zeeland 125 Onderzoek effecten van windpark Krammer L Sokkenwasrit voor Tinkers bij Oostkapelle Muziekvereniging Onda geeft concert Hennepkwekerij opgerold Muziekoptredens in Brooklyn Gospelkoor zingt in de Fontein Natuurwandeling in park Toorenvliedt Fruitteeltmuseum in de race voor Award donderdag 19 april 2012 w „De dag voor chronisch zieke kinderen was erg confronterend. Ik dacht: hoort onze Sven tussen deze zieke kinderen?" Vivian Spijker Sven vorig jaar in de chocoladefabriek met meesterchocolademaker Henk van La Bohème. Op de achtergrond zijn ouders Claus en Vivian Spijker, zijn broertje Erben en Willy Wonka te zien. foto Charlotte Akkermans - Het Fotoburo Chocoladefabriek zijn. Die film had hij eindeloos vaak gezien." Het werd een heerlijke dag, zon der woorden als ziek, operatie of ziekenhuis. En zo mocht Sven op bezoek bij Willy Wonka, nadat hij in zijn klas de reep met een gouden wik kel had gekregen. Het hele gezin ging naar Breda, waar ze in niet één, maar twee chocoladefabrie ken, La Bohème en Van Melle, vor stelijk werden ontvangen. „Het was echt zijn dag. Super gewoon. Met chocolade, zijn favoriete soep (tomaten met balletjes) en een BRUINISSE - Het RBOI en Witteveen+Bos zijn begonnen met onderzoek naar de effecten van het geplande windmolenpark bij de Krammersluizen op natuur en milieu. Het windpark voorziet in de bouw van twintig tot veertig turbines. Die gaan voor ongeveer 70.000 huishoudens groene stroom produceren. Windpark Krammer is het geestes kind je van windparkexploitanten Zeeuwind en Deltawind. Het park komt op de grens van Zeeland en Zuid-Holland, bij de Krammerslui zen. De windturbines zijn gepland langs de dijken met doorgaande wegen, op en om het sluizencom- plex en op of nabij de dammen in de wateren rondom de sluizen. Eén van de uitgangspunten bij de aanleg van het windpark is dat de bouw van de turbines de waterke- rende functie van dam en dijk niet feestmaal bij McDonald's tot slot." De maandag erna begon voor Sven de screeningsweek voor zijn tweede levertransplantatie. Sven zeurde er niet over, vertellen zijn ouders. „Hij is altijd zo positief ge bleven. Opgewekt, vrolijk." Ook de derdde transplanta tie, uitgevoerd op 1 no vember, was geen succes. Er deden zich nare complicaties voor. Op 3 november werd een vierde, naar later bleek vergeefse poging gedaan, om een donornier te laten werken voor Sven. Acht- wgmmmmsmwmmmmMmmmmmmmi mag aantasten. Verder willen Zeeuwind en Deltawind proberen het nieuwe windpark zo goed mo gelijk in te passen in het land schap. Bij het onderzoek - dat uit moet monden in een zogeheten Milieu Effect Rapportage - worden zowel Zeeuwind en Deltawind als verschillende overheden betrok ken. Het is de bedoeling dat alle voor de aanleg van het windpark benodigde vergunningen - inclu sief de waterwetvergunning - via de Rijks Coördinatieregeling wor den afgehandeld. Het onderzoek naar de effecten van Windpark Krammer is begin deze maand officieel van start ge gaan. Het onderzoek neemt naar verwachting enkele maanden in beslag. Zeeuwind en Deltawind hopen in 2015 of 2016 te kunnen beginnen met de bouw van het windpark. tien uur duurde de operatie. De jongen was er slecht aan toe en bleef in coma. Uiteindelijk over leed Sven eind november. Claus: „Het klinkt misschien vreemd, maar ik heb er vrede mee. Hij was er zo slecht aan toe. En hij wilde gewoon niet ziek zijn. Dit is het beste voor Sven." Sven werd onder grote belangstel ling begraven. Vivian: „Er waren wel zeshonderd mensen. Te veel om allemaal persoonlijk te bedan ken, maar het was overweldigend, al die steun." De buurman heeft op internet nog een speciale websi- OOSTKAPELLE - Voor de derde keer wordt er een sokkenwasrit voor Tinkers gehouden bij Oostkapelle. De paarden