Paardentram mijdt Veere P ^Oj A Liever broodje frikandel dan boterhammen D 241 zeeland Goes wil logies bouwen voor seizoenarbeiders Laatste ring met ambtsketting WOENSDAG 18 T/M ZATERDAG 28 APRIL Ik. donderdag 19 april 2012 mKmÊmmÊmmtOÊmmmimmmmHmmmmmiiKmmmsmaai MIDDELBURG - Vandaag ruimt hij zijn bureau op en neemt hij afscheid van de medewerkers op het stadskantoor. Vrijdag wordt hij officieel uitgeluid door de raad en is er een afscheidsreceptie. Woensdag was Koos Schouwenaar voor het laatst als burgemeester 'buiten de deur' actief, 's Ochtends opende hij de Nationale Rekendag op basis school de Dolfijnenburch. 's Middags bezocht hij de Zeeuwse dag in verzorgingstehuis 't Gasthuis. Gezeten in een rolstoel deed hij mee aan het ringsteken. foto Lex de Meester mmsmaBsmamm mmKKmBBmmswfflSssBgmsimsmssmBsmmsmsmmmMHÊSBsammMaumxmammBmEmwsimstëBmaBgmKBmmmtmKBim door Annemarie Zevenbergen VEERE - De paardentram die al ruim twintig jaar de wekelijkse his torische markt in Veere opluistert, verdwijnt. Lien Schroevers, die het voertuig zo'n 23 jaar door het stad je voerde, heeft genoeg van 'het ja renlange gedoe en gezeur'. Hoewel het college van B en W een vergunning wilde verlenen voor een halteplaats aan de Kaai, ziet de stalhouderij van het echt paar Lien en Jan Schroevers er geen brood meer in. „We hebben besloten dat we gaan stoppen. Geen historische markt meer voor ons. We rijden er alleen nog op be stelling." Het gaat Lien Schroevers niet heel erg aan het hart bekent ze. „We zijn het zo beu. Als we nog jong waren en we moesten... Ja, dan hadden we wel doorgezet. Maar het hoeft van ons niet meer. Iedere keer is er iets. Ik ben al zo vaak op het gemeentehuis in Dom burg geweest. Het houdt een keer op. Mijn man wordt dit jaar zestig. We gaan nu volgens natuurlijk ver loop langzaam verder stoppen", glimlacht ze. „We hebben nog vijf paarden die we volop kunnen in zetten. Maar als er eentje wegvalt, vervangen we die niet meer." „We gaan verder in Middelburg. Daar rijden we in het toeristensei zoen dagelijks. Daar is ook wel eens wat, maar niet zo veel als in Veere. Het lijkt wel alsof ze van Veere een openlucht museum wil- BIKE TOTAAL BRIL MET W1SSELBARE GLAZEN Lichtgewicht bril met perfecte pasvorm ook ideaal als de zon niet schijnt door de extra gele en transparante lenzen V/ BUITENBAND MOTION V MET GRATIS BINNENBAND Voor dagelijks en intensief gebruik slijtvast en comfortabel nu met gratis 'Bike Totaal potdicht' band verkrijg baar in de gangbare maat 32-622 KIJK OP WVVW.BIKETOTAALNL OF KOM NAAR DE WINKEL VOOR NOG MEER SPECTACULAIRE AANBIEDINGEN! Bike Totaal Verton Kerkstraat 1 4328 LH Burgh Haamstede, Tel. 0111-651324 www. vertonbiketotaaln I Bike Totaal Jan de Jonge Fietsen Weststraat 5, 4301 BW Zierikzee, Tel. 0111-412115 www.jandejongefietsen.nl Rond de middagpauze stromen de parkeerplaatsen bij de super markten vol met groepjes scho lieren die hun gesmeerde boter hammen inruilen voor iets onge zonds. Favoriet is het blader deeg broodje met frikandel en curry. door Adriënne Glasbergen len maken. Niks mag er. Er is altijd gedoe. Al jaren lang. Ook over het verkeer, de opstoppingen. Er is zelfs al eens gezegd dat we te lang zaam door de Oudestraat zouden rijden. Toen heb ik gezegd, daar lo pen veel gezinnen met kleine kin deren. Die rennen soms zo de straat op, ik heb daar regelmatig vol moeten remmen. Wat willen ze, dat ik in gestrekte draf door Veere zou gaan?" „We mochten dit jaar niet meer op de Markt staan, dat was niet vei lig. Het alternatief was toen het Oranjeplein. Niet aantrekkelijk, te ver van de Markt af. Dat was de druppel. Tja, en nu mogen we aan de Kaai staan. Maar daar zaten ook weer mitsen en maren aan vast." scholen in Goes leggen