121 meningen brieven donderdag 19 april 2012 Brieven (max. 150 woorden) Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 bij voorkeur mailen: lezersredacteur@pzc.nl Taxi lammer dat alle taxibedrijven over een kam geschoren worden als het gaat over frauderen met sociale pre mies en salarissen. Ik heb zelf een taxibedrijf en wij vervoeren dage lijks ouderen, (verstandelijk) ge handicapten en kinderen. Wij beta len elke maand keurig onze pre mies en salarissen. Eens per 2 jaar worden we gecontroleerd door So ciaal Fonds Taxi op naleving cao en als daar al fouten geconstateerd worden dan moeten deze gecorri geerd worden met een boete van io% voor de werknemer. Ook wij laten best een steekje vallen maar dit valt zeker niet onder de noe mer 'fraude'. Laat het Sociaal Fonds de fraudeurs aanpakken zo dat onze markt weer gezond kan worden. Opdrachtgevers eisen steeds lagere prijzen en hogere kwaliteit waardoor het misschien niet eens zo gek is als vervoerders uiteindelijk niet meer aan hun ver plichtingen kunnen voldoen. Denise Dumez-Boehlé Wilhelminastraat 72, Sint Jansteen Damen Iedereen begrijpt dat gezonde be drijven, naast onafhankelijkheid, fi nanciële 'meerwaarde' moeten op leveren. Damen maakte schepen. We maakten ooit ook locomotie ven, schoenen, televisies en vrijwel alle gebruiksgoederen. We expor teerden die zelfs. Nu promoot Zee land, waar men onlangs uitvond dat dat 'land in zee' betekent, voor al activiteiten, die een absoluut mi nimale kans maken ooit zonder overheidssteun financieel onafhan kelijk te worden. Prachtig dat we vooral ideologisch en ethisch bezig zijn en door die strategie onder zoekscentra in Wageningen, advies bureaus en schimmige consultants van miljoenen euro's 'meerwaar de' voorzien, maar het valt niet te gen te spreken, dat de 'echte' werk gelegenheid dramatisch afbrokkelt. Blijkbaar hoeft Zeeuwse bedrijvig heid niet langer op eigen benen te kunnen staan, maar vooral de weg te weten naar de ambtelijke routes voor Zeeuwse, Haagse en Europese subsidie. Dat dat economisch net zo'n luchtballon creëert als schuld financiering door burgers en bedrij ven en geen crisisbestendigheid be vordert, doet er blijkbaar niet toe. Hans Pollemans Singel 10, Biervliet Hondenpoep Honden zijn prachtdieren, en moe ten ook hun behoefte kunnen doen. Dit wordt onder meer in de Ooststraat in Kortgene gedaan, het liefst bij mensen in de tuin of op de stoep. De gemeente Noord-Be veland is op de hoogte maar het op heterdaad betrappen van deze ongelofelijk irritante activiteiten is moeilijk. Een poepongelukje kan al tijd gebeuren maar hier is sprake van structurele asociale ontlasting. In de Ooststraat wonen diverse mensen met honden waarvan ik met zekerheid kan zeggen dat die de daarvoor bestemde zakjes ge bruiken of ze steken meer energie in het uitlaten van hun dier door hem of haar ver buiten het dorp mee nemen. De dieren kunnen er weinig aan doen, het probleem zit bij de baasjes. Mark Snel Ooststraat 28, Kortgene Plan Bleker In het nieuwe 'Blekerplan Hedwi- gepolder' wordt van Zeeland Seaport gevraagd hun gronden voor natuurcompensatie beschik baar te stellen voor het nieuwe plan. Met andere woorden Zeeland Seaport levert waardevolle gron den in, om de Antwerpse havens te laten groeien. We zijn toch gek ke Henkie (Bleker) niet? Laten we die Hedwigepolder maar onder wa ter zetten. Afspraken zijn afspra ken. We moeten het verdrag met Vlaanderen opzeggen. Door ont wikkelingen in scheepvaart niet uit voerbaar meer en bestuurders die in het verleden verantwoordelijk waren voor deze 'lichtzinnig ge maakte afspraken' met Vlaanderen ter verantwoording roepen via een parlementaire enquete. Ko Poppe Noordweg 501, Middelburg