aan een proef om de Japanse oester te bestrijden in het Veerse Meer en trekken daar twintig- tot vijfen twintigduizend euro voor uit Ondernemers hebben achtduizend euro toegezegd. De gemeenten Nöord-Beveland en Goes stellen een bijdrage van maximaal 3000 euro beschikbaar, Veere geeft 1500 euro. De provincie geeft tweedui zend euro. Het gaat om wegvissen en wegen zoeken voor gebruik. Een schuine grap, een leuke dubbel zinnigheid of een humoristische op merking. Mannen onderling kunnen er vaak geen genoeg van krijgen om elkaar zo nu en dan even in de zeik te nemen. Bij vrouwen is het echter oppassen geblazen. Voor je het weet vallen je woorden in verkeerde aar de. Wie dus een vuile blik, een fikse ruzie of zelfs een venijnig knietje lie ver vermijdt, kan zich maar gedeisd houden richting de vrouwelijke mede- Tip? redactie@pzc.nl mens. Bij die elfjarige jongen uit Zie- rikzee was dat besef reeds op vroege leeftijd aanwezig, bleek toen zijn moeder laatst de kast aan het uitmes ten was. Onderop een stapel trof ze een briefje aan waarop zoonlief had geprobeerd om voor zich zelf het be grip 'lief zijn' nader te definiëren. Wat is lief zijn? 1. Niet pesten 2. Heel erg lief tegen mama doen 3. Alleen grapjes maken tegen papa De Ontmoetingskerk in Geersdijk is te koop - al staat er geen verkoopbord bij. „Dat zou mensen voor het hoofd kunnen stoten", zegt Willem Jacobs van het verkopende rentmeesterkantoor. „Mensen zijn vaak sterk betrokken bij een kerkgebouw. Dat vergt zorgvuldigheid." foto Willem Mieras GEERSDIJK - De Ontmoetingskerk in Geersdijk krijgt een nieuwe be stemming. Het gebouw en de grond zijn voor een vraagprijs van 350.000 euro te koop bij het Kan toor der Kerkelijke Goederen te Amersfoort. De Protestantse ge meente Wissenkerke-Geersdijk verkoopt het gebouw om de onder houdskosten voor de kerkgemeen te in te perken. Voorlopig worden er nog diensten gehouden in de Ontmoetingskerk, maar na ver koop gebeurt dat enkel in de Op- standingskerk in Wissenkerke. Er is al enige belangstelling, vertelt kerkrentmeester Willem Jacobs van KKG: een plan voor een mi lieueducatiecentrum is afgeketst, mensen denken na ovei umbuuw tot een woonhuis met kantoren. „Je komt bij dit soort herbestem mingen de meest creatieve ideeën tegen. De gemeente blijkt bereid om naar elk concreet plan te kij ken." Met een kerkzaal van 200 vierkante meter koop je vooral ruimte, beaamt Jacobs. Sloop is een andere optie. Het pand uit 1958 staat op een perceel van ruim 1400 vierkante meter waar wo ningbouw goed mogelijk is; op de hoek van de Geersdijkseweg en de Noordweg - die momenteel op nieuw bestraat wordt. Buffelen in de buurtwinkel 22 en 23 Eenjarig perkgoed set van 6 stuks XF 11 geeft kleur aan groen Intratuin Koudekerke. Galgeweg 5. Donderdag en vrijdag koopavond, www.intiatuin.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 57