sport 131 Vacansoleil nog zonder Leukemans 'NAC koerst af op eerste divisie' Bjarne Riis vecht UCI-puntenregel na schorsing aan Pim Bouwman debuteert met zege op Vaasa 'Vechtpartij tussen Robben en Ribéry' Italië is laatste horde voor waterpolosters ADO niet vervolgd voor spreekkoren Wielrenner Ricco voor twaalf jaar geschorst Lotte Jonathans zet punt achter carrière "33 vrijdag 20 april 2012 Bjarne Riis is het niet eens met de UCl-regel die stelt dat een wielrenner de eerste twee jaar na terugkomst van een doping- schorsing geen UCI-punten kan verdienen. De Deense ploegleider van Saxo Bank loopt daarmee vooruit op de terugkeer van Al berto Contador in augustus na een schorsing van twee jaar. „We kunnen deze regel nooit aanvaarden", aldus Riis op de websi te van de Deense krant Politiken. Contador was vorig jaar goed voor meer dan tweederde van het totale puntenaantal van Saxo Bank, voor hij voor twee jaar werd geschorst. Die punten moesten weer worden ingeleverd. Momenteel staat Saxo Bank laatste in de ploegenranking van de WorldTour en dreigt zijn plaats in de elite van het wielrennen te verliezen. VA ASA - Pim Bouwman heeft zijn eerste zege in de Finse voetbalcom petitie binnen. De middenvelder uit Oost-Souburg, die in januari de overstap maakte van NAC Breda, vierde zijn competitiedebuut don derdagavond voor Inter Turku met een 2-0-zege op VPS Vaasa. Bouwman kreeg zoals verwacht een basisplaats van zijn Nederland se trainer Job Dragtsma. Het was het eerste duel voor Inter Turku, omdat de uitwedstrijd tegen FF Jaro vorige week werd afgelast van wege de slechte staat van het veld in Jakobstad. Inter Turku maakte voor rust met twee goals het ver schil. Bouwman werd na 82 minu ten gewisseld. „Ik heb lekker ge speeld, maar ik zat er na tachtig minuten doorheen", zei hij na af loop. Inter Turku speelt zondag al de volgende wedstrijd in de Veik- kausliiga, thuis tegen Mypa. door Dennis van Bergen BREDA - NAC-aanvoerder Jelle ten Rouwelaar maakt zich, net als de technische leiding van zijn club, grote zorgen over de sportieve con sequenties van de grote financiële problemen die als een gifwolk bo ven het Rat Verleghstadion drij ven. „Als we nog verder moeten bezui nigen in het spelersbudget koersen we rechtstreeks af op de eerste di visie", verklaart de doelman de on rust. „Nu hebben we het al moei lijk om ons te handhaven. Laat staan als er nog meer gesneden gaat worden. Het lijkt me niet wijs als we aan Willem II een voor beeld gaan nemen." Ten Rouwe laar doelt op het spelersbudget, waarop volgens hem dus bezui nigd gaat worden. -Op dit moment bedraagt het bud get voor het 'voetbalbedrijf van NAC circa 4,5 miljoen euro. En dat bedrag blijft hetzelfde, zp melden bronnen in Breda. Alleen herbergt de selectie in 2012/2013 een aantal krachten met 'oude', door voorma lig directeur Theo Mommers opge stelde lucratieve contracten, waar bij die spelers jaarlijks significant meer gaan verdienen. Spelers als Kees Luijckx, Robbert Schilder, Donny Gorter en Jens Janse, van wie het contract in 2013 afloopt, verdienen komend seizoen op hun top. Tel daarbij op het opgewaardeerde contract van bijvoorbeeld Alex Schalk en de zorgen van Ten Rou welaar en de technische leiding van NAC zijn verklaard. Omdat de door Mommers vastgelegde spe lers recht hebben op meer salaris, blijft er voor de anderen minder over. Ofwel: de selectie zal aan kwaliteit inboeten. Sterker: voorals nog liggen veertien spelers, waar van twee keepers, vast. De vijf ta lenten die de Bredase club recent vastlegde niet meegerekend. En daarmee is de koek zo goed als op. LUIK - De wielerploeg van Rabo bank komt zondag met zes Neder landers aan de start van de voor jaarsklassieker Luik-Bastenaken- Luik. Naast Bauke Mollema zijn ook Robert Gesink, Steven Kruijs- wijk, Laurens ten Dam, Stef Cle ment en Lars Boom aangewezen voor de koers door de Ardennen. De Spanjaard Luis Leon Sanchez en de Duitser Paul Martens com pleteren de bankploeg. Vacansoleil-DCM moet het zon dag opnieuw doen zonder kop man Björn Leukemans. De Belg, die vorig jaar negende werd', heeft nog steeds knieproblemen. Daar door kon hij afgelopen zondag tij dens de Amstel Gold Race ook niet in actie komen. De Nederlandse wielerploeg ver schijnt nu aan de