met de beste bedoelingen hun kantines vol met ge zonde producten, maar toch zijn er veel scholieren die voor, tijdens en na school naar de supermarkt ontsnappen om hun boterhammen in te ruilen voor frikandellenbroodjes. Het Goese Lyceum heeft als rege ling dat scholieren tot en met de derde klas in de pauzes en tussenu ren het schoolplein niet mogen verlaten. „Voor de ouderen die toch de verleiding voelen wat on gezonds te eten, hebben wij bij voorbeeld snacks als chips in de au tomaten zitten", zegt conrector van Ree. Volgens hem zijn er weinig leerlin gen van het Goese Lyceum die in de pauzes van het plein weggaan. Toch zijn er rond twaalf uur bij de Agrimarkt in Goes behoorlijk wat groepjes scholieren die in en uit lo pen. Zoals Dylan Moison (14), die op het Edudelta zit. „Ik neem niet eens boterhammen mee naar school. Voor school ga ik naar de bakker om krentenbollen. En tus sen de middag haal ik hier frikan dellenbroodjes." Dylan werkt voor zijn kleding en gebruikt zijn kleed geld om eten te kopen, zegt hij. Bij Bakker Boer staan de jongeren zelfs al om acht uur 's ochtends voor de deur. „Kinderen uit Yerse- ke, Wemeldinge en andere dorpen fietsen hier langs als ze naar school gaan", vertelt Sjako Boer. Bakker Boer verkoopt ongeveer tachtig frikandellenbroodjes per dag, en dan voornamelijk aan scho lieren. Een medewerkster van de Agri markt bevestigt dat het bijna alle maal scholieren zijn die de frikan dellenbroodjes kopen. Volgens haar gaan er meer dan honderd op een dag over de toonbank. Het Edudelta College in Goes geeft toe dat er veel mbo- en bovenbouw leerlingen in de pauzes naar de Agrimarkt gaan. „We zijn er niet dol op, maar we verbieden het niet", zegt teamleider Rob Stolte. Ook deze school heeft als regel dat de onderbouw niet van het school plein af mag. De school is al bezig met bewustwording van gezond eten tijdens lessen. Ook proberen ze een aantrekkelijk, maar toch ge zond aanbod te creëren in de kan tine, Volgens Rob Stolte werkt dit tot nu toe nog niet. Naast de dagelijkse bezoekers zijn er ook nog een aantal leerlingen van de Vliedberg die na school een broodje halen. Gewoon van hun zakgeld of werkgeld. door Luc Oggel GOES - Goes wil één of meerdere grootschalige logiesgebouwen voor 100 tot 200 arbeidsmigranten bou wen en daarnaast woonvoorzienin gen realiseren in bestaande pan den in het centrumgebied. Waar de logiesgebouwen moeten komen is nog niet duidelijk, daar voor zal eerst een locatiestudie moeten worden gedaan. De huisvesting van arbeidsmigran ten is al jaren een probleem op De Bevelanden. Daarom is afgelopen najaar de zogeheten Handreiking huisvesting arbeidsmigranten op gesteld om tot structurele oplossin gen voor de regio te komen. Uit gangspunt daarbij is concentratie in plaats van versnippering. Dat kan door de bouw van grootschali ge woonvoorzieningen. De huisvestingsproblematiek van arbeidsmigranten komt in Goes vooral tot uitdrukking bij de hand having. De nadruk ligt nu vooral op het reageren op klachten over locaties waar arbeidsmigranten ver blijven en die bij controle ook vaak niet aan de (zware) brandvei ligheidseisen blijken te voldoen. Zulke panden ontruimen lost de huisvestingsproblematiek niet op. Bovendien schermen bemiddelen de organisaties als uitzendbureaus vervolgens met het argument dat er geen alternatieve huisvesting be schikbaar is. Hoewel Goes er in te gemoet wil komen, blijven organi saties die arbeidsmigranten huis vesten eerstverantwoordelijke voor het aanbieden van fatsoenlij ke onderkomens. Het argument van de gemeente om in te zetten op grootschalige(re) logiesgebou wen is dat zaken als beheer makke lijker geregeld kunnen worden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 66