Welke kant staan de vlaggen op? uit15 Wandel mee -1 a donderdag 19 april 2012 www.pzc.nl/uit afstand route 7 km| Wilt u ook een ommetje maken "r meteen lijps verslaggever van Ceef dan uw favoriete dePZCwandeling door V"l. mnderedactie- E-mail: j I ll& j- vandamme@pzc.nl Postadres: PZC t.a.v. Jan van Dam me, Postbus 91, 4330 AB Middelburg door Melita Lanting Het trafohuisje in de polder bij Ellemeet. De route voert niet alleen door de polder maar ook over strand. Het is zomaar een rondje door de pol der hoor!", waar schuwt Ria Kristelijn uit Scharendijke. De wandeling die we gaan maken, is inderdaad dwars door de pol ders maar de term 'zomaar een rondje' lijkt toch niet van toepas sing. Want als één wandeling af wisselend is, is het deze wel met polderlandschap/strand en bebou wing. De route is zeven kilometer en be gint op de Elkerzeeseweg in Scha rendijke. Ria kijkt eerst naar de vlaggen van de buren. „Hoe staat de wind", vraagt ze zich af De windrichting zal bepalen of we links- of rechtsaf gaan. „We gaan linksaf', besluit ze. Een klein stuk je over de weg richting molen De Lelie want een wandelpad ont breekt. Dan duiken we de Weel- weg in, een karakteristieke smalle polderweg. Nog vrij jonge bomen langs de weg met daarin enorme nesten. Waarschijnlijk van kau wen, denk Ria. „Maar ik ben niet echt een vogelkenner." We hebben de bebouwing achter ons gelaten. Het zijn nu bijna on eindige polders waar we door lo pen. In de verte vliegen "een paar ganzen, dichterbij zijn het de een den die de aandacht trekken. Het is voorjaar en dan zijn alle eenden op liefdespad. Verblind door de liefde vliegen ze over de weg zon der op of om te kijken. Hond Didi heeft er geen interesse in. „Ze heeft inmiddels wel geleerd dat eenden opvliegen, daar gaat ze niet meer achteraan." Didi is een rottweiler. Jong, speels maar ze luistert best goed. Een lie ve hond, maar soms wat erg en thousiast en dan vergeet ze dat ze best groot is. Dit rondje loopt Ria vaak met haar hond. Soms kiest ze ook voor een wat langere route. Onderweg maakt ze foto's. „Ik vind het leuk om te fotograferen. Dan kom ik thuis en beleef ik de wandeling nog een keer als ik ze op de com puter zet en een beetje bewerk. Ik fotografeer ook de veranderingen. Eerst als een gebouw wordt ge sloopt en daarna als er wat nieuws staat. Kijk, dit heb ik gisteren nog op de foto gezet." Ze wijst op een klein trafohuisje. Zo'n elektrici teitshuisje van vroeger van bak steen met pannendakje. „Hier heb ik een foto van gemaakt voor Sjoerd, iemand die trafohuisjes in ventariseert." (zie www.bvi- sion.nl) Ondanks dat ze het rondje vaak loopt, verveelt het nooit, ver telt Ria. Elk seizoen heeft z'n ei gen charme. „En het is iedere dag anders." Vandaag speelt de wind een promi nente rol. Aan de horizon hangen donkere, dreigende wolken, maar het is nog droog. „Ik maak het bijna nooit mee dat het hier een hele dag achter elkaar regent", zegt Ria en vooralsnog krijgt ze gelijk. We lopen een viaduct op dat ons naar de overkant van de N57 brengt. Via Ellemeet gaan we rich ting strand. We zien de smalle dui nenrij al in de verte, maar moeten eerst nog een stuk door het vlakke land. „Toch wel jammer dat hier straks ook een weg doorheen komt", verzucht Ria. Ze doelt op het tweede stuk van de recreatie- verdeelweg die Renesse en Scha rendijke met elkaar moet verbin den. Ze kijkt spiedend in het rond. Alert op hazen of konijnen want Didi mag eenden dan wel links la ten liggen, een haas is andere koek. Gelukkig laten deze dieren zich niet zien. We kruisen de Rampweg en gaan via een trap naar het strand. „Kijk, een zeehond", zegt Ria. Ze wijst naar een zwarte bobbel in zee. Langzaam draait het dier met zijn kop en verdwijnt onder water. De route gaat maar een klein stuk je over het strand. Bij de volgende overgang gaan we al weer naar bo ven. Opnieuw kruisen we de N57, nu via een tunneltje richting het Grevelingenmeer. Bovenop een duin staat fier het 'koepeltje'. Een pandje met een rij ke historie, waaronder veel vernie lingen. Het markeert de rand van de kern Scharendijke. Via de dijk met daarop de bekende Muralt- muurtjes gaan we weer naar de El kerzeeseweg. We zijn er bijna en dat is fijn, want het begint lang zaam te regenen. Ria Kristelijn met hond Didi aan de wandel op de Weelweg bij Scharendijke foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 55