kunnen met hun berij ders een rit van twee uur maken over het strand. Verzamelen om 10.00 uur op de parkeerplaats aan het einde van de Duinweg. De tocht begint om 11.00 uur. Na afloop van de strandtocht is er een lunch die op het parkeerter rein plaatsvindt. te gemaakt, ter herinnering aan zijn overleden buurjongen. Onlangs was er een terugkomdag van Make-A-Wish in de Efteling. Claus, Vivian en Erben zijn er naartoe geweest. „Er waren 366 wenskindjes of hun nabestaanden. Je ziet een meisje dat je uit het zie kenhuis kent. Zij zit er toch weer, en Sven niet. Zo word je met de neus op de feiten gedrukt. „Het gemis van Sven in ons huis is niet minder geworden. Vorige week besloten we ons huis te ver kopen om, ergens anders in de wijk, een doorstart te maken." EXECUTIEVERKOOP Op 25 april 2012 om 9.30 uur zullen aan de Wilgenlaan 2 te Serooskerke (Walcheren) roerende zaken (o.a. meubelen, elektronica, witgoed en een aanhanger) openbaar wor den verkocht. De verkoop wordt gehouden bij opbod en/of bij opbod en bij afslag en de toewijzing zal geschieden aan de meest biedende en tegen contante betaling. De verkoop wordt gehouden.ten laste van P.L. Minderhoud, wonende te Serooskerke (Walcheren) aan de Wilgenlaan 2. Voor meer informatie kunt u zich wenden tot: Groenewegen en Partners Gerechtsdeurwaarders 's-Heer Hendrikskinderendijk 115 4461 EA GOES Tel. 0113 273344 NIEUW- EN ST. JOOSLAND Muziekvereniging Onda uit Nieuw- en Sint Joosland houdt za terdag 28 april haar jaarlijkse uit voering in het dorpshuis aan de Veerstraat. Ook de leden van Jong Onda spelen mee, net als de leden van de blokfluitgroep. Het geheel staat onder leiding van dirigent Co- ra Dellebeke. De presentatie is in handen van Marijke van Peene. Het concert begint om 19.30 uur. VLISSINGEN De politie heeft woensdag in Vlis- singen een hennepkwekerij opge rold. Een man uit Vlissingen is daarbij aangehouden. In een woning aan de Meindert Hobbemalaan werden volgens ge tuigen 188 hennepplanten aange troffen. De planten en apparatuur zijn in beslag genomen en afge voerd. Of er ook mensen zijn aange houden, is niet bekend. MIDDELBURG Grand Café Brooklyn in Middel burg heeft de komende weken een aantal optredens op de agenda staan. Vrijdag speelt vanaf 21.30 uur The Recovery Band. Op 27 april is het de beurt aan Soul Session (21.30 uur) en daarna volgen De Hobbyis ten (29 april, 22.00 uur), Rosemo- tion (11 mei 21.30 uur) en Wood works (18 mei, van 21:30 uur). De toegang is steeds gratis. MIDDELBURG Het Gospelkoor Clarity zingt zon dag in de Fontein aan de Kruitmo- lenlaan 70 te Middelburg. De aan vang van de eredienst waarin het koor optreedt, is 10.00 uur. De toe gang is gratis. Clarity komt uit Sint Maartensdijk en wil door middel van zang en muziek het evangelie op een heldere en duidelijke ma nier uitdragen. Het koor staat on- der leiding van Mario Riedijk. MIDDELBURG IVN afdeling Walcheren houdt za terdag een natuurwandeling door park Tooren,rliedt in Middelburg. Het gebouw dateert uit 1726; het mooie park is wat natuur- en cul tuurwaarde betreft volgens het IVN van groot belang. De wandeling begint om 13.30 uur vanaf de hoofdingang van het park aan de Koudekerkseweg onder lei ding van een ervaren IVN-natuur- gids. KAPELLE Het Fruitteeltmuseum in Kapelle is genomineerd voor 'Beste Dagje Uit Award'. Daarvoor kan iedereen zijn stem uitbrengen via de website www. uitmetkorting.nl. De beste uitstap jes van de provincie Zeeland en heel Nederland worden gekozen. Wie stemt maakt een kans op een dagje uit en een iPad. Mevrouw Buitenkamp over de thuiszorg: 'We hebben een fijn contact met elkaar, dat vind ik belangrijk' Vanavond 'In de Etalage' bij Omroep Zeeland werktvoorouderen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 25