Verliefd op een wagenschuur wonen3 vrijdag 20 april 2012 door Matthanja Schipper Ze hebben al vier huizen van de grond af aan opgebouwd. Ad en Alize Dorst hebben een passie voor renoveren. Het stel woont sinds vijf jaar in een omgebouw de, negentiende-eeuwse wagenschuur aan de Noordstraat in Biezelinge. Het huis aan de Noordstraat is alweer het ze vende dat ze samen bewonen. „En het krie belt nu alweer", bekent Alize. Ad: „Als we ergens lang zouden blijven, zouden we alles op den duur toch weer overhoop halen. Dan kun je beter verhuizen en opnieuw be ginnen." In eerste instantie kwam het stel kijken naar de gezinswoning op het terrein, maar ze werden verliefd op de schuur die eraan vastzat. Deze hebben ze omgebouwd tot woonruimte; het huis wordt nu gebruikt als gastenverblijf voor bijvoorbeeld opa en oma. Op de plek waar het gezin nu woont, stonden eerst schapen, tractors en stro. „We hebben de schapenkeutels nog uit de schuur moeten schrapen", zegt Ad. Ad en Alize zijn gehecht aan de oorspronke lijke uitstraling van de woning. Die houden ze bij het verbouwen in ere. Alize: „Je moet kunnen zien hoe het gebouw was toen je er op verliefd werd." De ruim honderd jaar oude balkenconstructie hebben zij dan ook in de originele staat gelaten. Bijzonder vindt Ad de granaatsplinters in één van de balken op de bovenverdieping. Hier is nog zicht baar dat er in de Tweede Wereldoorlog een granaat is ingeslagen. Bij de inrichting is rekening gehouden met de authentieke uitstraling van het huis. Ad: „In ons vorige huis hadden we ornamenten aan het plafond, dat past hier niet. Het is een boerderij en daar wil je aan vasthou den." Alize vertelt verder: „We hebben be wust gekozen voor uitsluitend natuurlijke materialen zoals hout, beton en natuur steen. De kleuren passen ook goed bij het gebouw: stoer en robuust. De meeste meubels zijn op maat gemaakt. Alize wijst op de grote meubels: „Kleine spullen vallen hier in het niet. De bank is bijvoorbeeld vijf meter lang." Het echtpaar gaat daarbij als een echt team te werk: Alize is het creatieve brein achter de inrichting, Ad tekent de ideeën uit. Met deze tekeningen gaan ze naar de meubelma ker en zo krijgen ze precies wat ze willen. Het merendeel van de meubels is nieuw. In de woning zijn echter ook oude elementen te vinden. Bijvoorbeeld twee apothekerskas- ten, afkomstig uit apotheek Ringeling in Middelburg. Verder heeft Ad via zijn verlich- tingsbedrijf acht lampen van de Euromast in Rotterdam op de kop getikt. Dat de woning een zee van ruimte biedt, kwam hen goed van pas toen ze vijfjaar ge leden in Biezelinge kwamen wonen. Het ge zin telt zeven kinderen. Inmiddels zijn er drie de deur uit, maar ze komen nog veel over de vloer. „Vaak staan we met zijn zes sen te koken, maar door de ruimte heb je nooit last van elkaar", vertelt Ad. Om iedereen aan tafel te krijgen, maakt het stel gebruik van een bel: „Als de koffie of het eten klaar is en je moet iedereen roe pen, schreeuw je de longen uit je lijf Dan werkt zo'n bel toch wel goed", vertelt Alize. Ad is er van huis uit aan gewend: „Mijn ouders hadden vroeger een gong in de gang staan, daarom hebben ze ons deze bel gege ven." De vrijheid die zij nu hebben, willen ze niet kwijt en de locatie vinden ze ideaal, vertelt Ada: in het dorp zelf, maar wel op een groot perceel. „Je zit hier vrij." Het echtpaar ge niet enorm van het huis. „Ik voel me hier echt thuis. Voorlopig gaan we niet weg", ver klaart Alize. Maar bij de gedachte aan een nieuw droomproject - een stadsvilla - gaan de ogen toch wel glinsteren. Tips? Mail naar: wonen@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 43