Dirk dus! Studenten trekken in oud postkantoor 241 zeeland Sloper uit Amersfoort heeft plan voor bouw recyclingbedrijf in Axel r- 8-pack '500 gram i Mark Kamphuis: donderdag 19 april 2012 elders 5.11 Mnq 3 dagen geldig! Fleuril vloeibaar j Diverse geuren. Flacon 0,75 of 1,35 liter Jupiler of Warsteiner Jupiler Lenor wasverzachter Voordeelflacon 1,2 liter Lotus keukenpapier Met vochtvangers. lipton Ice Tea m Fles of pak 1,5 liter VOORDMSL PAK Verse aardbeien VTV Sucadelappen Geldig t/m zaterdag 21 april 2012 Al jaren staat het postkantoor in de Lange Noord- straat leeg. Misschien is dat wat, opperde een mede werker van het university college eens tegenover de studentenvereniging RASA. „Mooi ja, maar dat gaat ons natuurlijk nooit lukken, was onze reactie." Het vroegere postkantoor in het centrum van Middelburg heeft eindelijk huurders gevonden. Studenten van de Roosevelt Aca demy gaan het gebruiken als common house, voor studie en gezelligheid. Ook niet-studenten zullen regelmatig welkom zijn. door Maurits Sep Al jaren koesteren de studenten van de Roosevelt Academy een grote wens: een eigen plek waar ze in alle rust samen kunnen studeren in werkgroepjes, tussendoor een broodje en een kop koffie kunnen nuttigen, elkaar 's avonds kunnen treffen bij een glas bier en bijeen komsten kunnen houden voor pakweg tweehonderd mensen - soms voor ook niet-studenten. Al dik anderhalfjaar staat het post kantoor in de Lange Noordstraat leeg. Een hotel zou het worden, maar daar kwam niets van terecht. Misschien is dat wat, opperde een medewerker van het university col lege eens tegenover de studenten vereniging RASA. „Mooi ja, maar dat gaat ons natuurlijk nooit luk ken, was onze reactie", vertellen Mark Kamphuis en Klaas-Henk Binnendijk namens de studenten. Enfin, een groep studenten werkte het plan verder uit, nam toch maar eens contact op met de eige naar van het oude postkantoor en zie: ze zijn het eens geworden over een huurcontract, vuui tien jaar maar liefst. Met ingang van het nieuwe academische jaar, eind augustus, moet het open gaan. „De eigenaar wil het pand graag te ruggeven aan de Middelburgers en vond ons plan daar goed bij pas sen", vertelt Kamphuis. Want ze gaan het pand dan wel vooral zelf gebruiken, maar niet exclusief „We stellen het deels open voor niet-studenten, bijvoorbeeld bij le zingen of grote activiteiten. We de den ook al mee aan bijvoorbeeld de Popronde. Dat kan straks ook. We kunnen ook meedoen aan de Bluesroute, door bijvoorbeeld stu- Van postkantoor tot academisch centrum Het oude postkantoor in de Lange Noordstraat is in 2008 gekocht door Hartman Beleggingen in Den Haag. Dat wilde er aanvankelijk een hotel in vestigen. Na het vertrek van TNT Post staat het pand bijna twee jaar leeg. De studenten van de Roosevelt Academy zochten al jaren een ei gen plek voor studie en ontmoe ting. Exploitatie en beheer van het pand komen in handen van de apar te Stichting RASA Bar. Die.krijgt een adviesraad, met onder ande ren oud-studenten, naast zich en een Raad van Toezicht boven zich. Daarin zit ook iemand van de Roosevelt Academy. De aanvragen voor een gebruikers vergunning en een horecavergun- ning liggen nu bij de gemeente. Omwonenden worden apart geïn formeerd over de plannen. denten van de Roosevelt Academy te laten optreden." Primair wordt het een plek voor studie en verpozing, om in de ter men van het Engelstalige universi ty college te spreken: een common house. Een gemeenschappelijk