■li uitzicht over de Westerschelde -T-r-r A' Li wonen 17 HUIS NIEUW JÉf Jj ra z* k*. 1 vrijdag 20 april 2012 Theo van Deursen aan het werk in de woonkamer. foto's Ruben Oreel Haar zoektocht ging onder meer langs het nieuwbouwproject Bestevaer, in het Schel- dekwartier. „Ik heb het informatiepakket aangevraagd en serieus overwogen daar een huis te kopen. Maar het was toch een stuk duurder. Je hebt dan wel nieuwbouw, maar ik heb ooit in een nieuwbouwhuis ge woond en daar zaten ook allemaal gebreken aan. Ik hou gewoon toch meer van oude huizen." Ook een andere woning, op Groen van Prin- stererlaan 44, viel af „Het is een dri ve-in-woning uit begin jaren zeventig. Ik wilde nogal wat veranderen. Toen ik uitre kende hoeveel dat zou gaan kosten, bleek het te duur te worden." Zo kwam ze uiteindelijk terecht in de Prin senstraat. Het huis op nummer 23 stond al bijna drie jaar te koop en werd inmiddels verhuurd. Denise: „Het was beneden hele maal uitgeleefd. Er was veel kapot en er wa ren lekkages. Daar schrok ik eerst wel van. Maar toen ging ik fantaseren over wat je er van kan maken... En je hebt veel oppervlak te voor een goeie prijs." Na één keer kijken, kocht ze het huis. Theo had het toen nog niet eens gezien. Ook hij is blij met de wo ning. Hij was altijd al meer gecharmeerd van oude huizen. „Daar zit toch meer karak ter in." „Maar het is oók meer werk", zegt Denise. „Ja, maar dan kun je het wel maken zoals je het wilt", vindt Theo. Voordeel daarbij is Uitzicht door het raam bij de loungehoek, op een verhoging op de bovenste verdieping van het huis. dat Theo een eigen klusbedrijf heeft en dus erg handig is. Maar ook Denise heeft in haar leven al heel wat afgeklust. En ze weet wat ze wil in huis. „Ik ben meer van het .ont werpen en Theo van de uitvoering." In ruim twee maanden tijd is er al veel ver anderd. De oude keuken is eruit gesloopt en dit deel van de benedenverdieping is bij de woonkamer getrokken. Aan de achterkant is een stuk aangebouwd. Dit wordt de nieu we keuken. De achterdeur geeft toegang tot de tuin van Kunstcentrum Willem3. „Daar mogen we gebruik van maken. En we hoe ven 'm niet te onderhouden. Da's mooi, want we houden niet van tuinieren." Door de aanbouw kon op de eerste verdie ping een dakterras en een kleine logeerka mer worden bijgemaakt. Op de tweede, bo venste, verdieping hoeft voorlopig niets te gebeuren. Hier hebben Denise, die voor een handelsonderneming werkt, en Theo alle bei hun kantoor. Met op een verhoging een loungehoek, die uitzicht biedt op de Wester schelde. Theo: „We gingen altijd naar Michieltje als we de zee wilden zien, nu heb ben we dat uitzicht vanuit huis." Denise en Theo denken eind deze maand de benedenverdieping klaar te hebben en in mei te kunnen verhuizen. De rest van het werk doen ze daarna, in fases. Ze zien erg uit naar wonen in het wijkje achter de Oran- jedijk. „Dit is een leuke, gezellige buurt, met normale mensen." V De tweede en bovenste verdieping, gezien vanaf de verhoging, wordt door Denise Halim en Theo van Deursen gebruikt als kantoor. De woonkamer met rechtsachter de nieuwe aanbouw, waar de keuken komt. Linksachter is de bijkeuken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 47