Plan Bleker 2 Bleker, we weten hier drommels goed wat er aan de hand is. Het nieuwe plan is nog erger dan het eerste. Zeeland moet hoe dan ook kapot voor Brussel. Nu ook de Ap- pelzak maar weg? De uitweg blijkt een doodlopende te zijn. De CDA met Bleker en Koppejan hebben hun hand overspeeld door eerdere grootspraak. Zeeland verdedigen doet Den Haag niet. Dat zullen de Zeeuwen zelf moeten doen. Laat die Doomse mariniers maar vlug naar Vlissingen komen! Andries Jumelet Magnolialaan 9, Yerseke Plan Bleker 3 Mijnheer Bleker, de Belgen en de Eurocommissaris onderhandelen jullie nog maar een tijdje voort! Wij Zeeuwen gaan het opgebagger de zand terugstorten in het Nauw van Bat. Daarmee is de natuur her steld en onze polders behouden. En praat al helemaal niet over nog verdere verdiepingen. Waarom gaan de Belgen niet buitengaats bij Zeebrugge havens voor mammoet schepen aanleggen? Reken maar dat de schepen in de toekomst steeds groter zullen worden. W. Geluk Hertogenhof 15, Goes Plan Bleker 4 Een regering die internationale ver plichtingen aangaat en die pro beert daar onderuit te komen, moet zich wel op dwaalwegen be geven. Dwaalwegen waarop senti menten (de pijn eerlijk verdelen) zwaarder wegen dan inhoudelijke argumenten, voorlopig uitmon dend in een zielig aandoend optre den van Bleker en Koppejan. Saillant detail in de berichtgeving was dat Seaports blijkbaar bereid is de voor de WTC bestemde natuur compensatie in Welzinge op te ge ven, want in het plan Bleker zou de WTC toch gerealiseerd kunnen worden. Is hier overhaast een deal gesloten? Aannemend dat Seaports geen ongedekte cheque accepteert kan dat twee dingen betekenen. Een probleem wordt vooruitge schoven, wat niet aannemelijk lijkt gezien de onzekerheid, ofwel er is toegezegd dat natuurvernietiging door de aanleg van de WTC niet meer gecompenseerd hoeft te wor den. Naast verspilling van ten min ste 190 miljoen euro ook nog eens extra natuur naar de knoppen? Piet Allaart Zuidweg 6, Ritthem Plan Bleker 5 Als schrijver van comedy ben ik be hoorlijk op de hoogte van de ingre diënten voor een klucht: Een idio te probleemstelling, talloze dom me ambtsdragers en de schreeuwe rige mening van een dom blondje (desnoods gebleekt). Slechts zel den zie je dat de samenvoeging van één en ander tot een zo perfec te klucht leidt als in het geval van de Hedwigepolder. Johan Dobbelaar Gouwestraat 42, Terneuzen Plan Bleker 6 Nooit meer ontpolderen zegt de valse profeet Bleker. Dat betekent dus geen WCT, geen verdere ont wikkeling van de economie van Zeeland, oftewel we kiezen met zijn allen voor stilstand dus achter uitgang dus. Met heel deze zinloze actie waarvan nog maar gezien moet worden of deze ook maar voor een deel kan slagen hebben wij ons als Zeeuwen behoorlijk te kijk gezet. Draaikonterig, onbe trouwbaar, visieloos een afspraak is geen afspraak maar een startpunt om opnieuw te gaan onderhande len. Ontpolderen dat is gewoon weg het beste dan wordt het mooie land van Saeftinghe nog een stukje mooier onder het mot to van: de zee die geeft en de zee die neemt. En voor onze CdK en gedeputeerden een lesje aardrijks kunde de Schelde stroomt naar Antwerpen niet naar den Haag. M. Romijn St Jorisstraat 3, Middelburg Gratis parkeren Het voorstel van raadslid De Wit over de proef gratis parkeren is op voorhand gedoemd te mislukken. De woonboulevard in Goes ligt te gen het centrum aan dit in tegen stelling tot de andere genoemde -woonboulevards. De parkeerplaat sen zullen bezet worden door voer tuigen van mensen die in en om het centrum werken, mensen die in het centrum winkelen en ande re dagjesmensen. De volgende klacht van deze ondernemers zal zijn. Er zijn geen parkeerplaatsen meer