Surrenderhrieps voor het eerst op twee podia 2 luit selectie podium donderdag 19 april 2012 Rory Block Rory Block werd eind jaren tach tig wereldberoemd met het nummer Lovin' Whiskey. In de huidige tournee in ons land, die begint in Oostburg, eert ze haar grote voorbeelden uit de Ameri kaanse muziekgeschiedenis. Vrijdag 20 april, Ledeltheater, Oostburg. 20.15 uur. Gerard Wortel Tekstschrijver/liedjeszanger Ge rard Wortel werd bekend met zijn groep Knijn. Nu komt hij met cellist Bas van Waard naar Kaj Munk. De liedjes van Wor tel, uitgevoerd op veelal bizarre muziekapparaten, zijn een mix van absurditeit en ontroering. Zaterdag 21 april, Kaj Munk, Hansweert, 20.00 uur. Danny Vera Danny Vera speelt met zijn band in thuisstad Middelburg. Zaterdag 21 april, De Spot, Middelburg, 21.00 uur (zaal open). De Spot verloot 2x2 gratis kaarten. Stuur daarvoor vandaag een mail naar info@despotmiddelburg.nl met een goede motivatie waarom je naar het concert wil. door Rolf Bosboom Of het nu Hrieps is of Grieps, daar lopen de meningen over uiteen. Maar er is geen discus sie over het feit dat het festival Surrenderhrieps hét jaarlijkse gro te muziekfestival in Grijpskerke is. Zaterdag is de achttiende editie, met onder anderen Peter Koele- wijn en Peter Pan Speedrock op het programma als publiekstrek kers. En Surrender vanzelfspre kend als afsluiter. Surrenderhrieps ('al zeventien jaar subsidievrij'), dat is stevige en onbe kommerde muziek in een dampen de feesttent, waar de tapkranen continu openstaan en een niet ge ring deel van het verkochte bier door de lucht vliegt. De afgelopen jaren is het festival - georganiseerd door de Stichting Hrieps - steeds groter en professioneler worden, met bezoekersaantallen die rich ting de tweeduizend gaan. De groei is deze week ook duide lijk zichtbaar op de speelweide die als festivalterrein dient. Daar zijn, ondanks de tamelijk lastige weers omstandigheden, voor het eerst twéé rood-witte tenten verrezen, zodat de optredens ook over twee podia kunnen worden uitge smeerd. Het loont om zaterdag op tijd te komen, vanwege de 'Held van ut ie uur'-actie. De eerste achthon derd bezoekers krijgen het speciale Hriepshoedje. Het programma: 16.00 uur: Black-Bone Jonge band uit Eindhoven. Het trio speelt old school rock. Rock muziek dus zoals die ooit bedoeld was: echt en ruig. Black-Bone speelde eerder onder meer op Paas- pop en staat binnenkort in de Hei- neken Music Hall, als support bij Slash. 17.00 uur: Peter Pan Speedrock Ook uit Eindhoven. Peter Pan Speedrock maakt al meer dan vijf tien jaar naam met snoeiharde op tredens vol energie. 18.30 uur: 'Guns 'N Roses' Een eerbetoon aan Guns N' Roses, door Marijn en Michiel Slager van Nuff Said en Andrew Elt, zanger van Sleeze Beez. Met z'n drieën coveren ze de bekende nummers van de legendarische band, waar onder Sweet child 0 mine, Welcome to the jungle en Paradise city. 19.30 uur: ROLR ROLR staat voor Raiders Of The Lost Rock. Deze Zeeuwse rock- coverband stort zich onder leiding van zanger Kees Moerland op nummers van onder anderen AC/DC, Alice Cooper, Van Halen, Led Zeppelin en ZZ Top. 20.40 uur: Peter Koelewijn Nederlandse oerrocker, die eind ja ren vijftig de Nederlandstalige rock-'n-roll introduceerde met Kom van dat dak af. De inmiddels 71-jarige Koelewijn is nog altijd in staat een zaal op z'n kop te zetten. In Grijpskerke zal hij zijn bekende nummers zingen. 21.20 uur: Over The Edge Een van de belangrijkste metal- coverbands van Nederland, met meestergitarist Alex van der Linde. Over The Edge stond al drie keer eerder op het festival. 22.30 Fragment Live Deze doorgewinterde driemansfor matie speelt een mix van Engelsta lige en Nederlandstalige num mers. Met als special'act de danse ressen van de Zwarte Cross. 