Brum en Belijn moet je ioluit agenda donderdag 19 april 2012 Kinderjurkjes en T-shirts met designer opdrukken. Kindersieraden en accessoires van Souza for Kids. Een voorbeeld uit de collectie nostalgische blikken. Kleurrijke tassen van onder meer Oilily en Pip. door Eugène Verstraeten Tijdloze lifestyle producten met een duurzaam karak ter, die generaties lang mee gaan. Dat is de filosofie van Marjan de Bruyn van lifestylewin- kel Bruun en Belijn in Hulst. In haar zaak in de Korte Nieuwstraat 7 vindt de bezoeker een zorgvul dig uitgekozen aanbod aan woon accessoires, cadeaus en mode. „Het product moet een bepaalde prijskwaliteitsverhouding hebben, anders verkoop ik het liever niet", zegt Marjan, die van 2002 tot 2010 al de winkel ANNO2 had in het voormalige bankgebouw. „Toen ik in verwachting was van mijn twee de kindje ben ik gestopt." Nu de kleine anderhalf jaar oud is en Marjan weer wat meer tijd heeft, heeft ze sinds november vorig jaar Bruun en Belijn geopend. Als telg uit een ondernemersfamilie blijft een eigen winkel toch haar passie. Bruun en Belijn is vier dagen per week geopend, van donderdag tot en met zondag. „De andere drie da gen ben ik er voor de kinderen." Bruun en Belijn zijn de namen van de beer en de ram die een hoofdrol spelen in het verhaal van Reynaert de vos. Het dierenepos zou zich in en om Hulst hebben af gespeeld. „Voor Hulst en omstre ken is dit een unieke winkel", weet Marjan. „Je vindt hier spulle tjes waarvoor je normaal naar een grotere stad moet. Ik probeer ook zoveel mogelijk dingetjes in de winkel te hebben die niet zo snel op het internet te vinden zijn. Het is een winkel waar het leuk rond kijken is, overzichtelijk en toch veel te zien. Ik- noem het zelf een winkel die je moet beleven." Het interieur is strak gecombi neerd met gekleurde oude meu bels die zorgen voor een mix aan stijlen. De ruime doorgangen ma ken Bruun en Belijn ook prima toegankelijk voor kinderwagens. Voor de kleintjes is achterin de zaak een speelhoek ingericht. Veel van het aanbod is van Neder landse makelij, maar je vindt er ook spullen uit het buitenland. „Bij het inkopen let ik erop of de spullen op een bepaalde manier een duurzaam karakter hebben. Hetzij in de productie, materiaal of land van herkomst." Zo heeft ze een collectie fraaie rubberen man den die van oude autobanden ge maakt zijn. „Dan komt zo'n band niet op de afvalberg en krijgt hij een tweede leven. Daarbij help je de plaatselijke bevolking uit een ontwikkelingsland." Je vindt in de winkel modeacces soires, handtassen in verschillende materialen en modellen, spulletjes uit de designcollectie van Alessi, sjaals uit Scandinavië, nostalgische blikken uit België, sieraden van' Souza for kids en van Camps en Camps, fraaie ontwerpen van twee Limburgse zussen. Maar ook lichaamsverzorgingsproducten op basis van olijfolie uit Griekenland en de zogenoemde Hamamdoek - handdoeken die nog steeds ge bruikt worden in de Turkse bad huizen. Ze zijn sneldrogend, heel dun en zijn dus gemakkelijk mee Marjan de Bruyn: „Hier moet je jezelf de tijd geven om rond te kijken." DONDERDAG 19 APRIL Grijpskerke 'Tien toptentoonstellingen', laatste deel driedelige lezingencyclus Nico Out. Boerderijgalerie De Osseberg, 20.00 uur Nieuwerkerk Ledenavond en fancyfair afdeling Dui- veland Vrouwen van Nu. Kerkcentrum Punt 3, 19.30 uur. Zierikzee Open avond Zeeuwse Muziekschool, Poststraat 43,19.15-20.30 uur VRIJDAG 20 APRIL Cadzand Ladies Night. Dé Sporthal, 20.00 uur Kortgene Zangavond door Zangvereniging Nos talgia met meezingers van vroeger. Dorpshuis De Pompweie, 19.30 uur. Goes Seniorenbingo. Buurthuis De Pit, 13.30-16.00 uur. Lezing over koning Lodewijk Napoleon en zijn pleit voor borstvoeding, Heemkun dekring Bevelanden. Goederenloods, 20.00 uur. Oosterland Bingoavond. Dorpshuis Oosterhof, 19.30 uur. ZATERDAG 21 APRIL Arnemuiden Verkoopdag Hervormde Gemeente t.b.v. stichting Open Doors. Kerk, Markt, 9.00-13.30 uur Goes Voorjaarsmarkt. Randhof, 9.30-15.30 uur. Lewedorp Busexcursies naar herefordkalfjes op de Middelplaten vanaf de herefordstallen De Kok, Nieuwe Kraaijertsedijk 64, 10.00-17.00 uur. www.dekokherefords.nl Middelburg Rommelmarkt jeu-de-boulesvereni- g'ng- Koudekerkseweg 193/141, 9.30-15.00 uur Open ochtend Zeeuwse Muziek school. Kuiperspoort (ingang Hagepreekgang), 10.00-12.00 uur Lentefair. Vrije School Zeeland, 10.30-16.30 uur Wandelsportvereniging 't Zand houdt haar 45e Zandmars. Afstanden: 5, 10, 15, 25 en 40 kilometer. Start: Baarsjesstraat 42, 9.00 uur (25, 40 km), 10.00-13.00 uur (5, 10, 15 km) Filosofisch Café, met lezing Dick van Biemen over 'De ziel bestaat!' en debat o.l.v. Nico Out. Revolution 100.000 etc. Gallery, Lange Noordstraat 41,15.30 uur St. Anna Ter Muiden Dichteres Chawwa Wijnberg presen teert bundel 'Nachtvlinders door het kat- tenluik', met muzikale omlijsting door Elaine Loudon Wallace en Mark Shorey, NH Kerk, 15.00 uur Vlissingen Crea-atelier houdt een open dag. Singelweg 70 ZONDAG 22 APRIL Middelburg Optreden gospelkoor Clarity in ere dienst, De Fontein, Kruitmolenlaan 70, 10.00uur MAANDAG 23 APRIL Middelburg Symposium Erfgoed Inzichtelijk, Provinciehuis (filmzaal), 13.30 -16.30 uur DINSDAG 24 APRIL Middelburg In het kader van de Maand van de Filo sofie zijn Coen Simon en Aldo Houter man te gast. Houterman vertelt over de link tussen de filosofie en het psychopa thologische. Simon gaat in op zijn boek 'Wachten op geluk'. Zeeuwse Bibliotheek, 20.00 uur WOENSDAG 25 APRIL Middelburg De remonstrantse dominee Foeke Knoppers geeft een lezing over atheïsme. Aula Zeeuwse Bibliotheek, 19.30 uur Vlissingen Cultuurdebat Raad voor Cultuur Zee land i.s.m. Scoop, PZC en Zeeuwse Biblio theek, Arsenaaltheater, 19.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 50