80 - 66 14 zeeland 123 Gemeente Vlissingen wil Sloebrug verhogen of ondertunnelen Geschiedenis herhaalt zich in openbaar onderwijs Crossende jongen aangehouden Vier gewonden bij zware botsing auto's Afghaanse stichting houdt benefietavond /7\Autoteam VV Corsa 1.2 3-Deurs Edition ffff van 14.995,- voor 11.995,- vrijdag 20 april 2012 pekaar natuursteen tegels gebakken klinkers (nieuw en herbruik) vijverranden bertratingsmalerlalen bv KanaaKvcg 83 4401 PE Vlake 0113 38 16 62 info@pekaar.com wwww.pekaar.com VLISSINCEN TERNEUZEN Op de kruising van de Vlietstraat en de Guido Gezellestraat in Ter- neuzen zijn woensdagavond bij een botsing vier mensen gewond geraakt. Een 21-jarige Terneuzenaar raakte om 20.50 uur een verkeerslicht en kwam daarna in botsing met een andere auto. Twee passagiers van de 21-jarige (een 19-jarige man uit Hulst en een 20-jarige Terneuzen- se) hadden nek- en rugklachten. De inzittenden van de andere auto (een 66-jarige man en een 63-jarige vrouw uit Hulst) braken hun borst been. Claire Labrujere zoekt een boek uit terwijl de andere kinderen van groep 1-2 in de kring zitten. foto Lex de Meester Twintig jaar geleden was het De Burch of De Arneburch (nu Uilenburch). Nu is het lot van de openbare basisschool aan de Nederstraat opnieuw ver bonden aan een andere school, na melijk de Dolfijnenburch in de wijk Klarenbeek. En al is de keuze (nog) niet zo zwart-wit als in 1992, voor wie toen de discussie moest meema ken, lijkt de geschiedenis zich te herhalen op de plek waar al meer dan een eeuw onderwijs wordt ge geven. De gemeenteraad koos in '92 voor de school aan de Neder straat. Tot verbijstering van de voorstanders van het openbaar on derwijs, die eigenlijk geen enkele school wilden opgeven. „Jammer dat de gemeente, als hoofdbestuur van het openbaar basisonderwijs, haar hoofdfiliaal in de uitverkoop doet", zei een moeder van twee Burch-kindjes tegen de PZC. De Algemene Basisschool (geen open bare, maar een bijzonder-neutrale school) trok in het pand aan de Bachtensteene en groeide vervol gens als kool. De Arneburch werd Uilenburch, maar een echt grote school werd het nooit. Jaren schommelde het leerlingental rond de honderd. Soms wat meer, soms wat minder. Voor de ouders was en is de kleinschaligheid juist de kracht van de school: „Knus, ie dereen kent elkaar, iedereen is hier welkom, kanjers van leerkrach ten." De ouders willen de school niet kwijt. Dat maakten ze deze week duidelijk aan de directeur van de Archipel Scholen, waar de Uilenburch deel van uitmaakt. De politie hield woensdag rond 20.30 uur een 16-jarige Vlissinger aan in de Zeeaster in Vlissingen voor te hard rijden op een onverze kerde, onverlichte crossmotor zon der helm en rijbewijs. De politie trof de jongen aan na een melding dat twee jongens met bivakmutsen op aan het crossen waren door Lammerenburg en Paauwenburg. Toen een van hen viel, probeerde het tweetal te voet aan de politie te ontkomen. Buurtbewoners over meesterden een van de jongens en droegen hem over aan de politie. OOST-SOUBURG De Vlissingse stichting Mehrvoor hulp aan Afghanistan, houdt mor gen een benefietavond om te vertel len wat zij allemaal doet. Verder willen de oprichters van de stich ting, de vriendinnen Shinkei Kha- lil en Nabila Sekandari uit Vlissin gen, bezoekers laten kennismaken met de Afghaanse cultuur en lek kernijen. De bijeenkomst vindt plaats in het gebouw van de Moluk se stichting Mae Uku, in de Prins Hendrikstraat in Souburg. Het be gint om 19.00. Entree kost vijf euro en dat bedrag gaat naar Mehr. Tachtig leerlingen is voor een school een kritische grens. Met dit aantal is er ge noeg geld om vier combinatiegroepen te bekostigen. De prognose voor de Uilen burch: 66 leerlingen bij aanvang van het nieuwe schooljaar. Veertien te weinig. door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - De Sloebrug verho gen of ondertunnelen. Eén van die twee opties moet de manier zijn, om zowel het gemotoriseerd als het scheepvaartverkeer in Vlis singen te bevorderen. De gemeente Vlissingen voert, sa men met de provincie Zeeland, ge sprekken om Rijkssubsidie te krij gen om een oplossing voor de op stoppingen op de belangrijkste doorstroomweg van Vlissingen voor elkaar te krijgen. Er moet iets gebeuren om de verkeerscirculatie in Vlissingen te optimaliseren, zei de verkeerswethouder gisteravond tegen de gemeenteraad. Zeker als de ontwikkelingen in het Schelde- kwartier, de Kenniswerf en Bas- kensburg straks nog meer druk op de brug leggen. En al helemaal als er de marina in het Scheldekwar- tier is gerealiseerd, waardoor de Sloebrug, door de gemeente Vlis singen betiteld als 'de poort naar Walcheren' nog veel vaker open moet. De gemeenteraad toonde zich con tent met het plan om de brug te verhogen of te ondertunnelen, hoewel Dick Schinkel van de Partij Souburg Ritthem liet blijken toch wel voorkeur te hebben voor een tunnel. Een nog hogere brug zou overlast kunnen veroorzaken voor Oost-Souburg en Westerzicht. Ook POV'er Tobias Meijers gaat voor de tunnel. „Die tunnel is hier drie keer zo hard nodig als in Mid delburg. Zet hoog in. Maak niet de zelfde fout als in het verleden met de halfhoge brug, want daar kan nog steeds niks onderdoor varen. Dat was weggegooid geld." Voor de korte termijn heeft de ge meente Vlissingen ook al een op lossing bedacht: in het zomersei zoen een bloktijdenregeling op de Sloebrug, waarbij het gemotori seerd verkeerd prioriteit krijgt tij dens de spitsuren. Wir leben Autos. Gemiddeld brandstofverbruik en C02-uitstoot: liter/100 km: 11,3-1.2; kms/liter: 8.8 83,3; CO2 gr/km 265 27 Actie geldig zolang de voorraad strekt Prijzen zijn excl atleveringskosten, metallic lak en eventuele opties. LJLvoel je v r i j Pearyweg 19, (0113)23 7923 Bedrijtsweg 2 (Vrijburg), (0118) 4617 10

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 23