23.30 uur: Surrender Dé Zeeuwse dialectrockband. Jo- han van de Swaluw, Kees Wonder- gem, Henry de Bruin en Dave Vreeke sluiten traditiegetrouw het naar hen vernoemde festival af en maken het feest compleet. Surrenderhrieps, zaterdag op de speelweide in Grijpskerke. Tent open vanaf 15.00 uur. Kaarten zijn t/m vrijdag te koop bij café De Gouwe Geit in Grijpskerke a 16 euro en op de dag zelf aan de kassa a 20 euro. Zie ook: www.surrenderhrieps.nl Peter Koelewijn COLOFON UitCids: elke donderdag als bijlage bij de PZC. Informatie over voorstellingen, restau rants, exposities, winkels, evenementen en films. U kunt ons informeren: E-mail: redsec@pzc.nl Website: www.pzc.nl/uit - op de si te is een formulier beschikbaar, waar u alle gegevens over voorstel ling of evenement kunt invullen. PZC-redactiesecretariaat, Postbus 91, 4330 AB Middelburg. Telefoon: 0118 434010 Redactie: Jan van Damme: 0118 434014, j.vandamme@pzc.nl Rolf Bosboom: 0118 434006, r.bosboom@pzc.nl Advertenties: Verkoopteam Zeeland: 0118 434070, teamzeeland@pzc.nl DONDERDAG 19 APRJL Goes Oidipous Unplugged door Theater groep Aluin. Podium 't Beest, 20.30 uur Eye on Music-session door het Zeeuw se talent Geert van Oorschot. Café La Strada, 21.00 uur Middelburg Acda en de Munnik. Uitverkocht. Stadsschouwburg, 20.00 uur 'Het voorval met meneer Blom' door jongerentheatergroep de Drang. De Spot, 20.00 uur Svavar Knutur (IJsland) geeft concert op hoogste podium van de stad. Lange Jan, 20.00 uur Nieuw- en Sint Joosland Concert Amerikaanse folkzanger-gita- rist Nels Andrews. Theater de Wegwijzer, 20.30 uur Sint-Maartensdijk Voorstelling Wieger, muziekvereniging Euterpe en de Thoolse basisschoolleerlin gen. Sporthal Haestinge, 19.00 uur VRIJDAG 20 APRIL Goes Blind Date, band speelt akoestische, Ierse muziek en aanstekelijke verhalen. De Mythe, 20.00 uur Popaanzee-avond met My Favorite Scar, Hangover Hero en Souljacker. Podium 't Beest, 20.30 uur Middelburg Mellits Consort (VS) met het program ma Going Maximal III. De Spot, 21.00 uur De Theatervoorstelling 'Bloedwoede II' in't Spiegeltheater is geannuleerd. Nieuw- en Sint Joosland Het optreden van Suzanne Mateysen in De Wegwijzer is geannuleerd. Oostburg Rory Block in Concert Ledeltheater, 20.15 uur Terneuzen Bluesroute, optredens op veertien loca ties in de binnenstad. Big Pete Blues Band verzorgt om 20.30 uur het openingscon cert in Porgy en Bess. Vlissingen A Blues Roots Night met Hans Theessink Champagne Charlie. Arsenaaltheater, 20.15 uur ZATERDAG 21 APRIL Goes Jeugdbrassband Zuid-Nederland van het Leger des Heils geeft concert. Ravelijn de Groene Jager 72, 20.00 uur 'Flames of the Dance', dansshow. De Mythe, 20.00 uur Hansweert Soloprogramma Gerard Wortel. Zaal Kaj Munk, 20.00 uur Hulst 'Van Hiere, Van Ons', streekcultuur van eigen bodem. Den Dullaert, 20.00 uur Middelburg Deense band Pinkunóizu (12.00), Cana dees Ben Caplan (16.00) en Vlaamse for matie Horses on Fire (17.00 uur) treden op in het kader van Record Store Day. De Drvkkery Jubileumconcert 'Met liefde' door vrou wenkoor Quodlibet. Koorkerk, 16.00 uur Bachconcert Kamerkoor Resonance. Koorkerk, 20.00 uur Tango Extremo met het muziektheater programma 'Viva la Vida!' 't Spiegeltheater, 20.00 uur Middelburgs Theater speelt twee Car- ver-producties 'Fred' en 'De Verbouwing'. Minitheater, 20.30 uur Concert Danny Vera. De Spot, 21.00 uur Desafinado Jazz Quartet. Desafinado, 21.00 uur Oostburg Muziekprogramma Wendy Colonna the Lazybones met Ries de Vuyst. Ledeltheater, 20.15 uur Up The Irons. Tribute to Iron Maiden. The Lane, 22.00 uur Oost-Souburg Salsaparty Dansschool Salsa Para Siem- pre met zanger Ary Fortes. Karolingenburcht, 22.00 uur Oud-Vossemeer 'Country Roots' door Sam Pari. De Vossekuil, 20.15 uur Publiek tijdens een vorige editie van het festival

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 42