Langs de oevers van hef Zmn 221 zeeland PZC WipWap verlaat oude stek voor brede school Beestenboel Aandacht voor tuinontwerpdag in bibliotheken almanak Boekje - tër Hermans Schilderwerk Die inwoner van Ritthem is ziek. Keel-, neus- en oorontsteking. Geen pretje, zeker niet als je vier bent. Ge lukkig werkt het antibioticakuurtje. Niet alleen de zieke zelf lijdt onder dit ongemak. Ook zijn beide ouders hebben er kopzorg van. Al is het al leen maar omdat ze beurtelings thuis moeten zijn op de momenten waarop hun spruit anders op school verblijft dan wel de buitenschoolse opvang bezoekt. Dat vergt extra in spanningen. Zo meldde de vader de ze week op Twitter dat hij bezig was de zinnen van zijn zoon te verzetten door een olifant na te doen. „Dat moet hem makkelijk af gaan", reageerde een van zijn ondergeschik ten. „Een olifantshuid heeft hij altijd gehad." Kitty Gillissen op het 'duinfietspad' tussen camping De Zwinhoeve en de Zwingeul. foto Mark Neelemans De coveraquarel, geïnspireerd op het Zwinlandschap waarin de schrijfster hierboven staat. TERNEUZEN - Bibliotheken in Zeeuws-Vlaanderen springen in op de Nationale Tuinontwerpdag, die morgen plaatsvindt. In Terneuzen geeft tuinarchitect Tom de Witte tussen 14 en 17 uur gratis adviezen. Jan Hendrix geeft om 14 uur en 15.30 uur een lezing over gevaarlijke bloemen en plan ten. Verder toont Kees Jacobse schilderijen. Groei Bloei geeft ook informatie. Dat doet die plan tenliefhebbersclub ook in Hulst, tussen 13 en 17 uur. Zaterdag zijn Tom de Witte en Groei Bloei van 10 uur tot 12.30 uur aanwezig in de vestiging in Oostburg. donderdag 19 april 2012 1 Z Rita de Mul is vanaf het eerste uur actief op de WipWap. „Het zal wennen zijn op de nieuwe locatie in de brede school in Othene." foto Peter Nicolai door Raymond de Frel TERNEUZEN - Negen kleine peuter- tjes, die zitten op een rij. Fijn met lijm te plakken, o wat zijn ze blij. Dat ze WipWap verla-aa-ten, heb ben ze nog niét in de ga-aa-ten. Ze blijven zoet naar de juf toe gaan, tot de WipWap dicht zal gaan! Voor wie het nog niet in de gaten heeft, deze alternatieve invulling van Klein, klein kleutertje slaat op kinderdagverblijf De WipWap, een begrip in Terneuzen. Als eer ste ving het in de jaren tachtig kin deren op van ouders, die allebei werken. Over een paar weken gaat het gebouw naast de Emmaüskerk dicht. Het pand is op, al geruime tijd. En bovendien is het aanbod kinderdagverblijven van de over koepelende Stichting Kinderop vang Zeeuws-Vlaanderen in de na bije omgeving ruim. Even verder op, in de Zuidlandstraat en bij ge meenschapscentrum De Kame leon, vangt de Stichting ook ba by's, dreumesen en peuters op. De toekomst van het huidige on derkomen is nog ongewis, maar de slopershamer lijkt het meest voor de hand liggende alternatief juf Rita de Mul snapt dat wel, maar het gaat haar wel aan het hart. De Mul is vanaf het eerste uur actief bij de WipWap. „We zijn begin jaren tachtig aan de Kerkhoflaan begonnen met op vang, als een project voor jonge werklozen. Maar gevoelsmatig be gon het in 1987, in dit pand, pas echt. Toen groeiden we heel snel. In de hoogtijdagen hadden we 120 kinderen; Nu zijn dat er nog 64. Er kwam meer aanbod in Terneuzen, waardoor wij het steeds meer van kinderen uit de omliggende wij ken moesten hebben. Dat had ze ker ook zijn charme, omdat we in een multiculturele omgeving zijn gehuisvest. We waren daardoor bij voorbeeld heel veel met de Neder landse taal bezig", vertelt De Mul. Bovengenoemde redenen lieten het aantal kinderen afnemen en ook het kabinetsbeleid (hogere kosten voor kinderopvang) wer ken niet in het voordeel. Het is een optelsom om 'de gezellige ver vanging van thuis' in de Anna Bijnsstraat te sluiten. Een deel van de kinderen gaat naar een opvang in Oude Vaart, een ander deel ver kast naar de nieuwe brede school in Othene. Op die stek wordt vanaf dan on der de naam WipWap geopereerd. Maar niet voordat het oude ge bouw vrijdag met een receptie (16.30 uur) vaarwel is gezegd. Iedere dag om 19.00 uur het PZC videojournaal www.pzc.nl Tip? redactie@pzc.nl Langs de oevers van het Zwin, aquarellen en tekenin gen van Kitty Cillissen-de Die, tekst Peter Gillissen. Uitgeverij Guide Lines. ISBN: 978-90-74646-60-4. 9,95 euro bij Bruna, Oostburg; erfgoedwinkel, Groede; ate lier de Test, Zuidzande of via www.zeeland-shop.nl Er werkt ook een erkende schilder bij u in de buurt! www.af-erkend.nl 'Mijn huis weer strak in de verf, ik ben zó tevreden. Moetje ook doen!" kwaliteit. vakmanschap, jsfe 1 vertrouwen uw :de schilder, glaszetter behanger Koninginnestraat 15 4515 CH IJzendijke Tel. 0117-301282 www.hermans-schilderwerk.nl Wilhelm BV Bedrijvenstraat 1 4543 NZ Zaamslag Tel. 0115-431692 www.wilhelmbv.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 70