Ricky van Wolfswinkel verovert Europa met Sporting Lissabon 29 Sporting staat bekend als een goede club voor jonge spelers. Ze maken talenten beter Go Ahead Eagles kiest voor Ten Hag Van Geersdaele en Goedegebure naar GPC Niels Mesu derde bij puntenkoers Keizer en Van lersel weer ronde verder Tony Martin zit alweer op de fiets donderdag 19 april 2012 Didier Drogba kraait victorie na zijn treffer tegen Barcelona. foto Matt Dunham/AP Lionel Messi zijn stempel niet op de wedstrijd kon drukken. De Ar gentijn heeft het toch altijd moei lijk op Engelse bodem, waar hij in acht wedstrijden maar eenmaal scoorde. Dat staat in schril con trast tot de 63 doelpunten die hij dit seizoen al produceerde. Ook zonder een glansrol voor Mes- si krijgt Barcelona altijd wel kan sen. Al binnen de eerste tien minu ten zette Iniesta de Chileen Alexis Sanchez alleen voor de keeper, maar hij mikte op de lat. Vlak voor de rust moest Ashley Cole een bal uit de doelmond trap pen die door Fabregas te zacht langs doelman Cech geschoten was. Na de pauze verzuimde Sanchez een prachtig wippertje van Fabregas te verzilveren. Chelsea stond toen al voor. Het wachtte op eigen helft. Drogba ontregelde met tal van gesimuleer de blessures het tempo. En de ploeg loerde op momenten dat het toe kon slaan. Zo'n moment deed zich op slag van rust voor. Messi had zich over- strekt en leed bij zijn volgende ac tie balverlies. In drie stations stond Chelsea alleen voor doel man Valdes. Drogba, die ditmaal wel overeind bleef, rondde de aan val af Na de pauze bleef Chelsea op een soortgelijke wijze overeind. Af en toe was het dreigend met hoekschoppen. Ook Salomon Ka- lou stichtte als invaller het nodige gevaar. De 1-0 bleef op het bord. Chelsea kreeg daarmee zijn revan che. Het is nog maar te bezien of Barcelona die schade kan repare ren. door Jaco Kaijen LISSABON - Vanaf het eerste mo ment voelt Sporting Portugal voor Ricky van Wolfswinkel als een warm bad. De liefde tussen de Por tugese topclub en de 23-jarige spits uit Woudenberg is wederzijds. Van Wolfswinkel betaalt het ver trouwen van de 'Leoes' (leeuwen) terug met veel belangrijke doelpun ten. „En daar word je in Portugal op afgerekend", aldus Louis Laros, de begeleider van Van Wolfswin kel. De groen-witte brigade uit Lissa bon begint donderdag in het eigen Estadio José Alvalade aan het twee luik met Athletic Bilbao in de hal ve finale van de Europa League. Van Wolfswinkel speelde een cru ciale rol in het bereiken van de laat ste vier. In de achtste finale tegen Manchester City maakte hij een kostbaar 'uitdoelpunt', een ronde later tegen Metalist Charkov was hij opnieuw op een belangrijk mo ment trefzeker. „Het gaat super met Ricky bij Spor ting", aldus Laros. „Vanaf dag één voelt hij zich hier thuis, daar heeft de club veel aan gedaan. Het is na tuurlijk altijd afwachten als je naar een nieuwe club in het buitenland gaat. In het begin krijg je mooie verhalen te horen, in de praktijk moet je maar ontdekken of dat klopt. Sporting staat bekend als een goede club voor jonge spelers. Ze maken talenten beter en verko pen die dan door aan grotere clubs." Toch was het een opvallende stap die Van Wolfswinkel vorig jaar zo mer zette. Van FC Utrecht naar Sporting, de achttienvoudig kam pioen van Portugal die grote spe lers als Luis Figo en Cristiano Ro- naldo opleidde. „De club schenkt veel aandacht aan het individu. Fy siek