Frikandelbroodje zeeland 125 Nieuwe strandregels komen nog op papier Watersnoodmuseum in race voor award Jubilerend Euphonia geeft voorjaarsconcert Heavy Duty Rock in Heartbreakcafé Inval in woning in Vlissingen Werkzaamheden aan aquaduct N57 Plan voor vestiging van recyclingbedrijf donderdag 19 april 2012 kwaliteit, vakmanschap, i Sgffig j vertrouwen uw arkeasje schilder, glaszetter behanger Dylan Ceys (links), Patrick Moekler (midden) en Daan Koster eten een frikandellenbroodje. „Ik neem niet eens boterhammen mee naar school. Tussen de middag haal ik frikandellenbroodjes Bij Bakker Boer staan de jongeren zelfs al om acht uur 's ochtends voor de deur. „Kinderen uit Yerseke, Wemeldinge en andere dorpen Dylan Moison (14), Edudelta College in Goes fietsen hier langs als ze naar school gaan", vertelt Sjako Boer. OUWEERKERK Het watersnoodmuseum in Ouwer- kerk is genomineerd voor 'Beste dagje Uit Verkiezing'Bij het stem men kunnen mensen cijfers geven voor sfeer, verhouding tussen prijs en kwaliteit, klantvriendelijkheid en attractiviteit. Stemmen kan tot en met 31 mei via www.uitmetkor- ting.nl. Wie zijn stem uitbrengt makt kans op een jaar lang toegang tot een attractie naar keuze. GOES Muziekvereniging Euphonia uit Goes geeft zondag een voorjaars concert ter ere van het jubileum jaar. De muziekvereniging bestaat dit jaar 125 jaar. Het concert opent met 'Euphonic Sparks', dat speciaal gecomponeerd is voor het jubi leum. Het voorjaarsconcert is in het kerkgebouw De Hoogte, in de Populierenstraat in Goes. Aanvang 15.30 uur, de entree is gratis. GOES De band Heavy Duty Rock speelt vrijdagavond om 22.00 uur in het foto Willem Mieras Heartbreakcafé op de Grote Markt in Goes. De band is voortgekomen uit Nice Try: de naam is veranderd omdat de bezetting van de band is aangepast: Tamara de Wit is de nieuwe zangeres. De band speelt nummers van Deep Purple, Queen, Anouk, Black Sabbath, Kings of Leon en nog vele anderen. VLISSINGEN De Regionale Ondersteunings groep (ROG) heeft dinsdagnacht rond 6.10 uur een inval gedaan in een woning in de Vlissingse wijk Bossenburgh. Daarbij is een 31-jari- ge Vlissinger gearresteerd. Volgens de politie is de man opge pakt op verdenking van bedrei ging. Het onderzoek dat daarnaar loopt, is volgens de politie nog in volle gang. "Mijn huis weer strak in de verf, ik ben zó tevreden. Moet je ook doen!" door Annemarie Zevenbergen DOMBURG - Een papieren brochure lijkt in deze tijd van apps en digita lisering niet echt voor de hand lig gend. Toch gaat het VW Walcheren/Noord-Beveland aan de slag met een nieuw exemplaar van de strandbrochure die de hui dige uit 2010 moet vervangen. De gemeente Veere wil zelfs ruim zesduizend euro daaraan meebeta len. Het college van B en W stelt voor om nog één keer met een nieuwe brochure te komen. „De behoefte aan papieren info zal tot op zekere hoogte blijven bestaan. In de brochure zijn onder andere plattegronden van de stranden met gedragsregels opgenomen, die in de hand makkelijker zijn te le zen dan verkleind op een scherm." Noord-Beveland en Vlissingen hebben al ingestemd met het pro jectvoorstel van de VW. De kos ten voor de strandbrochure zijn 21.507 euro. Veere en de Stichting Strandexploitatie Walcheren beta len samen 12.640 mee, gerelateerd aan het aantal kilometers kust dat tot de gemeente behoort. De rest wordt gedekt door de andere twee gemeenten. In de brochure staan niet alleen de gedragsregels op de diverse stran den, maar is ook informatie te vin den over strandbewaking, toegan kelijkheid en natuur en milieu. De brochure verschijnt zowel in het Nederlands als in het Duits. De stranden van de gemeente Veere, met een lengte van 28 kilometer, nemen een centrale plaats in de brochure in. De brochure worden ook op de websites van VW, Pro motie Zeeland Delta en de ge meenten geplaatst, zodat die onli ne opgevraagd kan worden. Wesdorp Schilders- en Afwerkingsbedrijf Korte Achterweg 10 4307 AK Oosterland Tel. 0111 -641551 www.wesdorp-schilders.nl Schildersbedrijf Ad de Wit f Burg. Boumanstraat 12 4306 CR Nieuwerkerk Zld Tel. 0111 -641555 www.addewit.nl Schults Schilders BV Deltastraat 4 4301 RC Zierikzee Tel. 0111 -414065 www.schultsschilders.nl MIDDELBURG In de nacht van woensdag 25 op donderdag 26 april voert Rijkswa terstaat werkzaamheden uit aan het Dampoortaquaduct in de N57. Het gaat om inspectiewerk, schoon maken van de goten en testen van bedieningssystemen. In verband met die werkzaamhe den is de N57 van 20.00 tot 07.00 uur ter plekke afgesloten. Verkeer wordt omgeleid. AXEL De Beelen Groep wil bij Axel een groot recyclingbedrijf bouwen dat aan 250 a 300 mensen werk kan bie den. Het concern heeft vorige week een terrein van twintig hecta re gekocht van De Feijter Groep uit Biervliet dat in financiële proble men verkeert. Eerder heeft de ge meente Terneuzen laten weten dat op de aangekochte locatie geen re- cyclingactiviteiten mogelijk zij n.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 67