De laatste geldschieter voor ROC-kantoor in Terneuzen zeeland 127 Paaltjes op 1 in fiets ergernis top vijf Band Cork A27 op Concert at Sea PZC Evenementen in beeld voor nieuwe politie-acties Nieuw! iPad app van dePZC donderdag 19 april 2012 BS® S isssmss wt s* ^pssssssg» De ervaring met Zeeuwse fietspaden worden gebundeld op de website: www.pzc.nl/fietspaden Middelburg Koudekerke Koudekerke Koudekerke Sint-Annaiand MIDDELBURG - Zeeuwen fietsen veel en graag en het is dan ook niet vreemd dat ze behoorlijk rea geren op het verzoek om hun erva ringen (liefst voorzien van een fo to) aan ons op te sturen. Nummer één in de ergernis top vijf is zonder twijfel de aanwezig heid van paaltjes op het fietspad. Ogenschijnlijk zonder reden, maar uit sommige meegestuurde foto's blijkt dat de paaltjes ook flink be schadigd kunnen zijn en dat is vast niet gebeurd bij een passage van een fietser. Het waterschap heeft al laten weten dat de paaltjes er niet voor niks staan. Op de fiets paden onder de Walcherse duinen zouden de auto's zonder de paal tjes ongetwijfeld kris-kras op de paden staan. De reacties komen uit heel de pro vincie Zeeland. En het is heus niet allemaal kommer en kwel, al zijn er overal wel punten te vinden die voor verbetering vatbaar zijn. Al was het alleen maar de wens om af en toe langs de fietsroute eens een bankje te hebben, voor de ver moeide fietser. Sommige opmerkingen zijn ernsti ger, zoals opgebroken fietspaden, fietspaden die plotseling ophou den of slecht onderhouden fietspa den waar de straatklinkers weer onder het asfalt te voorschijn ko men. In Zeeuws-Vlaanderen blijkt het voor te komen dat de fietser, om de weg te vervolgen, het rijwiel op de schouders moet nemen en een trap moet beklimmen. Het zijn trouwens niet alleen de doorgaande fietspaden die de aan dacht trekken. Vooral over de stad Middelburg zijn verschillende reac ties bij de redactie binnengeko men, waarin knelpunten of onbe grijpelijke situaties voor fietsers worden gesignaleerd. Provinciale Staten beslissen vrijdag over de laatste vijf ton die nodig is om de vestiging van het ROC- hoofdkantoor in Terneuzen zeker te stellen. Als de Staten akkoord gaan met de bijdrage van de provincie, is in totaal twee miljoen eu ro bijeengebracht door Zeeuwse bedrijven en overheden. Elk schoolbestuur zou ongetwijfeld een gat in de lucht springen als ze dat geld op de bankrekening bijge schreven zou krijgen. Het geldbedrag dat het gefuseerde ROC krijgt, is in dit geval alleen niet bestemd voor onderwijs, maar voor t-tags en kilometerver goeding voor medewerkers en de verbouwing van het pand in Ter neuzen: meerkosten die gemaakt moeten worden om het ROC-be- stuur en ondersteunende diensten in Terneuzen te laten werken. De besturen van het ROC Zeeland en ROC Westerschelde, die op 1 ja nuari officieel samen gegaan zijn, spraken tijdens de fusiebesprekin gen af dat het hoofdkantoor van de nieuwe organisatie in Terneu- door Cornelleke Blok zen moet komen. Zeeuws-Vlaam- se bedrijven en de gemeente Ter neuzen pleitten daar ook voor. Het hoofdkantoor is belangrijk voor het vestigingsklimaat in Zeeuws-Vlaanderen én het levert extra banen op voor de regio, vin den zij. Een voorwaarde voor het ROC-bestuur was wel dat de meer kosten voor de vestiging in Terneu zen bijeengebracht moest worden door externe partijen. Dat is niet helemaal gelukt. Dow Chemical, ziekenhuis ZorgSaam, provincie en de Zeeuws-Vlaamse gemeenten dragen 2 miljoen euro bij, terwijl de totale meerkosten ge raamd zijn op 2,7 miljoen. Het ROC betaalt zelf 660.000 euro uit het huisvestingsbudget. Dat laatste zorgde voor flink wat kritiek van het personeel van het ROC Zeeland. De ondernemings raad overwoog juridische stappen, omdat ze vond dat het ROC-be- stuur de afspraken niet nakwam. Maar de ondernemingsraad houdt zich nu muisstil en ook de Sluise gemeenteraad, die eerst tegensput terde, ging vorige maand akkoord met de bijdrage van een ton voor het hoofdkantoor. Hetzelfde lijkt nu te gebeuren in de Staten. De coalitiepartijen WD, SGP, CDA en IVdA stem men vrijdag waarschijnlijk in met de bijdrage, omdat de bijdrage al in het college-akkoord van vorig jaar was toegezegd. Dat is opmerkelijk, want aan de meerkosten voor het