'Onze Sven wilde gewoon niet ziek zijn' Strandregels nog op papier 241 zeeland Goes wil logies bouwen voor seizoenarbeiders Drie keer jeugdtoneel in Spiegeltheater WOENSDAG 18 T/M ZATERDAG 28 APRIL Bike Totaal Leo Joosse donderdag 19 april 2012 Claus Spijker Dorpsplein 14, 4363 AC Aagtekerke Tel. 0118-581306 www.leojoossetweewielers.nl door Luc Oggel GOES - Goes wil één of meerdere grootschalige logiesgebouwen voor 100 tot 200 arbeidsmigranten bou wen en daarnaast woonvoorzienin gen realiseren in bestaande pan den in het centrumgebied. Waar de logiesgebouwen moeten komen is nog niet duidelijk, daar voor zal eerst een locatiestudie moeten worden gedaan. De huisvesting van arbeidsmigran ten is al jaren een probleem op De Bevelanden. Daarom is afgelopen najaar de zogeheten Handreiking huisvesting arbeidsmigranten op gesteld om tot structurele oplossin gen voor de regio te komen. Uit gangspunt daarbij is concentratie in plaats van versnippering. Dat kan door de bouw van grootschali ge woonvoorzieningen. De huisvestingsproblematiek van arbeidsmigranten komt in Goes vooral tót uitdrukking bij de hand having. De nadruk ligt nu vooral op het reageren op klachten over locaties waar arbeidsmigranten ver blijven en die bij controle ook vaak niet aan de (zware) brandvei ligheidseisen blijken te voldoen. Zulke panden ontruimen lost de huisvestingsproblematiek niet op. Bovendien schermen bemiddelen de organisaties als uitzendbureaus vervolgens met het argument dat g er geen alternatieve huisvesting be- J schikbaar is. Hoewel Goes er in te gemoet wil komen, blijven organi saties die arbeidsmigranten huis vesten eerstverantwoordelijke voor het aanbieden van fatsoenlij ke onderkomens. Het argument van de gemeente om in te zetten op grootschalige(re) logiesgebou wen is dat zaken als beheer makke- El lijker geregeld kunnen worden.' „Op zijn begrafenis waren wel zeshonderd mensen. Het was echt overweldigend, al die steun" MIDDELBURG - Maar liefst drie opvoeringen van drie verschillende producties kreeg het publiek woensdag voorge schoteld in het Middelburgse Spiegeltheater. Op het toneel stonden de jonge acteurs van de Jeugd Theater School. De groep negen-plus bracht het stuk 'Hotel het kloppend hart' voor het voetlicht in een regie van Jonathan Perguin (zie foto). Daarna betrad de tweede groep van leerlingen in de leeftijdscategorie negen-plus het podium om Koning Octopus te spelen. Dit stuk werd geregisseerd door Elleke Cremers. In de avonduren was het de beurt aan de groep van twaalf jaar en ouder. Die had zich vastgebeten in het stuk 'Macbeth, Moordenaarl'in een regie van Roxane Clijsen. De leerlingen van de theaterschool hebben het hele jaar toegewerkt naar hun eindvoorstelling. foto Lex de Meester door Annemarie Zevenbergen DOMBURG - Een papieren brochure lijkt in deze tijd van apps en digita lisering niet echt voor de hand lig gend. Toch gaat het VW Walcheren/Noord-Beveland aan de slag met een nieuw exemplaar van de strandbrochure die de hui dige uit 2010 moet vervangen. - De gemeente Veere wil zelfs ruim zesduizend euro daaraan meebeta len. Het college van B en W stelt voor om nog één keer met een nieuwe brochure te komen. „De behoefte aan papieren info zal tot op zekere hoogte blijven bestaan. In de brochure zijn onder andere plattegronden van de stranden met gedragsregels opgenomen, die in de hand makkelijker zijn te le zen dan verkleind op een scherm'. Noord-Beveland en Vlissingen hebben al ingestemd met het pro jectvoorstel van de VW. De kosten voor