Paardentram links liggen Studenten krijgen eigen sociaal centrum 221 zeeland Plannen voor groot recyclingbedrijf bij Axel Meer meiden aan de bal Stalhouderij Schroevers stopt met marktritjes 1ft d Mark Kamphuis: ara, -ft,, M w Stilettorun op minimaal zeven centimeter hak donderdag 19 april 2012 Al jaren staat het postkantoor in de Lange Noord straat leeg. Misschien is dat wat, opperde een mede werker van het university college eens tegenover de studentenvereniging RASA. „Mooi ja, maar dat gaat ons natuurlijk nooit lukken, was onze reactie." door Annemarie Zevenbergen VEERE - De paardentram die al ruim twintig jaar de wekelijkse his torische markt in Veere opluistert, verdwijnt. Lien Schroevers, die het voertuig zo'n 23 jaar door het stad je voerde, heeft genoeg van 'het ja renlange gedoe en gezeur'. Hoewel het college van B en W een vergunning wilde verlenen voor een halteplaats aan de Kaai, ziet de stalhouderij van het echt paar Lien en Jan Schroevers er geen brood meer in. „We hebben besloten dat we gaan stoppen. Geen historische markt meer voor ons. We rijden er alleen nog op be stelling." Het gaat Lien Schroevers niet heel erg aan het hart bekent ze. „We zijn het zo beu. Als we nog jong- waren en we moesten... Ja, dan hadden we wel doorgezet. Maar het hoeft van ons niet meer. Iede re keer is er iets. Ik ben al zo vaak op het gemeentehuis in Domburg geweest. Het houdt een keer op. Mijn man wordt dit jaar zestig. We gaan nu volgens natuurlijk ver loop langzaam verder stoppen", glimlacht ze. „We hebben nog vijf paarden die we volop kunnen in zetten. Maar als er eentje wegvalt, vervangen we die niet meer." „We gaan verder in Middelburg. Daar rijden we in het toeristensei zoen dagelijks. Daar is ook wel eens wat, maar niet zo veel als in Veere. Het lijkt wel alsof ze van Veere een openlucht museum wil len maken. Niks mag er. Er is altijd gedoe. Al jaren lang. Ook over het verkeer, de opstoppingen. Er is zelfs al eens gezegd dat we te lang zaam door de Oudestraat zouden rijden. Toen heb ik gezegd, daar lo pen veel gezinnen met kleine kin deren. Die rennen soms zo de straat op, ik heb daar regelmatig vol moeten remmen. Wat willen ze, dat ik in gestrekte draf door Veere zou gaan?" „We mochten dit jaar niet meer op de Markt staan, dat was niet vei lig. Het alternatief was toen het Oranjeplein. Niet aantrekkelijk, te ver van de Markt af. Dat was de druppel. Tja, en nu mogen we aan de Kaai staan. Maar daar zaten ook weer mitsen en maren aan vast." Eerlijkheidshalve moet ze toege ven dat het de laatste jaren in Veere ook niet echt storm liep voor een ritje in haar tram. „Het werd minder. Je merkt dat de men sen toch meer op hun geld letten." En de halteplaats? „Laat een ander dat maar gaan doen, ik wens die veel succes toe." Het vroegere postkantoor in het centrum van Middelburg heeft eindelijk huurders gevonden. Studenten van de Roosevelt Aca demy gaan het gebruiken als common house, voor studie en gezelligheid. Ook niet-studenten zullen regelmatig welkom zijn. door Maurits Sep Al jaren koesteren de studenten van de Roosevelt Academy een grote wens: een eigen plek waar ze in alle rust samen kunnen studeren in werkgroepjes, tussendoor een broodje en een kop koffie kunnen nuttigen, elkaar 's avonds kunnen treffen bij een glas bier en bijeen komsten kunnen houden voor pakweg tweehonderd mensen. Ook niet-studenten kunnen er af en toe weer naar binnen. Al anderhalfjaar staat het postkan toor in de Lange Noordstraat leeg. Een hotel zou het worden, maar daar kwam, niets van terecht. Mis schien is dat wat, opperde een me dewerker van het university colle ge eens tegenover de studentenver eniging RASA. „Mooi ja, maar dat gaat ons natuurlijk nooit lukken, was onze reactie", vertellen Mark Kamphuis en Klaas-Henk Binnen dijk namens de studenten. Enfin, een groep studenten werkte het plan verder uit, nam toch maar eens contact op met de eige naar van het oude postkantoor en zie: ze zijn het eens geworden over een huurcontract, voor tien jaar maar liefst. Met ingang van het nieuwe academische jaar, eind augustus, moet het open gaan. „De eigenaar wil het pand graag te ruggeven aan de Middelburgers en vond ons plan daar goed bij pas sen", vertelt Kamphuis. Want ze gaan het pand dan wel vooral zelf gebruiken, maar niet exclusief „We mogen het een aantal keren per jaar ook voor niet-studenten open stellen, bijvoorbeeld bij lezin gen of grote activiteiten. We de den ook al mee aan bijvoorbeeld de Popronde. Dat kan straks ook. We kunnen ook meedoen aan de Bluesroute, door bijvoorbeeld stu denten van de Roosevelt Academy te laten optreden." Primair wordt het een plek voor studie en verpozing, om in de ter men van het Engelstalige universi ty college te spreken: een common house. Een gemeenschappelijk huis dus. Kamphuis: „De begane Van postkantoor tot academisch centrum Het oude postkantoor in de Lange