Ouders willen Uilenburch niet kwijt WALCHEREN Schouwenaars laatste ring met ambtsketting Dringend verzoek voor overbruggingsjaar om bestaansrecht Middelburgse openbare basisschool te bewijzen Oude postkantoor wordt sociaal en academisch hart Roosevelt Academy almanak Tip? redactie@pzc.nl Inval in woning Beestenboel DONDERDAG 19 april 2012 21 PZC Studenten krijgen eigen 'Sven wilde gewoon zijn, sociaal centrum 22 en 23 niet ziek' 24 en 25 door Theo Giele MIDDELBURG - De ouders van De Uilenburch in Middelburg vragen een jaar de tijd om het bestaans recht van de enige openbare basis school in het centrum te bewijzen. De prognoses voor de school aan de Nederstraat zijn niet gunstig. Zoals het er nu naar uitziet staat de teller bij aanvang van het ko mende schooljaar op 66 kinderen, 14 onder de kritische grens van 80. Om goed onderwijs te kunnen ge ven moet een school tenminste vier combinatiegroepen hebben, vindt de overkoepelende Archipel Scholen-groep. Met 66 leerlingen is er slechts geld voor drie groepen. Voor een vierde combinatiegroep komt de school 70 mille tekort. Ruud Boel, directeur van de Uilen burch en de Dolfijnenburch (die vormen een bestuurlijke eenheid) en directeur-bestuurder van de Ar chipel, Cees Corstanje, waren woensdagavond naar de school ge komen om de problematiek te schetsen en de mening van de ouders te horen. Die waren in eer ste instantie vooral teleurgesteld dat ze in hun ogen zo laat waren geïnformeerd. Volgens Boel zag het er in het be gin van het schooljaar nog redelijk uit. Maar doordat, vanwege de re novatie van de wijk gezinnen uit Nieuw Middelburg verhuisden, ver loor de school leerlingen. Samen voeging met zusterschool Dolfij nenburch in Klarenbeek lijkt een voor de hand liggende en duurza me oplossing. Maar tijdens de bij eenkomst werd duidelijk dat veel ouders dan kiezen voor een van de twee andere scholen in het cen trum, de ABS of de Acaciahof. De ouders toonden zich strijdbaar. Zonder uitzondering willen ze de Uilenburch behouden. Maar geef ons wel de tijd om het tij te keren, was de boodschap. Er kwamen tal van ideeën naar voren om leerlin gen te werven. „Geef ons één jaar, één jaartje maar. En als het dan niet lukt dan weten we dat we er alles aan gedaan hebben. Als je de school nu opgeeft, krijg je haar nooit meer terug", zei een van de ouders. Corstanje was onder de in druk en zei de strijdbaarheid van de ouders en de vraag om een over bruggingsjaar zeker mee te nemen in zijn advies. Het bestuur neemt op 17 mei een besluit. Vanavond is er een bijeenkomst voor de ouders van de Dolfijnen burch. Want wat er met de Uilen burch gebeurt heeft gevolgen voor deze school. eel uitgeluid door de raad en is er een af- ten de deur actief, s Ochtends opende hij de dag in verzorgingstehuis t Gasthuis. Gezeten scheidsreceptie. Woensdag was Koos Schou- Nationale Rekendag op basisschool de Dolfij- in een rolstoel deed hij mee aan het ringste- wenaar voor het laatst als burgemeester 'bui- nenburch. 's Middags bezocht hij de Zeeuwse ken. foto Lex de Meester MIDDELBURG - Vandaag ruimt hij zijn bureau op en neemt hij afscheid van de medewerkers op het stadskantoor. Vrijdag wordt hij offici- MIDDELBURG - Het vroegere post kantoor aan de Lange Noordstraat in Middelburg heeft eindelijk huur ders gevonden. Studenten van de Roosevelt Aca demy gaan het gebruiken als com mon house, voor studie en gezellig heid. Ook niet-studenten zullen re gelmatig welkom zijn. Het postkantoor staat al twee jaar leeg. Het is eigendom van Hartman Beleggingen in Den Haag. Het oude postkantoor wordt het sociale en academische hart van de Roose velt Academy. Studenten studeren er en komen er buiten de lessen om bij elkaar. Hartman en studen tenvereniging RASA hebben een huurovereenkomst voor tien jaar af gesloten. pagina 22 en 23: we willen oude post kantoor teruggeven aan de stad VLISSINGEN - De Regionale Onder steuningsgroep (ROG) heeft dins dagnacht rond 6.10 uur een inval gedaan in een woning in de Vlis- singse wijk Bossenburgh. Daarbij is een 31-jarige Vlissinger gearresteerd. Volgens de politie is de man opgepakt op verdenking van bedreiging. Het onderzoek dat daarnaar loopt, is volgens de politie nog in volle gang. De Vlissinger is vastgezet in Torentijd. Die inwoner van Ritthem is ziek. Keel-, neus- en oorontsteking. Geen pretje, zeker niet als je vier bent. Ge lukkig werkt het antibioticakuurtje. Niet alleen de zieke zelf lijdt onder dit ongemak. Ook zijn beide ouders hebben er kopzorg van. Al is het al leen maar omdat ze beurtelings thuis moeten zijn op de momenten waarop hun spruit anders op school verblijft dan wel de buitenschoolse opvang bezoekt. Dat vergt extra in spanningen. Zo meldde de vader de ze week op Twitter dat hij bezig was de zinnen van zijn zoon te verzetten door een olifant na te doen. „Dat moet hem makkelijk afgaan", reageerde een van zijn ondergeschik ten. „Hij is gewend als een olifant door een porceleinkast te lopen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 21