de strandbrochure zijn 21.507 euro. Veere en de Stich ting Strandexploitatie Walcheren betalen samen 12.640 mee, gerela teerd aan het aantal kilometers kust dat tot de gemeente behoort. De rest wordt gedekt door de ande re twee gemeenten. In de brochu re staan niet alleen de gedragsre gels op de diverse stranden, maar is ook informatie te vinden over strandbewaking, toegankelijkheid en natuur en milieu. De brochure verschijnt zowel in het Nederlands als in het Duits. De stranden van de gemeente Veere, met een leng te van 28 kilometer, nemen een centrale plaats i de brochure in. De brochure ook op de websites van VW, Promotie Zeeland Delta en de gemeenten geplaatst, zodat die online opgevraagd en bekeken kan worden. In november 2011 overleed de achtjarige Sven Spijker uit Mid delburg. Zijn ouders Claus en Vi vian blikken terug op een turbe- lent jaar waarin ze van het een op het andere moment te ma ken kregen met een ernstig ziek kind. door Theo Giele Elk jaar gaat Sven weer over, net als zijn klasge nootjes van de Franciscus- school. De Middelburgse jongen overleed op 27 no vember 2011 aan de gevolgen van acuut leverfalen. Hij was acht jaar. Sven is er niet meer, maar zijn por tret staat nog steeds in de klas en gaat elk jaar mee. Zijn ouders Claus eri Vivian Spijker zagen hun zoon in november uit het leven wegglijden. Een half jaar tje later willen ze vertellen hoe hen het is vergaan en welke steun ze heb ben ondervonden in de moeilijke periode. „Op 1 november heb ik voor de laatste keer nog iets tegen hem kunnen zeggen, voordat hij de operatiekamer in ging voor zijn der de en kort daarop vierde levertrans plantatie. Hij is na 1 november nooit meer wakker geworden", vertelt zijn vader. Het overlijden van Sven sloot een turbelent jaar af voor zijn ouders en ook zijn jongere broer Erben. Vi vian: „Tot kerst 2010 had Sven nooit wat gemankeerd. En toen werd hij ziek. Acuut leverfalen was de diagnose." Sven onder ging in de eerste helft van 2011 een tot twee maal toe een lever transplantatie in Groningen. In die periode ging heel het ge zin mee naar het hoge noorden. Ook Erben, die toen nog vier jaar moest worden. Vader, moe der en broertje verbleven dan in het Ronald McDonald-huis. „Er ben ging altijd mee. Sven was zijn broer. In augustus werd Er ben vier jaar. Toen Sven in sep tember weer werd opgenomen voor een derde transplantatie hebben we aan een basisschool in Groningen gevraagd of Erben daar naar groep 1 mocht. Ze had- j den zo'n verzoek nooit eerder ge had, maar ze zeiden meteen ja." Moeilijke momenten zijn er ze ker geweest. Zoals op een dag op Neeltje Jans voor chronisch zieke kinderen. Vivian: „Dat was erg confronterend. Ik dacht: hoort onze Sven tussen al deze zieke kinderen thuis?" Vlak voor weer een lange opname in het zieken huis werd Sven verrast door de stichting Make-A- Wish, vooral nog bekend onder de oude naam Doe-Een-Wens. Op vrijdag 2 september kwam een lange witte limousine voor rij den. Vivian: „Hij wilde een keer Sjakie van de film Sjakie en de BUITENBAND MOTION MET GRATIS BINNENBAND Voor dagelijks en intensief gebruik slijtvast en comfortabel nu met gratis 'Bike Totaal potdicht* band - verkrijg baar in de gangbare maat 32-622 KIJK OP WWW.BIKETOTAAL.NL OF KOM NAAR DE WINKEL VOOR NOG MEER SPECTACULAIRE AANBIEDINGEN! BIKE TOTAAL BRIL MET WISSELBAK GLAZEN Lichtgewicht bril met perfecte pasvorm ook ideaal als de zon niet schijnt door de extra gele en transparante lenzen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 24