Buurtpreventie bepleit in Zonnemaire 1- 'J intratuin SCHOUWEN-DUIVELAND Liefde is... _zon°' ($9 Dorp wil zich na brutale inbraken bij ouderen wapenen almanak Vier gewonden bij botsing Prijsplukker |j VRIJDAG 20 april 2012 21 Op de pedalen het eiland rond 22 en 23 door Piet Kleemans ZONNEMAIRE - Ze zijn het zat, de inwoners van Zonnemaire. Na een aantal brutale inbraken klinkt op het dorp de roep om buurtpreven tie. Dat werd woensdag duidelijk op een vergadering van de dorps raad Zonnemaire. De schrik zit er bij met name oude ren op het dorp goed in. De afgelo pen tijd hebben zij herhaaldelijk te maken gehad met inbraken, soms op klaarlichte dag. Het ge volg; mensen zijn angstig gewor den en achterdeuren die normali ter gewoon open zijn gaan nu op slot. Voor pastor Ruud Baas van de Hervormde kerk aanleiding om de inwoners van Zonnemaire op te roepen tot gezamenlijke actie. In een brief aan de dorpsraad doet hij de suggestie om een buurtpre ventieproject op te zetten. Tijdens de vergadering van de dorpsraad riep de suggestie van Baas gemengde reacties op. De een vindt het een goed idee, een ander vreest dat het niet helpt en dat mensen die meedoen aan buurt preventie vervolgens zelf het doel wit worden van inbrekers en/of vandalen. Tijdens de dorpsraads vergadering riep voorzitter Anton van der Velde de dorpelingen op in ieder geval na te denken over het opzetten van een buurtpreven tieproject. Hij kreeg bijval vanuit de - goedgevulde - zaal. „Ik denk dat we als dorp collectief in actie moeten komen." In Zeeland is volgens een woord voerder van de politie nog niet zo veel ervaring opgedaan. Alleen in de Middelburgse wijk Klarenbeek is in 2011 een buurtpreventiepro ject opgestart nadat de wijk geteis terd werd door inbraken. De eerste ervaringen in Klaren beek zijn positief. In het Zuid-Hol landse Ouddorp is in 2010 een buurtpreventieproject opgezet naar aanleiding van overlast door jongeren. ZIERIKZEE - De tijd van de schoolkampen is weer begonnen. Verspreid over het eiland lo pen of fietsen groepen kinderen. Meestal te herkennen aan de felgekleurde hesjes en een Ie bijzondere plaatjes op. Zoals hier, op de meester Eeuwoutschool uit Brielle. Zij verblij- volwassene voorop en een er achteraan. Altijd dijk tussen Ouwerkerk en Zierikzee. Daar trof ven deze week in Ellemeet en deden donder- al een vrolijk gezicht, maar soms levert het he- de fotograaf een groepje kinderen van de dag een puzzeltocht. foto Ronald den Dekker '■X'vi*, v:.v 1 Een schuine grapeen leuke dubbel zinnigheid of een humoristische op merking. Mannen onderling kunnen er vaak geen genoeg van krijgen om elkaar zo nu en dan even goed in de zeik te nemen. Bij vrouwen is het ech ter oppassen geblazen. Voor je het weet vallen je woorden in verkeerde aarde en zit je met de gebakken pe ren. Wie dus een vuile blik, een fikse ruzie of zelfs een venijnig knietje lie ver vermijdt, kan zich maar beter ge deisd houden richting de vrouwelijke Tip? redactie@pzc.nl medemens. Bij die elfjarige jongen uit Zierikzee was dat besef reeds op vroege leeftijd aanwezig, bleek toen zijn moeder laatst de kast aan het uitmesten was. Onderop een stapel trof ze een brief je aan waarop zoonlief had gepro beerd om voor zichzelf het begrip 'lief zijn' nader te definiëren. Wat is lief zijn? 1. Niet pesten 2. Heel erg lief tegen mama doen 3. Alleen grapjes maken tegen papa TERNEUZEN - Op de kruising Vlietstraat/ Guido Gezellestraat in Terneuzen zijn woensdag bij een botsing vier mensen gewond ge raakt. Een 21-jarige Terneuzenaar raakte een verkeerslicht en botste tegen een andere auto. Twee passa giers van de 21-jarige (een 19-jarige man uit Hulst en een 20-jarige Ter- neuzense) hadden nek- en rug klachten. De inzittenden van de andere auto (een 66-jarige man en een 63-jarige vrouw uit Hulst) bra ken hun borstbeen. Eenjarig perkgoed set van 6 stuks 17* Halfschaduw, o.a. Lobelia, Begonia, ,s jj' Vlijtig Liesje, Usbloem en Petunia. J a 11 geeft dein aan groen Intratuin Koudekerke. Galgeweg 5. Donderdag en vrijdag koopavond, svww.intratuin.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 49