Noordstraat is in 2008 gekocht door Hartman Beleggingen in Den Haag. Dat wilde er aanvankelijk een hotel in vestigen. Na het vertrek van TNT Post staat het pand bijna twee jaar leeg. De studenten van de Roosevelt Academy zochten al jaren een ei gen plek voor studie en ontmoe ting. Exploitatie en beheer van het pand komen in handen van de apar te Stichting RASA Bar. Die krijgt een adviesraad, met onder ande ren oud-studenten, naast zich en een Raad van Toezicht boven zich. Daarin zit ook iemand van de Roosevelt Academy. De aanvragen voor een gebruikers vergunning en een horecavergun- ning liggen nu bij de gemeente. Omwonenden worden apart geïn formeerd over de plannen. WESTKAPELLE - Na de jongens vorige week, was het woensdag de beurt aan de meiden om mee te doen aan het schoolvoetbaltoernooi voor de dor pen op Walcheren. Voor de 22e keer werd dit toernooi gehouden op de vel den van sportterrein Prelaat in Westkapelle. Er deden 46 teams mee, met in totaal 347 meisjes. Dat waren er meer dan vorig jaar. Basisschool Het Veer uit Veere, winnaar bij de 7 en 8-jarigen, gaat naar de Zeeuwse finale op 23 mei in Kloosterzande. In die categorie werden respec tievelijk de Schute uit Biggekerke tweede; de Vierschaar 2 uit Arnemuiden derde en Oleanderhof 1 uit Arnemuiden vierde. Bij de 5- en 6-jarigen wa ren er drie winnaars: de Bergpadschool uit Capinge; Klinket uit Koudekerke en de Lonneboot uit Nieuw- en Sint Joosland. foto Lex de Meester AXEL - De Beelen Groep wil aan het Zij kanaal C bij Axel een groot recyclingbedrijf bouwen dat aan 250 a 300 mensen werk kan bie den. Het concern heeft vorige week aan het Zijkanaal C een ter rein van twintig hectare gekocht van grondverzetbedrijf De Feijter Groep uit Biervliet dat in finan ciële problemen verkeert. Wim Beelen (36), oprichter en ei genaar van de in Amersfoort geves tigde Beelen Groep, heeft snel toe gehapt, nadat de De Feijter Groep hem het terrein aanbood. Hij ziet de locatie helemaal zitten, aan vaarwater en vlakbij spoor. Dat de gemeente Terneuzen eer- grond wordt aan de straatzijde een eenvoudige lunchroom, waar we tijdens het studeren een kopje kof fie en een broodje kunnen halen. Daarachter komen studieruimtes. Daaraan is veel behoefte. Veel op drachten moeten we in werkgroe pen uitvoeren, maar daarvoor is ei genlijk geen ruimte in de bestaan de locaties. Aan de achterzijde van het pand, komen twee leslokalen die van elkaar gescheiden zijn met een flexibele wand. Zo kunnen we er ook één ruimte van maken voor lezingen, debatten en culturele bij eenkomsten en dan kunnen er tweehonderd mensen in." Die leslokalen zullen wor den gehuurd door de Roosevelt Academy. Dat levert een deel van het geld op dat nodig is om het postkantoor te hu ren. De andere inkomsten komen uit de contributie die de zeshon derd Roosevelt-studenten jaarlijks betalen aan de studentenvereni ging en uit de horeca. Want in de kelder van het postkantoor komt ook een nieuwe eigen kroeg, een opvolger van de Barrel. Dat zat in het oude Midgard aan de Bachten- steene, maar dat complex wordt nu gesloopt. Het oude postkantoor wordt het sociale en academische hart van de Roosevelt Academy, stellen Kamphuis en Binnendijk. Studen ten studeren er en komen er bui ten lessen om bij elkaar. En ze ho pen er de Roosevelt Academy ook aantrekkelijker mee te maken. Bin nendijk: „Qua onderwijs staat de Roosevelt Academy al in de top. Maar we missen voorzieningen die andere university colleges wel hebben. Met het common house hopen we straks het gemeen schapsgevoel te versterken op zo wel cultureel als academisch vlak, en daarmee definitief het beste university college te worden." der aan de De Feijter Groep heeft laten weten dat van grootschalige recyclingactiviteiten op de locatie geen sprake kan zijn, schrikt hem absoluut niet af. „Wat wij van plan zijn, is uniek. Wij willen een schoon recyclingbedrijf opzetten, waar we producten die wij nu bij andere bedrijven laten verwerken, zelf recyclen. Een schoorsteen zal er niet aan te pas komen. Het gaat om een investering van honderd miljoen euro. Elke gemeente zou zo'n nieuwe activiteit met open ar men ontvangen." Beelen verwacht dit jaar met zijn plusminus twin tig bedrijven een omzet te halen van honderd miljoen euro. TERNEUZEN - Centrum Manage ment Terneuzen houdt zaterdag een stilettorun door de Noord straat in Terneuzen. Deelname is alleen voorbehouden aan vrou wen, met een maximum van vijf tig deelnemers. Hun hakken moe ten minstens 7 centimeter hoog zijn en niet breder dan 1,5 centime ter. De dames rennen 300 meter door de winkelstraat. Start is om 14.00 uur bij het voormalige stad huis, halverwege de straat. Voor de winnares ligt een modecheque van 250 euro te wachten. Inschrij ven kan tot een half uur voor de start bij Hotlegs en Studio Blique. Meedoen kost 2,50 euro.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 22