hoofdkan toor hangen nog wel wat onzeker heden. Zo hoeft het ROC-bestuur geen verantwoording af te leggen over de besteding van het geld dat het van de provincie Zeeland ont vangt. Daarnaast is het niet duidelijk of ROC-medewerkers in hun eigen tijd of in diensttijd naar hun werk plek in Terneuzen rijden. Ook is het aantal dienstreizen dat ge maakt moet worden als gevolg van de verhuizing van het hoofdkan toor slechts gebaseerd op een ru we schatting, zo blijkt uit de bere kening van de 2,7 miljoen euro. Daarnaast valt nog maar te bezien of de vestiging van het hoofdkan toor in Terneuzen daadwerkelijk zorgt voor een beter vestigingskli maat en banen voor Zeeuws-Vla mingen. RENESSE - De Zeeuws-Vlaamse band Gork A27 mag dit jaar optre den tijdens Concert at Sea. Ook de Zeeuws-Brabantse groep Volt Vio lin staat dit jaar (opnieuw) op het programma van het jaarlijkse festi val op de Brouwersdam. Het is traditie geworden dat een van de bands die deelnemen aan het bandcoachingsproject Popaan- zee gevraagd wordt voor Concert at Sea. De organisatie van het festi val maakt zelf de keuze. Dit jaar kreeg Gork A27 de voorkeur boven Yellow en Zinkzand. De groep treedt vrijdag 29 juni op. „Gork A27 maakt spannende, ei genzinnige muziek", zo motiveert festivalorganisator Lesley Grieten. „Ze kiezen niet voor de makkelijke weg en zijn lastig in een hokje te stoppen. Dat levert goede muziek op. Er valt genoeg in te ontdek ken, ook na een paar keer luiste ren. We geven deze band graag een podium om zich te presente ren aan een groter publiek." Gork A27 won vorig jaar de Zeeuw se Belofte en plaatste zich daar mee automatisch voor Popaanzee. De groep maakt een bijzondere mix van alternatieve rock, jazz en progressieve muziek, met als voor naamste instrumenten de gitaar en de saxofoon. Vorig jaar koos het festival Volt Violin uit het Popaanzee-aanbod. Dat optreden ging toen echter niet door, aangezien de tweede festival dag vanwege harde wind werd af gelast. Volt Violin bracht onlangs een nieuwe EP uit, met nummers die zij onder begeleiding van hun coach en producer Peter Bauwens (Blofj Racoon, 2Unlimited) heb ben opgenomen. De zevende editie van Concert at Sea is vrijdag 29 en zaterdag 30 juni. Op vrijdag treden onder an deren Golden Earring, VanVelzen, Acda en De Munnik en Krystl op. Op zaterdag staan onder anderen Blof, The Baseballs, Ilse DeLange, De Dijk, Go Back To The Zoo, Trijntje Oosterhuis en Waylon op het programma. www.concertatsea.nl MIDDELBURG - Ongeveer driehon derd politie-agenten in Zeeland hebben woensdagochtend van tien tot twaalf uur het werk neer gelegd. Ze deden dat uit protest te gen het uitblijven van een nieuwe cao. Verschillende bureaus waren tij dens die uren gesloten. Aangiften en meldingen waar geen haast bij was, moesten wachten. Bijna hon derd dienders, onder wie de korps chef, verzamelden zich op het bu reau in Goes om te luisteren naar districtsbestuurder Yntse Koenen van vakbond NPB en landelijk voorzitter Gerrit van de Kamp van de ACP. Hoewel informeel weer wordt gesproken met minister Ivo Opstelten, gaan de bonden voorlo pig door met het voorbereiden van nieuwe acties. Volgens Koe nen valt in dit stadium nog niets concreets te zeggen over het ge bruiken van grote evenementen (zoals bevrijdingsfestival, Four Freedoms Awards en Concert at Sea) als actieplatform. „Het is niet zo dat wij evenementen gaan ver hinderen door weg te blijven", nu anceert Koenen eerdere uitspra ken van de NPB met betrekking tot de Four Freedoms. Van de Kamp noemde woensdag het 5 mei festival in Vlissingen als moge lijk volgende protestuiting. Download de app en deel uw ervaring! Doorlopende berichtgeving: Uit uw regio Landelijk en internationaal Sport en economie Multimedia, cultuur, mode en trends Deel uw ervaring! Wat is uw ervaring met de app en wat kunnen we nóg beter doen? Laat het ons weten! Via e-mail: digitaal@pzc.nl Download nu in de App Store. www.pzc.nl De app Is voor iedereen 30 dagen gratis op proef. Voor abonnees die de krant 6 dagen per week ontvangen, is de app bliivend gratis. Niet-abonnees betalen na de proefperiode 15,99 p/mnd. Voordeelabonnees geldt het combinatietarief van 8,99 euro.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 27