heeft Ricky stappen gemaakt, hij is sterker geworden door gerich te trainingen, zonder dat het ten koste is gegaan van zijn explosivi teit. Ricky is een echte volwassen vent geworden", vindt Laros. Van Wolfswinkel vestigde in rap tempo naam in Portugal, „Vanaf het begin gaat het goed met zijn scoringsdrift. En daar beoordelen ze je puur op doelpunten, het maakt niet uit hoe hard je werkt." Ondanks de trefzekerheid van Van Wolfswinkel speelt Sporting in de Portugese competitie een beschei den rol. Het kostte trainer Domin- gos Paciência in februari zijn baan, Ricardo Sa Pinto nam het daarna over. „De manier van voetballen ligt Ric ky nu wat beter. Onder Paciência stond hij vooral op een eiland, nu zet de ploeg wat meer druk naar voren. Hij was dus niet ongelukkig met de trainerswissel", aldus Laros. „In de competitie doet Sporting niet echt mee, maar ze staan wel in de bekerfinale en nu de halve fi nale van de Europa League. Daar gaan ze vol voor." DEVENTER Erik ten Hag treedt komende zo mer bij Go Ahead Eagles in dienst als trainer/coach en voetbalmana ger. De 42-jarige Oldenzaler onder tekent een contract voor twee sei zoenen bij de eerstedivisieclub uit Deventer. Hij volgt interim-coach Jim Calderwood op, die na het ver trek van hoofdtrainer Joop Gall dit seizoen bij de Eagles afmaakt. Ten Hag was tot voor kort werkzaam bij PSV als assistent van Fred Rut ten. Toen die vertrok uit Eindho ven, toonde Ten Hag zich solidair. VLISSINGEN GPC Vlissingen heeft voor volgend voetbalseizoen weer twee nieuwe spelers aan zich weten te binden. Davy van Geersdaele en Sander Goedegebure komen de selectie van de zaterdag-eersteklasser ver sterken. Beiden zijn afkomstig van zondag-eersteklasser VC Vlissin gen. Onlangs werd al bekend dat aanva- ler Daan van Belzen (Arnemuiden) en verdediger Daniel Jansen (JVOZ Ai) volgend seizoen bij GPC gaan voetballen. MEDEMBLIK Niels Mesu is woensdag bij de ope ning van het skeelerseïzoen in Me- demblik op de derde plaats geëin digd in de puntenkoers. Bij de wedstrijd op de baan ston den dertig rijders aan het vertrek. Onder hen ook de Zeeuwen Niels en Erwin Mesu, Niels Steenbakker en Antwan Tolhoek. Niels Mesu kwam al snel goed voorin en het lukte hem om de derde plaats te be halen achter Crispijn Ariëns en Sjaak Schipper. Tolhoek werd acht ste, Erwin Mesu eindigde als elfde, Steenbakker werd twaalfde. BRASILIA Het herstel van Sanne Keizer en Marleen van lersel in het beachvol- leybaltoernooi van Brasilia, het eer ste evenement van de Word Tour, heeft zich woensdag doorgezet. Het Nederlandse duo versloeg Lilia- na Fernandez, en Elsa Baquerizo: 21-18 21-16. Later op de dag vormde ook het Braziliaanse koppel Angela Vieira/Lili Maestrini geen pro bleem: 24-22 18-21 15-13. Madelein Meppelink en Sophie van Gestel rekten hun verblijf in de Braziliaan se hoofdstad ook. KREUZLINGEN De Duitse wielrenner Tony Martin heeft woensdag alweer een uurtje op de fiets gezeten. De 27-jarige we reldkampioen tijdrijden raakte een week geleden ernstig gewond na een aanrijding met een auto tij dens de training. De tempobeul liep breuken op in jukbeen, kaak been, oogkas en schouderblad. Ook was hij enige tijd bewusteloos. Martin verliet vrijdag het universi teitsziekenhuis van Zürich en maakte woensdag een tochtje op een fietspad in de buurt van zijn woonplaats Kreuzlingen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 75