Plan groot recyclingbedrijf bij Axel ZEEUWS-VLAANDEREN Scholieren winnen de schat Ijscokar wijst jeugd 'juiste' richting Beelen Groep koopt twintig hectare van de De Feijtergroep Kunst op Scheldedijk Supermanager Hulst prooi voor vandalen net geen supermanager DONDERDAG 19 april 2012 21 Liefde voor de regio spat van aquarellen 22 en 23 door Harmen van der Werf AXEL - De Beelen Groep wil aan het Zijkanaal C bij Axel een groot recyclingbedrijf bouwen dat aan 250 a 300 mensen werk kan bie den. Het concern heeft: vorige week aan het Zij kanaal C een ter rein van twintig hectare gekocht van grondverzetbedrijf De Feijter Groep uit Biervliet dat in finan ciële problemen verkeert. Wim Beelen (36), oprichter en ei- wmmMvmmmmmmmmmimmmmmmmM genaar van dein Amersfoort geves tigde Beelen Groep, heeft snel toe gehapt, nadat de De Feijter Groep hem het terrein aanbood. Hij ziet de locatie helemaal zitten, aan vaarwater en vlakbij spoor. Dat de gemeente Terneuzen eer der aan de De Feijter Groep heeft laten weten dat van grootschalige recyclingactiviteiten op de locatie geen sprake'kan zijn, schrikt hem absoluut niet af. „Wat wij van plan zijn, is uniek. Wij willen een schoon recyclingbedrijf opzetten, waar we producten die wij nu bij andere bedrijven laten verwerken, zelf recyclen. Een schoorsteen zal er niet aan te pas komen. Het gaat om een investering van honderd miljoen euro. Elke gemeente zou zon nieuwe activiteit met open ar men ontvangen." De Beelen Groep mag in Zeeland niet zo bekend zijn, met name in het midden van Nederland ligt dat wel anders. Selfmademan Beelen heeft vanaf 1999 een concern opge bouwd dat sterk is in sloopactivi- teiten, asbestverwijdering en recy cling. Van de economische crisis zegt Beelen geen last te hebben. „Vorig jaar is onze omzet 33 pro cent gegroeid en die groei is het eerste kwartaal van 2012 niet afge vlakt, integendeel." Beelen ver wacht dit jaar met zijn plusminus twintig bedrijven een omzet te ha len van honderd miljoen euro. Beelen is enthousiast, de Terneu- zense wethouder Frank van Hulle is voorzichtig. Het Zij kanaal C is niet geschikt voor grootschalige re cyclingactiviteiten, stelt hij. Glastuinbouw- en landbouwge- bonden handelsactiviteiten en bin nenvaart horen er thuis. „Laten we eerst maar eens rustig om de ta fel gaan zitten en uitleggen wat we van plan zijn", reageert Beelen, „dan komt het wel goed. Zoveel nieuwe ondernemers melden zich toch niet in Terneuzen?" SINT JANSTEEN - Voor teamcaptain Wen-Yue van groep 5 van basisschool Inghelosenberg- he uit Sint Jansteen was het letterlijk een sme rige opdracht. In een blubberbak zoeken naar de sleutel die op een schatkist pas. Maar Wen-Yue kweet zich prima van zijn taak en dus mochten de leerlingen na de opnamen van het televisieprogramma de Schatkamer een hele berg spellen en spelmateriaal mee te rug naar school nemen. Ouder Joëlle Meeuse had de klas opgegeven voor het programma en gezorgd voor een flink aantal sponsors die betaalden voor de bus, eten en drankjes voor onderweg en een T-shirt voor iedereen. En dus werd het maan dag 12 maart, toen de opnamen in de Efteling werden gemaakt, een onvergetelijke dag. De kinderen mochten een hele dag in alle attrac ties en tegen de avond begonnen de binnen opnamen met een aantal spelletjes. Louisa werd aangewezen om vragen te beant woorden en bij ieder fout antwoord kreeg ze een taart in haar gezicht. Maar ze bleef la chen. Hoe het verder ging, is te zien op maandag 30 april om 15.55 uur bij De Schatkamer op RTL 8. Een dag later is 's morgens om 8.25 uur de herhaling. foto Peter Nicolai ■MMnmmMM n door Henk Boot SLUISKIL - Ouders van middelbare scholieren uit Philippine en omge ving hebben hun zorg uitgespro ken over de afsluiting van de Zeve- naardijk. Vanwege de aanleg van een weg richting de toekomstige Sluiskiltunnel moeten fietsers van af 1 mei eerst via onder meer de Vogelschordijk en dan langs de provinciale weg naar de brug bij Sluiskil. De ouders toonden zich dinsdagavond op een informatie bijeenkomst in Philippine be nauwd dat hun kroost straks uit wijkt naar de drukke Langeweg in plaats van naar het nieuw geasfal teerde pad aan de Vogelschordijk. Volgens woordvoerder Jan van Gorp van de KKS (Kanaalkruising Sluiskil) gaat zijn club zijn best doen om het verkeersveiliger fiets pad langs de Vogelschordijk te pro TERNEUZEN HULST moten. „We begrijpen die zorg en we proberen dat tijdelijke nieuwe fietspad aantrekkelijk te maken. We denken onder meer aan een ijscokar in de zomermaanden", al dus Van Gorp. De afsluiting van de Zevenaardijk en het Zevenaarviaduct over de Hoofdweg bij Sluiskil duurt tot ui terlijk 1 juni 2013, zo mogelijk kor ter. Er komt een nieuwe Zevenaar dijk voor fiets- en polderverkeer. Eén van de permanente kunstwer ken op de Scheldedijk in Terneu zen is vernield. Het beeld, een sil houet, is afgebroken en ligt omver. Het kunstwerk werd enkele jaren geleden in een set van drie ge plaatst voor de zomerse expositie Beelden op de Scheldeboulevard. De twee andere silhouetten waren al vernield. De kans op heropbouw van het kunstwerk uit achtergeble ven brokstukken is klein. Supermarktmanager Ivo Mat- theeuws van Albert Heijn Hulst greep woensdag net naast de retail Prestatie Award, de landelijke prijs voor ondernemers die bijzondere prestaties leveren op het gebied van innovatie en strategie. De award, in het kader van de Week van de Ondernemer, werd in Het Beatrix Theater in Utrecht uitge reikt. Winnaar werd Patisserie Cho colaterie Buter uit Zaandam.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 69