start in Luik met de volgende renners: Johnny Hoo- gerland, Wout Poels, Lieuwe Westra, Stijn Devolder, Tomasz Marczynski, Sergej Lagoetin, Mat- teo Carrara en Marco Marcato. Team Argos-Shimano begint in Luik met slechts één Nederlandse renner aan de klassieker: Tom Du- moulin. Brian Bulgac is door zijn ploeg Lot to Belisol opgenomen in de selec tie voor de wielerklassieker. De Ne derlandse wielrenner vervangt de geblesseerde Gianni Meersman. De Belgische wielerploeg is tevre den over de manier waarop de Ne derlander tijdens de Waalse Pijl woensdag de kopmannen van zijn team heeft bijgestaan. Cadel Evans ontbreekt in Luik-Bas tenaken-Luik. De 35-jarige Austra liër heeft nog last van een bijholte ontsteking, waardoor hij zondag al moest opgeven in de Amstel Gold Race en woensdag ook de Waalse Pijl aan zich voorbij liet gaan. NAC zal dus elders geld vandaan moeten halen om de selectie te kunnen versterken. Waar dat geld vandaan moet komen? NAC, kam pend met een negatief eigen ver mogen van elf miljoen euro, hangt nog vele tegenvallers boven het hoofd. Zo is er de 1,2 miljoen euro die de club wellicht misloopt nu een grote sponsor (Heja) failliet is gegaan. Evenals de 4,5 ton voor de transfer van Matthew Amoah naar Turkije. En NAC wacht mogelijk nog een betaling in de Arveladze- zaak, waar binnenkort een uit spraak in komt. Bronnen rondom het bestuur zeg gen dat deze financiële zorgen niet verhaald gaan worden op het spe lersbudget, maar op 'een ander deel uit de organisatie'. Aangezien NAC baalt van de magere inkom sten, lijkt een reorganisatie van de commerciële tak een kwestie van tijd. Maar dat NAC 1 volgend sei zoen een nog zwaarder jaar wacht dan nu het geval is, is evident. MÜNCHEN Arjen Robben en Franck Ribéry zijn dinsdagavond na het duel in de Champions^ League tussen Bayern München en Real Madrid (2-1) met elkaar op de vuist gegaan. Dat meldde de invloedrijke krant Bild donderdag op de website. Ribéry kreeg het in de eerste helft verbaal met Robben aan de stok. De twee zouden tijdens de rust op nieuw een woordenwisseling heb ben gekregen. Na de wedstrijd viel Ribéry zijn ploeggenoot zelfs aan. TRIËST De Nederlandse waterpoloploeg gaat als groepswinnaar door naar de kwartfinales bij het olympisch kwalificatietoernooi voor vrouwen in Triëst. De olympisch kampioen versloeg donderdag in de laatste poulewedstrijd Griekenland met duidelijke cijfers: 13-6. Nederland was al zeker van een plaats bij de laatste acht. Oranje speelt vrijdag om 20.00 uur de kwartfinale tegen Europees kampioen Italië, de num mer vier van groep A. Bij winst plaatst Nederland zich voor de Olympische Spelen van Londen. DEN HAAG De KNVB vervolgt ADO Den Haag niet voor de ongeregeldheden tij dens het thuisduel met Ajax (0-2) op 18 maart. Tijdens die wedstrijd kreeg Jody Lukoki voorwerpen naar zijn hoofd geslingerd vanaf de tribune en hief een deel van de Haagse aanhang racistische spreek koren aan. ADO greep hard in. Ze ventien supporters kregen na iden tificatie een stadionverbod opge legd. De KNVB vroeg toch om aan vullende informatie, maar oordeel de dat ADO geen blaam treft. ROME De Italiaanse dopingautoriteit heeft wielrenner Ricardo Ricco donderdag een schorsing van twaalf jaar-opgelegd. De 28-jarige coureur voerde vorig jaar zelf een bloedtransfusie uit. Die ingreep kostte de Italiaan bijna zijn leven. Hij werd vervolgens ontslagen door zijn ploeg Vacansoleil. Ricco testte tijdens de Tour in 2008 al eens positief op cera. Dat leverde hem een schorsing van twee jaar op, die later werd verminderd met vier maanden. KARLSKRONA Badmintonspeelser Lotte Jona thans (34) houdt haar lange en suc cesvolle topsportcarrière voor ge zien. De derde ronde van het vrou- wendubbel bij het EK in het Zweedse Karlskrona vormde het eindpunt Door het verlies met Pau- lien van Dooremalen kan het duo zich niet meer plaatsen voor de Spelen. „Een aantal jaren geleden heb ik besloten om nog een keer al les op alles te zetten", liet Jona thans weten. „Met maar één doel: de Olympische Spelen van Londen. Nu ik dat doel niet gehaald heb, is het tijd om te stoppen." "XTTTTf Bauke Mollema rijdt de Gulpenerberg op tijdens de Amstel Gold Race. foto Toussaint Kluiters/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 31