Pas op de plaats met schrappen taken Bouw sportcomplex is aanbesteed SCHOUWEN-DUIVELAND Gezamenlijk sporten hoofddoel Radar-sportdag Gemeente Schouwen-Duiveland wil eerst meer duidelijkheid over bezuinigingen Rijksoverheid Beestenboel DONDERDAG 19 april 2012 21 PZC Keet in de Kerk met Frank Groothof 22 en 23 door Melita Lanting zierikzee - Zolang er niet meer duidelijkheid is over de komende bezuinigingen vanuit het Rijk stopt de gemeente met het schrap pen van activiteiten die geen ge meentelijke kerntaak zijn. Het col lege wil eerst afwachten waar het Rijk mee komt voor er weer ver strekkende ingrepen worden ge- De gemeente houdt al een paar jaar alle activiteiten tegen het licht. De basis is een kerntakendis cussie die is gevoerd in de gemeen teraad. Het resultaat daarvan was een lijst met activiteiten die niet tot de echte basistaken van een ge meente behoren. Dat is bijvoor beeld het beheer van dorpshuizen of jachthavens. Aan deze discussie over gemeente- taken was een bezuiniging gekop peld van vijf miljoen euro. Daar van is inmiddels vier miljoen ge realiseerd. Het laatste miljoen ver wacht het college binnen te halen door relatief eenvoudige maatrege len als het invoeren van betaald parkeren op parkeerterrein de Wij de Wereld en de Laone in Renesse of het niet invullen van een vacatu re bij de afdeling milieu. De onzekere financiële toekomst van de gemeente werd woensdag duidelijk tijdens de presentatie van de Kadernota 2013-2016. In de ze nota schetst het college de con touren voor de komende begro ting. Het college verwacht in 2016 een tekort op de begroting als er niets zou gebeuren. Het tekort ligt waarschijnlijk er gens tussen de 0,8 en 2,8 miljoen euro structureel op jaarbasis. De exacte hoogte wordt pas duidelijk als de regering besluiten heeft ge nomen en daarna de verdeelsleu tels bekend zijn gemaakt. Maar het blijft niet bij deze kortin gen. Het kabinet wil ook de syste matiek veranderen waarmee de al gemene uitkering uit het gemeen tefonds wordt berekend. Deze uit kering is de basis van de gemeente lijke begroting. Een deel van de uit kering uit het gemeentefonds wordt berekend op basis van het aantal woningen in de gemeente. Tot nu toe telden permanente- en recreatiewoningen mee. Het kabi net wil recreatiewoningen schrap pen en dat gaat 1,5 miljoen euro op jaarbasis kosten. Daarnaast komt de gemeente voor hogere kosten te staan omdat het Rijk taken gaat decentraliseren. op het sportveld in Zonnemaire. Op de foto leerlingen van de Jan Wouter van den Doel- school bezig met een hockey-proef. foto Dirk-Jan Gjeltema zierikzee - Voor de tweede keer in successie groepen 7 en 8 van alle zeven Radar-scholen de kinderen te laten ervaren hoe leuk het is werd woensdag de jaarlijkse schoolsportdag op het eiland. Natuurlijk wordt gekeken naar om met elkaar te sporten. Aan de sportdag de- van de Radar-scholen op Schouwen-Duiveland de sportieve prestaties van de schoolkinde- den in totaal zo'n 170 kinderen mee. Er werd gehouden. De sportdag is bedoeld voor de ren, maar de sportdag is vooral bedoeld om gesport op Sportpark Bannink in Zierikzee en door Melita Lanting zierikzee - Verenigingen en scho len (alle niet-commerciële gebrui kers) gaan een klein beetje meer betalen als in 2014 het nieuwe sportcomplex in Zierikzee in ge bruik wordt genomen. Dat zegt wethouder Ad Verseput. „Er was wel angst dat het allemaal veel duurder zou worden, maar dat is niet zo." Uitgangspunt is het huidi ge tarief Dat wordt de komende ja ren alleen verhoogd met inflatie correctie en als het nieuwe sport complex in 2014 klaar is, komt er éen eenmalige verhoging van vier procent. „En daarna zijn de prij zen voor niet-commerciële huur ders voor drie jaar vastgelegd." Dinsdag heeft het college een be- drijvencombinatie uitgezocht die het nieuwe sportcomplex aan de Lange Blokweg gaat realiseren en exploiteren. Wind design&build en Laco Nederland hebben de gun stigste bieding gedaan. Het is de be doeling dat volgend jaar maart de bouw begint en medio 2014 wordt het complex in gebruik genomen. Het huidige personeel van sport centrum Onderdak gaat mee naar het nieuwe sportcomplex. Die inwoner van Ritthem is ziek. Keel-, neus- en oorontsteking. Geen pretje, zeker niet als je vier bent. Ge lukkig werkt het antibioticakuurtje. Niet alleen de zieke zelf lijdt ond'er dit ongemak. Ook zijn beide ouders hebben er kopzorg van. Al is het al leen maar omdat ze beurtelings thuis moeten zijn op de momenten waarop hun spruit anders op school verblijft dan wel de buitenschoolse opvang bezoekt. Dat vergt extra in spanningen. Zo meldde de vader de ze week op Twitter dat hij bezig was de zinnen van zijn zoon te verzetten door een olifant na te doen. „Dat moet hem makkelijk afgaan", reageerde een van zijn ondergeschik ten. „Hij is gewend als een olifant door een porseleinkast te lopen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 63