Concentratie seizoensarbeiders in Goes BEVELANDEN/THOLEN Schrijvers stimuleren kinderen om te lezen Gemeente wil grootschalige logiesgebouwen neerzetten voor huisvesting arbeidsmigranten uit de regio almanak Tip? redactie@pzc.nl Beestenboel Dandelion brengt grote hengstenshow Herdenkingsconcert organist Feike Asma Vrouw aangehouden voor diefstal DONDERDAG 19 april 2012 21 PZC Gesmeerde hammetjes in de prullenbak 22 en 23 door Luc Oggel GOES - Goes wil één of meerdere •grootschalige onderkomens voor honderd tot tweehonderd arbeids migranten bouwen en daarnaast woonvoorzieningen realiseren in bestaande panden in de binnen stad. Waar de onderkomens precies moeten komen is nog niet duide lijk, daarvoor wordt eerst een on derzoek gedaan. De huisvesting van arbeidsmigranten is al jaren een probleem op De Bevelanden. Om structurele oplossingen voor de regio te bieden is het afgelopen najaar de zogeheten Handreiking huisvesting arbeidsmigranten op gesteld. Uitgangspunt daarbij is' concentratie in plaats van versnip pering. Dat kan door de bouw van grootschalige woonvoorzieningen. Volgens het Goese college van bur gemeester en wethouders is het in principe de bedoeling om alleen ar beidsmigranten die daadwerkelijk in de gemeente werkzaam zijn on derdak te bieden, maar zo strikt willen zij daar niet mee omgaan. Met de realisatie van grootschalige voorzieningen voor de regio kan Goes namelijk invulling geven aan haar centrumfunctie op De Beve landen en het biedt de mogelijk heid een 'stimulerende en regisse rende rol' te spelen. De huisvestingsproblematiek van arbeidsmigranten komt in Goes vooral tot uitdrukking bij de hand having. De nadruk ligt nu vooral op het reageren op klachten over locaties waar arbeidsmigranten ver blijven en die bij controle ook vaak niet aan de (zware) brandvei ligheidseisen blijken te voldoen. Zulke panden ontruimen lost de huisvestingsproblematiek niet op: men moet ergens wonen. Bovendien schermen bemiddelen de organisaties als uitzendbureaus vervolgens met het argument dat er geen alternatieve huisvesting be schikbaar is. Hoewel Goes daar nu dus in tegemoet wil komen, blij ven organisaties die arbeidsmigran ten huisvesten eerstverantwoorde lijke voor het aanbieden van fat soenlijke onderkomens. Het argu ment van de gemeente om in te zetten op grootschalige (re) logies gebouwen is dat beheer, begelei ding en recreatiemogelijkheden makkelijker geregeld kunnen wor den. De Goese gemeenteraad praat donderdag 26 april over het voor stel tijdens de commissievergade ring. Die begint om 20.00 uur in het stadskantoor. HEINKENSZAND - De Tilburgse schrijver Erik gio over literatuur. Dat gebeurt op initiatief zen. Van Os bezoekt al jaren diverse scholen, natuurlijk ook voor mijn eigen boterham." van Os bezocht woensdag basisschool De Rei- van de Bibliotheek Oosterschelde. Kinderen „Ik merk dat zodra ik op een school heb ver- Het schrijversfestival duurt tot vrijdag 27 ger in Heinkenszand. Verschillende auteurs die helemaal niets met boeken hebben wor- teld over boeken, kinderen sneller geneigd april. foto Willem Mieras praten op zes scholen in de Oosterscheldere- den op deze manier gestimuleerd om te Ie- zijn naar de bibliotheek te gaan. En ik doe het www.pzc/video NISSE Stoeterij Dandelion in Nisse houdt vrijdag 20 april een grote hengsten show in de stoeterij aan de Gerber- nesseweg. Een groot aantal goedge keurde hengsten worden getoond, waaronder KWPN warmbloed- hengsten, trekpaarden, springpaar den en bijzondere rassen, zoals een American Miniature Horse. De show begint om 19.00 uur en de toegang is gratis. GOES Cantor-organist Arno van Wijk van de Grote Kerk in Goes speelt zater dag 21 april een herdenkingscon cert voor Feike Asma, de bekende organist die honderd jaar geleden geboren werd. Op het programma staan werken van Asma zelf, maar ook van diens leermeester Jan Zwart en belangrijke componisten. Het concert begint om 20.00 uur en entree kost 8 euro. GOES Een 30-jarige medewerkster uit de gemeente Goes is dinsdag in een zorginstelling in Goes aangehou den op verdenking van het stelen van geld. In overleg met de zorgin stelling is een val opgezet waarna de medewerkster op heterdaad is betrapt door de politie. Die heeft een onderzoek ingesteld. De vrouw is door de zorginstelling op staande voet ontslagen. Die inwoner van Ritthem is ziek. Keel-, neus- en oorontsteking. Geen pretje, zeker niet als je vier bent. Ge lukkig werkt het antibioticakuurtje. Niet alleen de zieke zelf lijdt onder dit ongemak. Ook zijn beide ouders hebben er kopzorg van. Al is beval leen maar omdat ze beurtelings thuis moeten zijn op de momenten waarop hun spruit anders op school verblijft dan wel de buitenschoolse opvang bezoekt. Dat vergt extra in spanningen. Zo meldde de vader de ze week op Twitter dat hij bezig was de zinnen van zijn zoon te verzetten door een olifant na te doen. „Dat moet hem makkelijk afgaan", reageerde een van zijn ondergeschik ten. „Hij is gewend als een olifant door een porseleinkast te lopen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 57