uit 13 Verhaal Aristocats wordt dansend verteld Brogum onthaalt vier formaties in metalnight podium Fragment Surrender door Ali Pankow Balletschool Isabelle Zwaan uit Vlissingen pakt breed uit met The Aristocats. Cir ca 160 leerlingen doen mee aan deze balletvoorstelling, die zater dagavond en zondagmiddag te zien is in de Stadsschouwburg in Middelburg. Aristocratische katten, een oude mevrouw en een butler wonen rond 1900 in het mondaine Pa rijs. De butler heeft het niet zo op die beesten, maar de twee muizen Mimi en Roquefort en de straatkat Thomas O'Mally doorkruisen zijn snode plannen. „Het idee voor een voorstelling zit al heel lang van tevoren in mijn hoofd. Dit plan werd al ge boren tijdens Robin Hood, de vo rige voorstelling twee jaar gele den", zegt leidster Isabelle Zwaan van de gelijknamige balletschool. Zij vindt veel van haar gading in het Disney-repertoire. „Daar zit ten van die heerlijke grappen in." Elk jaar zo'n opvoering in de schouwburg zou volgens Zwaan een te grote wissel trekken op de hele organisatie binnen haar school. Daarin moet immers ook tijd over blijven voor het elemen taire lesgeven. Anderzijds biedt een groot opgezette voorstelling ook steeds weer een mooie uitda ging voor alle leerlingen, varië rend in leeftijd van 4 tot 42 jaar. Het wordt dus een voorstelling met een gemêleerde cast en een veelheid aan stijlen: klassiek, jazz, modern en show musical. Een nieuwe balletvoorstelling be- Renesse Fred Delfgaauw en Bert van den Brink met 'Vliegen met één vleugel'. Theater aan zee, 20.00 uur Sint Kruis Liedrecital Duitse componisten uit de Romantiek met Katelijne Van Laethem. Ned. Hervormde kerk, 15.00 uur Terneuzen Finale Steenworp, met The Fictionals, Stunned Ziggy, Geert van Oorschot en Zebrapad. De Pit, 20.00 uur Vlissingen Voorjaarsconcert Vlissingse Oratorium Vereniging met o.a. Requiem van Fauré. St. Jacobskerk, 15.30 uur Concert Marina Eckhardt (mandoline) en Christian Blaha (piano). Atrium Ter Reede, 19.30 uur Accordeonvereniging Concertina pre senteert 'Concertina goes America'. Arsenaaltheater, 20.00 uur Key presents: Rébellion Electrique. De Piek, 21.00 uur Zaamslag Zangeres Lenny Kuhr. Podium van Zaamslag, 20.00 uur Zierikzee Klassiek concert Duo Puur (harp/fluit). De Rode Kamer, 20.00 uur ZONDAG 22 APRIL Ellewoutsdijk Ierse middag met twee bands: Wind- broke en The Beggars. Kerkje van Ellesdiek, 14.30 uur Goes Vereniging Rondom de Stenen Brug houdt 'De middag van de dag' met ge dichten, verhalen, poëzie en muziek. Café Baarends Voorstad 17, 14.30 uur Middelburg Pianoconcert met dwarsfluit en hQbo en muziek jong talent met twee violen. Doopsgezinde kerk, 14.00 uur Mantra meezingconcert. Padma, Verwerijstraat 51, 14.00 uur Het optreden van My Generation in Schuttershof is geannuleerd. Terneuzen Open Haardconcert ensemble Galante. Porgy en Bess, 15.00 uur Veere Concert 'Lente in Veere', Made's Man nenkoor en gemengd koor Te Quiero. Historische kerk, 14.00 uur Vlissingen Fanfare Sint Caecilia. Atrium Ter Reede, 14.30 uur DINSDAG 24 APRIL Goes Cabaretier Jeroen van Merwijk. Podium 't Beest, 20.30 uur Middelburg Gospel van Oedipus van Urban Myth in de Stadsschouwburg is geannuleerd. WOENSDAG 25 APRIL Middelburg 'Mama Tandoori', toneelbewerking ge lijknamige boek Ernest van der Kwast. Stadsschouwburg, 20.00 uur Jazzsessie. Desafinado, 21.00 uur Tomasz Stanko's 'New York' Quartet. Schuttershof, 21.30 uur. Deathmetalband Legija uit Zie rikzee, Endless Cycle uit Ter neuzen en de landelijke formaties Moment of Silence en The Unfor- given met een tribute aan Metalli- ca tekenen voor een stevig pro gramma tijdens de metalnight za terdag in poppodium Brogum in Zierikzee. Legija is geïnspireerd door bands al Obituary, Bolt Thrower, Aspyx en vele andere. Het publiek kan veel dubbele bas, geproduceerd door Arjan Poot en rechtdoorzee in-your-face riffs van Enrico van den Houten verwachten. Endless Cycle is zeven jaar geleden ontstaan uit een jam-project van vier eigenzinnige individuen, ver gint met een idee, maar daarna komt het echte karwei. „Ik wil dat het verhaal vooral dansend verteld kan worden. Bij voorkeur zonder een verteller of voi- ce-over", zegt Zwaan. Met het iets vereenvoudigen van de ver haallijn en een korte toelichting in het programmaboekje gaat haar dat zeker lukken. „Daarnaast zijn er bij het maken van een script natuurlijk ook de praktische afwegingen. Zo streef ik naar een afwisseling van dans stijlen in de opbouw van de scè nes, maar moet ik ook rekening houden met voldoende ruimte voor het verkleden. Dat wordt dit keer flink tempo maken, zeker met die kostuums met al die oor tjes en die staartjes", aldus Zwaan. Zij danst zelf in twee klei ne rolletjes mee. „Meer kan niet, want ik moet natuurlijk de grote lijn van de voorstelling in de ga ten houden en dat vergt achter de schermen ook heel veel werk. Gelukkig heb ik daarbij veel hulp van bereidwillige moeders." Sinds september is er in elke groep apart druk gerepeteerd voor The Aristocats. De afgelo pen weken kwam alles samen om tot één geheel te worden ge smeed tijdens onder meer een re petitie in de grote zaal van zorg centrum Ter Reede. Alle katten, muizen, oude dame, butler, nota ris en andere danseressen staan nu te trappelen om op te treden. Zat 21 april, 19.30 uur en zon. 22 april, 13.30 uur, Stadsschouwburg, Middelburg. bonden door hun gemeenschappe lijke favoriete muziek. Aan de vorming van Moment of Silence ging jaren van experimen teren met diverse metalstijlen vooraf Verschillende bandleden kwamen en gingen. Op dit mo ment werkt de band aan een de buutalbum. The Unforgiven heeft sinds de op richting in 2000 een aardige repu tatie opgebouwd als prima tribute band met een geweldige perfor mance. Op dit moment probeert de groep zo goed mogelijk Metalli- ca te evenaren. Zaterdag 21 april, Poppodium Brogum, Zierikzee, 20.00 uur. donderdag 19 april 2012 De katten en de muizen zijn klaar voor de opvoering, foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 43