effeweg.nl 81 buitenland 21 jaar cel vindt Anders Breivik waardeloos, dan liever doodstraf effeweg.nl 10529 - 46 96 67 Steun op internet 'Zuid-Sudan bevrijden' Nek-aan-nek in de VS Fucking blijft Fucking Suu Kyi op reis Juan Carlos zegt dat hij spijt heeft Stedentrip Parijs Stedentrip Berlijn Stedentrip Praag Stedentrip Kopenhagen C.m«>«52ï Provence Rijncruise Keulen - Straatsburg donderdag 19 april 2012 OSLO - Volledige vrijspraak of de doodstraf Dat zijn volgens Anders Behring Breivik de enige twee logi sche uitkomsten van het proces te gen hem. De 33-jarige Noor, die in juli vorig jaar jaar 77 mensen doodde, zei woensdag op de derde zittingsdag dat een lange gevangenisstraf een lachertje zou zijn. Noorwegen kent de doodstraf overigens niet. Als de rechtbank tot het oordeel komt dat Breivik psychisch ge zond en toerekeningsvatbaar is, zo als hij zelf claimt, wacht hem in be ginsel een gevangenisstraf van 21 jaar. „Ik beschouw 21 jaar als een waardeloze straf', zei hij. Als de man gek zou worden ver klaard, kan hij worden veroor deeld tot een levenslang verblijf in een gesloten psychiatrische inrich ting. Toen de rechtbank vroeg of hij zou willen dat hem de dood straf zou worden opgelegd, ant woordde Breivik: „Nee, maar ik zou het wel respecteren". Hij zei ook niet te hebben verwacht dat hij 22 juli zou overleven. Op die dag liet hij een bom afgaan in het regeringscentrum van Oslo, met acht doden als gevolg. Direct daarna reed hij naar het eiland HET PROCES BREIVIK OSLO - De boodschap van Breivik vindt op internet veel weerklank. Op de Facebookpagina 'Stop de isla misering van Noorwegen' onder schrijven velen zijn denkbeelden. De aanslagen worden wel afge keurd. „Ik ben het helemaal met hem eens. Hij argumenteert goed en ik verbaas me dat niemand zijn politieke talent heeft erkend voor hij een massamoordenaar werd", schrijft een man. Andere bezoekers zijn kritischer. Utoya, waar jonge sociaaldemocra ten zomerkamp hielden, en schoot verkleed als agent 69 men sen dood. De meeste slachtoffers op het eiland waren tieners. Breivik werd uitgebreid onder vraagd over het netwerk van mili tante nationalisten, de Orde van Tempeliers, waarvan hij beweert lid te zijn. Hij zou het genoot schap in 2002 in Londen met drie anderen hebben opgericht. Deze organisatie zou bestaan uit onafhankelijke cellen. „Ik ben slechts een van de zeer vele mili tante nationalisten in Noorwegen en Europa. Als onze eisen niet worden ingewilligd, zal het op nieuw gebeuren." Hij doelde op zijn eis dat de regerende Arbeiders partij in Noorwegen een einde maakt aan de in zijn ogen ruimhar tige migratiepolitiek. Breivik zei ook dat in Noorwegen twee cellen actief zijn, elk bestaan de uit één persoon, die bereid zijn nieuwe aanslagen te plegen. Hij antwoordde bevestigend op de vraag van de aanklager of Noorwe gen daar daadwerkelijk voor moet vrezen. Het OM Ministerie twijfelt sterk aan het bestaan van een der gelijk netwerk en gaat ervan uit dat Breivik alleen heeft gehandeld. Het proces tegen Breivik, die zegt met zijn daden 'etnische Noren' te hebben willen beschermen tegen wat hij noemt een 'moslim-inva sie', gaat naar verwachting in to taal 10 weken duren. KHARTOEM President Al-Bashir van Sudan heeft woensdag dreigende taal uit geslagen tegen buurland Zuïd-Su- dan. De burgers daarvan moeten volgens hem worden 'bevrijd' van hun bestuurders, die hij insecten noemde die 'volledig vernietigd' moet worden. Bashir sprak tijdens een jeugdbijeenkomst, waar steun werd uitgesproken voor Sudanese troepen die het olieveld Heglig moeten terugveroveren. WASHINGTON De Republikein Mitt