Decor Lesmateriaal voor intensiever kijken zeeland 123 Optreden Arke bij vergadering Stad en Lande Shetlander Menrally beleeft tweede editie Openluchtbioscoop op Diekhuusplein Orgelvrienden te gast in Nicolaaskerk Koppelklaverjassen in dorpshuis De Schutse /TXAutoTeam Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto soldaat is het de muziek die hem van binnen raakt en waardoor hij zich gelukkig voelt. Het lesmateriaal daagt leerlingen uit in de klas eens te praten over zaken waar zij zelf blij van wor den. Of over de vraag voor wie zij bewondering hebben, over welke drie dingen voor hen het belang rijkste zijn in het leven en welke. mensen zij kennen die passie erva ren in hun werk. ZIERIKZEE - Vereniging Stad en Lan de van Schouwen-Duiveland houdt vrijdag 20 april haar voor jaarsvergadering. Deze wordt ge houden in het multifunctioneel centrum aan de De Huijbertstraat in Zierikzee. Na de pauze is er een optreden van de regionale kleder drachtenvereniging De Arke. Voor de pauze wordt het huishou delijk gedeelte afgewerkt. Op de agenda onder meer het financieel jaarverslag, een bestuursverkiezing en een verslag van hetgeen de ver schillende commissies zoal gedaan hebben. Voor restauraties en her stel van monumentenpanden wor den oorkonden uitgereikt. ZONNEMAIRE De ShetlanderMenRally beleeft dit jaar de tweede editie. De rally - een initiatief van de gebruikerscommis sie van de afdeling Zeeland van het Nederlands ShetlandPonyStam- boek - wordt zaterdag 21 april ge houden in de omgeving van Zonne- maire, Noordgouwe en Schudde- beurs. In de route zijn voor de deel nemers 8 opdrachten verwerkt De totale route is 19 kilometer lang. Start- en finishlocatie is mini- camping de Wijde Blik in Zonne- maire. Face Body Zomerklaar Uw huid voorbereiden op het mooie zomerweer? Zonnige Zomerarrangement bestaande uit: - Een uitgebreide lichaamsscrub - Rijkelijke body lotion - Reinigende gezichtsbehandeling - Als afsluiting een tropisch drankje Nu voor maar 45.00 i.p.v. 69.50 City-Spa-Goes Telf 0113-231277/info@city-spa-goes.nl donderdag 19 april 2012 MIDDELHARNIS Het diekhuusplein in Middelharnis fungeert vrijdag 20 april als - gratis toegankelijke - openluchtbioscoop. Vertoond wordt de film All Stars 2 Old Stars. Deze rolprent gaat over een groep van zeven vrienden die al van jongs af aan ieder weekend een potje voetbal spelen bij hun club Swift Boys. Winnen doen ze bijna nooit, maar daar gaat het ook niet om. Reserveren voor de film kan niet. Vol is vol. Bezoekers wordt aangeraden zelf een stoel mee te brengen. Aanvang 21.00 uur. BROUWERSHAVEN De vereniging van orgelvrienden komt zaterdag 21 april naar de Gro te of Sint Nicolaaskerk in Brouwers haven om daar te vergaderen. De organist van de kerk, Marien Stou ten, vervult de rol van gastheer voor de orgelvrienden. Na een kort huishoudelijk gedeelte laat Stouten horen wat zoal de mogelijkheden zijn van het Van Vulpen-orgel in de Brouwse kerk. Daarna is er voor alle leden gelegenheid zelf een mu ziekstuk ten gehore te brengen. Zo wel leden als belangstellenden zijn welkom. Omdat de kerk niet ver warmd wordt, is het raadzaam war me kleren aan te trekken. De verga dering begint om 14.00 uur. BURGH-HAAMSTEDE beeldverhaal over Napoleon, over zijn succesvolle veldslagen en zijn veroveringstochten door Europa. Daarin wordt ook aandacht be steed aan de wijze waarop Napo leon zichzelf tot keizer kroonde, omdat hij vond dat de Paus veel te lang bleef kletsen tijdens het kro ningsfeest in de kathedraal in Pa rijs. Naast de veranderingen die Napo leon doorvoerde ten gunste van de bevolking, zoals onder meer rechts rijden, het stelsel voor ma ten en gewichten, invoering van achternamen en huisnummers, de burgerlijke stand, wordt ook bena drukt hoe hij zich als een tiran ont wikkelde en de geheime politie al le kritiek op zijn functioneren liet onderdrukken. De voorstelling gaat ook over za ken die je hart raken. In het geval van Francois in Het verhaal van de Het decor van de muziektheatervoorstelling ontstaat steeds weer opnieuw tijdens het spel. Beeldend kunstenaar Gerard de Bruyne schetst de situatie in de verschillende scenès. Terwijl hij tekent worden de beelden meteen op groot scherm geprojecteerd. Acteur Frank Groothof en tekenaar Gerard de Bruyne tijdens een van de voorstellingen in Zierikzee. foto's Dirk-Jan Gjeltema Klaverjasvereniging Haamstede houdt zaterdag 21 april een koppel- klaverjastoemooi in dorpshuis De Schutse in Burgh-Haamstede. Het betreft een open toernooi met ver plicht aanneemsysteem. Van deel nemers wordt verwacht dat zij om 19.30 uur present zijn. Het toernooi begint om 20.00 uur. Aanmelden kan bij dorpshuisbeheerder Rinus Verseput: 0111-653628/651401. Leerlingen die bekend zijn met de thematiek van een voorstelling kijken veel aan dachtiger en beleven het verhaal intenser. Dat is de praktijkervaring van veel theatermakers. Daarom krijgen scholen voorafgaand aan een voor stelling vaak begeleidend lesmateri aal toegestuurd. Zo gaat de voor stelling Het verhaal van de soldaat gepaard met onder meer een IN ZEELAND Reageer op de st-elling op onze websi te: 'het is fijn dat de toeristen er weer zijn', www.pzc.nl MEEST CELEZEN Dorpshuis is vandalisme beu Zorgen om toekomst Zuidhoek Subsidie voor kerken TIPS schouwen-duiveland@pzc.nl Wir leben Autos. Gemiddeld brandstofverbruik en CO?-uitstoot: liter/100 km: 11,3 -1,2, kms/liter: 8,8 - 83,3, CO? gr/km 265 - 27. Actie geldig zolang de voorraad strekt. Prijzen zijn excl. alleveringskosten, metallic lak en eventuele opties. iLJl voel je v r i j Peary weg 19, (0113)237923 Bedrijfsweg 2 (Vrijburg), (0118) 461710 Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 65