huis dus. Kamphuis: „De begane grond wordt aan de straatzijde een eenvoudige lunchroom, waar we tijdens het studeren een kopje kof fie en een broodje kunnen halen. Daarachter komen studieruimtes. Daaraan 13 veel behoefte. Veel op drachten moeten we in werkgroe pen uitvoeren, maar daarvoor is ei genlijk geen ruimte in de bestaan de locaties. Aan de achterzijde van het pand, komen twee leslokalen die van elkaar gescheiden zijn met een flexibele wand. Zo kunnen we er ook één ruimte van maken voor lezingen, debatten en culturele bij eenkomsten en dan kunnen er tweehonderd mensen in." In de kelder van het postkantoor komt ook een nieuwe eigen kroeg, een opvolger van de Barrel. Dat zat in het oude Midgard aan de Bachtensteene, maar dat complex wordt nu gesloopt. Het oude post kantoor wordt het sociale en acade mische hart van de Roosevelt Aca demy, stellen Kamphuis en Bin nendijk. Studenten studeren er en komen er buiten de lessen om bij elkaar. En ze hopen er de Roose velt Academy ook aantrekkelijker mee te maken. Het oude postkantoor wordt het academische en sociale hart van de Roosevelt Academy. door Harmen van der Werf' AXEL - De B.eelen Groep wil aan het Zijkanaal C bij Axel een groot recyclingbedrijf bouwen dat aan 250 a 300 mensen werk kan bie den. Het concern heeft vorige week aan het Zij kanaal C een ter rein van twintig hectare gekocht van grondverzetbedrijf De Feijter Groep uit Biervliet dat in finan ciële problemen verkeert. Wim Beelen (36), oprichter en ei genaar van de in Amersfoort geves tigde Beelen Groep, heeft snel toe gehapt, nadat de De Feijter Groep hem het terrein aanbood. Hij ziet de locatie helemaal zitten, aan vaarwater en vlakbij spoor. Dat de gemeente Terneuzen eer der aan de De Feijter Groep heeft laten weten dat van grootschalige recyclingactiviteiten op de locatie geen sprake kan zijn, schrikt Wim Beelen absoluut niet af. „Wat wij van plan zijn, is uniek. Wij willen een schoon recyclingbedrijf opzet ten, waar we producten die wij nu bij andere bedrijven laten verwer ken, zelf recyclen. Een schoorsteen zal er niet aan te pas komen. Het gaat om een investering van hon derd miljoen euro. Elke gemeente zou zon nieuwe activiteit met open armen ontvangen." De Beelen Groep mag in Zeeland niet zo bekend zijn, met name in het midden van Nederland ligt dat wel anders. Selfmademan Beelen heeft vanaf 1999 een concern opge bouwd dat sterk is in sloopactivi- teiten, asbestverwijdering en recy cling. Van de economische crisis zegt Beelen geen last te hebben. „Vorig jaar is onze omzet met 33 procent gegroeid en die groei is het eerste kwartaal van 2012 niet afgevlakt, integendeel." Beelen verwacht dit jaar met zijn plusminus twintig be drijven een omzet te halen van honderd miljoen euro. Beelen is enthousiast over de nieu we ontwikkeling, maar de Terneu- zense wethouder Frank van Hulle is voorzichtig. Het Zijkanaal C is niet geschikt voor grootschalige re cyclingactiviteiten, stelt hij. Glas tuinbouw- en landbouwgebonden handelsactiviteiten en binnenvaart horen er wel thuis, vindt de ge meente Terneuzen. „Laten we eerst maar eens rustig om de tafel gaan zitten en uitleggen wat we van plan zijn", reageert Beelen, „dan komt het wel goed. Zoveel nieuwe ondernemers melden zich toch niet in Terneuzen?" Aan de Feijter Groep is surséance van betaling verleend. Het bedrijf heeft tot 24 april de tijd om een doorstart te maken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 60