Barbara Weeink: zeeland 123 Veere wil schietpartij in Moluks kamp Westkapelle in kaart brengen 'We willen oud postkantoor teruggeven aan de stad' Medicijnen verloren aan de Bosweg Klaas-Henk Binnendijk: Grote verzamelbeurs in Dauwendaele Werkzaamheden aan aquaduct Dampoort N57 Astra ST 1.4 Edition Face Body Zomerklaar Uw huid voorbereiden op het mooie zomerweer? Zonnige Zomerarrangement bestaande uit: - Een uitgebreide lichaamsscrub - Rijkelijke body lotion - Reinigende gezichtsbehandeling - Als afsluiting een tropisch drankje Nu voor maar 45 00 i.p.v. 69.50 City-Spa-Goes Telf 0113-231277/info@city-spa-goes.nl „We willen het teruggeven aan de stad. Het was een postkantoor, dus er was altijd veel beweging. Mensen die in- en uitliepen. Dat willen we erin terugbrengen. Dat lukt met het plan van de studenten", zegt Weeink. donderdag 19 april 2012 VLISSINGEN In de buurt van manage Pardoes aan de Bosweg in Vlissingen zijn, aldus de politie, dinsdagavond me dicijnen verloren. Het gaat om een groen zakje met daarin Stesolid, een spierontspanner voor mensen die te maken hebben met epilep sie. „Qua onderwijs staat de Roosevelt Academy al in de top. Maar we missen voorzieningen die andere uni versity colleges wel hebben. Met het common house hopen we definitief het beste university college te worden." MIDDELBURG Vereniging De Verzamelaar houdt zaterdag een grote verzamelbeurs In Ontmoetingscentrum Dauwen daele aan de Vrijlandstraat 65 te Middelburg, met onder meer an sichtkaarten, postzegels en mun ten. De zaal is open van 9.00 tot 16.00 uur en de entree is gratis. Mark Kamphuis, voorzitter van Stichting RASA Bar (links), en Klaas-Henk Binnendijk, voorzitter van studentenvereniging RASA voor hun beoogde nieuwe common house: het oude postkantoor in de Lange Noordstraat. „Ook niet-studenten zullen welkom zijn." foto Lex de Meeste Verrast waren ze wel, bij Hartman Beleggingen, ver huurder van het oude post kantoor. Aangenaam verrast voor al, preciseert Barbara Weeink. Omdat het een mooi plan is dat de studenten van de Roosevelt Aca demy haar voorlegden. Het past ook precies bij de ideeën die de Haagse eigenaar had voor het pand. „We willen het teruggeven aan de stad. Het was een postkan toor, dus er was altijd veel bewe ging. Mensen die in- en uitliepen. Dat willen we erin terugbrengen. Dat lukt met het plan van de stu denten", zegt Weeink. Aangenaam verrast waren ze ook over de studentenvereniging, be kent zij. „Omdat het niet een stan daard studentenvereniging was zo als je misschien in je hoofd hebt." Hartman Beleggingen is voor het oude postkantoor steeds op zoek geweest naar een 'serieuze kandi daat', zegt Barbara Weeink. „Ie mand die het pand ook in stand houdt zoals het nu is. Gaandeweg hebben we steeds meer vertrou wen gekregen in het plan van de stichting RASA Bar." Daarom is een overeenkomst gesloten voor tien jaar. „Dat wilden we graag." De studenten willen hun nieuwe common house graag eind augustus openen, bij aanvang van het nieu we academisch jaar. Volgens Weeink gaat dat lukken. „Want veel hoeft er niet verbouwd te wor den in het pand." door Annemarie Zevenbergen WESTKAPELLE - Een onderzoek naar het schietincident augustus 1957 in het Moluks opvangkamp in Westkapelle moet in beeld bren gen wat er destijds gebeurd is. Het Veers college van B en W wil maximaal 1000 euro steken in bronnenonderzoek. Dat moet de eerste stap zijn in verder onder zoek naar het incident. Eerst moet duidelijk zijn wat er aan documen ten over de schietpartij te vinden is en in welke archieven. Aan de hand daarvan kan een verder we tenschappelijk onderzoek inge steld worden naar de toedracht van de schietpartij waarbij negen Molukkers gewond raakten. Eén van hen verloor daarbij een oog. De aansprakelijkheid voor de dra matische gebeurtenissen is minder opportuun, meent het Veerse colle ge van'B en W. 'Het gaat er om de geschiedschrijving in kaart te bren gen. Er is her en der informatie. Deze moet gebundeld worden, aangevuld met verhalen van oogge tuigen', aldus het college. De Roosevelt Academy is gevraagd om de mogelijkheden tot onder zoek te bekijken. Dr. Willem van den Broeke van de Academy: „Er is geen officiële opdracht aan ons verstrekt. Maar ik ga nu bekijken wat de mogelijkheden zijn om een student een dergelijk bronnenon derzoek te laten doen in het kader van zijn individuele onderzoeks project. Ik heb nu nog niemand op het oog. Het is te prematuur om nu op het verder onderzoek in te gaan." Het Zeeuws Archief heeft aangegeven de archieven over dit onderwerp open te stellen. De SP-statenfractie vroeg vorig jaar al om een onderzoek naar de toedracht van de schietpartij naar aanleiding van toespraken tijdens de onthulling van het monument ter nagedachtenis aan het kamp. De SP vind de tijd rijp voor 'gron dig onderzoek naar de toedracht'. MIDDELBURG - In de nacht van woensdag 25 op donderdag 26 april voert Rijkswaterstaat verschil lende werkzaamheden uit aan het Dampoortaquaduct in de N57. Het gaat om inspectiewerk, schoonma ken van de goten" en testen van be dieningssystemen. In verband met die werkzaamhe- den is de N57 die dagen van 20.00 tot 07.00 uur afgesloten van de af slag met de President Rooosevelt- laan tot de afslag Arnestein. Gele borden geven ter plaatse een om leidingsroute aan. Wir leben Autos. Gemiddeld brandstofverbruik en C02-uilstoot: liter/100 km 11,3 -1.2; kms/liter: 8,3 - 83,3; CO2 gr/km 265 27 Actie geldig zolong de voorraad strekt. Prijzen zijn excl. afleveringskosten, metallic lok. en eventuele opties. van 22.195,- voor 18.695,- AAutöl3 m Goe Z_JLA voel je v r i j Vita Pearyweg 19, (0113)23 7923 Bedrijfsweg 2 (Vrijburg), (0118) 46 17 10

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 23