Romney is in de peilingen verwikkeld in een nek-aan-nekrace met president Obama. Dat blijkt uit een nieuwe peiling van CBS News en The New York Times. Die zegt dat beiden kunnen rekenen op 46 procent van de stemmers, wat betekent dat Romney het gat met Obama heeft gedicht. In maart was de verhou ding nog 47 procent voor Obama en 44 procent voor Romney. WENEN De naam van de Oostenrijkse plaats Fucking wordt voorlopig niet veranderd. Dit heeft burge meester Franz Meindl besloten. De plaatsnaam zorgt steeds voor dis cussies. Veel burgers storen zich aan de betekenis van het woord in het Engels. Ook zijn er grapjassen die zich in niet mis te verstane po ses langs de weg laten fotograferen bij het plaatsnaambord. En die bor den worden regelmatig gestolen. RANGOON De Birmese oppositieleider Aung San Suu Kyi accepteert de Nobel prijs voor de Vrede die ze in 1991 kreeg, in juni persoonlijk in Oslo. Dat zei een woordvoerster van de organisatie die de prijzen uitreikt woensdag. Ze houdt dan ook een lezing in het stadhuis van Oslo, waar de prijzen worden uitgereikt Suu Kyi's inmiddels overleden man en twee zoons haalden de prijs in 1991 namens haar op. MADRID De Spaanse koning Juan Carlos heeft zich woensdag verontschul digd voor zijn omstreden uitstapje naar Botswana. „Het spijt me erg, ik heb me vergist en het zal niet weer gebeuren." De vorst zei dat bij het verlaten van het ziekenhuis in Madrid waar hij een heupoperatie onderging. Hij brak zijn heup in Botswana, waar hij op olifantenjacht was. De dure jachtpartij werd enkel bekend door de val van de vorst. Veel Spanjaarden zijn kwaad dat hun koning in economisch zware tijden op een dure safari gaat en een bedreigde diersoort doodt. Spaanse media meldden woensdag dat de reis is betaald door vriend en zakenman Mohamed Eyad Kaya- li. Dat heeft de gemoederen in Spanje kennelijk nog niet bedaard. zie onze website:buitenland Koning Juan Carlos: Ik heb me vergist Anders Breivik (rechts) overlegt met zijn advocaat, Geir Lippestad, tijdens de derde dag van het strafproces tegen hem. foto Lise Aserud/EPA Alle reizen zijn inclusief vervoer per luxe touringcar, hotelovernachtingen en ontbijt! supervoordelige busreizen Su«>wer Vertrek oa. op 2. 5, 8. 11,17, 26, 29 juli, 4.7,10,19, 25 aug Vertrek o.a. op 3, 6,9,15, 21,30 juli, 2, 5, 8,14, 20, 26, 29 aug Vertrek op 7, 13, 19. 25, 31 juli, 6, 12, 18, 24, 30 aug Vertrek op 4,9,16, 22, 28 juli. 3, 9,15, 21, 27 aug 8 daagse busreis - Vertrek op 4 juni HOOGTEPUNTEN Arles, de stad van Vincent van Cogh Natuurgebied Camargue Bezoek Ni mes Bezoek Pont du Gard Vuurwerkspektakel Pont du Gard Grotte de la Cocalière Natuurtocht Gorges de l'Ardeche INCLUSIEF 7 hotelovernachtingen 7x ontbijtbuffet) 6x diner 1 x diner in het restaurant bij Pont du Gard Bezoek museum en aquaduct Pont du Gard Entree vuurwerkspektakel Begeleiding door uw chauffeur, tevens reisleider Vervoer per GRATIS Comfort Class touringcar ...r<;iepa^K of gratis 8 daagse busreis - Vertrek op 15 oktober HOOGTEPUNTEN INCLUSIEF Koüdwater geiser Andernach 7x overnachting Excursie Heidelberg 7x ontbijtbuffet, lunch en diner Straatsburg, La Petit France Koffie na lunch en diner Stadsrondrit Speyer en Mainz Gratis gebruik wellnessruimte Stadswandeling Linz Begeleiding dooreen Nederlands sprekende reisleid(st)er Vervoer per Tourist Class touringcar Alle fouten voorbehouden Prijzen zijn vanaf, per persoon en inclusief brandstoftoeslag. Exclusief €18,- reserveringskosten per boeking 'Vermeld bij boeking de boekcode 8516 en uw korting wordt automatisch verrekend

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 8