vrij voor. Bijkomstig negatief effect zal zijn dat de parkeergarage een teruglopende bezetting te zien zal geven met alle financiële gevol gen van dien. De gratis parkeer plaats in" het Stationspark heeft nu dagelijks een hoge bezettingsgraad. Een gedeelte van deze bezetting zal zich ongetwijfeld ook verplaat sen naar de woonboulevard indien daar gratis geparkeerd mag gaan worden. Een onzalig plan waarop geen duur onderzoeksbureau op los gelaten hoeft te worden. Dit ad vies is ten slotte gratis. A.R. Mohr Van Karnebeekstraat 13, Goes Veiligheidsregio Men gaat nu zover dat men een ex tern bureau inschakelt om de kos ten door te lichten. Gevolg is nog hogere kosten hierdoor. Een leek kan bij het doornemen van de be groting 2012 zien waar het aan ligt: boventalligheid in de personeelsfor matie met een te hoge inschaling van het kader. Kortom een topzwa re organisatie. Dit kader kan wor den gekarakteriseerd als 'vergader en beamertijgers'. Door deze struc tuur worden uitvoerenden onder betaald. Het lijkt of het bestuur dit niet wil inzien. Men draait om de hete brei heen. 'Rebellerende ge meenten' op financieel terrein zijn het gevolg. Het is nu april 2012 en er is nog steeds geen vastgestelde begroting 2012: in formeel opzicht zou men nu zelfs geen middelen ter beschikking hebben. Jaap den Hollander Deltaweg 17, Haamstede Ai 2 is Ai Goed verhaal, maar de foto en de bijschriften kloppen niet. De grote foto is niet in 1937 genomen, maar 9 of 10 jaar later. De lichte auto is een Ford Fordor Super De Luxe Se dan die in 1946 werd uitgebracht, evenals de donkere auto, een Che vrolet Stylemaster die in 1941 com pleet werd vernieuwd en in 1946 op allerlei punten werd aangepast. Tot 1951 kon men in Nederland zien uit welke provincie de auto af komstig was. deze beide auto's ko men uit Zuid-Holland. Dat is te zien aan de letter H. Rob Strati ng Koningin Wilhelminastraat 4, Kloetinge Westerscheldenatuur De Westerschelde is in een depri merende staat beland. De geulen zijn verdiept en de plaatoevers ver dwijnen naar de bodem. Zo groeien de ondieptes, en die wor den weer gebaggerd en de specie wordt onbekommerd op de plaat- randen gestort. Dat noemen we slim storten. Op de plaatranden be vindt zich een kinderkamer van zeevis en garnalen. De kinderka mer is tot het volgende paaisei- zoen vernietigd. Nederland heeft zich Europees gecommitteerd voor 4000 paar grote sterns in de Wes terschelde. Vorig jaar waren er nog maar 700 en de kuikens vielen bij bosjes om van de honger. Maar de staatssecretaris zegt dat 'we' de na tuur van de Westerschelde herstel len. Nederland presenteert het vijf de besluit in 7 jaar. De staatssecreta ris gaat nu 1200 hectare van voor de EHS bestemde grond verkopen. Nederland lapt elke afspraak aan haar laars. De Zeeuwse natuur- clubs zwijgen al lang in alle talen. In het Westerscheldedossier is alles misgegaan. Europa moet streng zijn. Bedrog mag niet lonen. Rene Beijersbergen Voorstraat 8, Groede Catshuis Een aantal heren en een enkele vrouw zitten te zwoegen voor het 'landsbelang' in het Catshuis en houden de schijn op dat ze zelf standig beslissingen nemen. Het enige wat ze echt zitten uit te wer ken is hoe de toepassing van de ak koorden van Lissabon waarmaken, akkoorden die in 2000 op Euro pees niveau werden vastgesteld. De Lissabon akkoorden gesloten in 2000, gaven de politieke maatrege len al aan voor alle EU-landen, zo als de verhoging van de pensioen leeftijd, werkloosheidsuitkeringen terug brengen tot 1 jaar, flexibilise ring van de arbeid, ondergraven van het ontslagrecht en dergelijke. Dus lang vóór er sprake was van een economische recessie werd het huidige neo-liberale (Europese) be leid vastgesteld. De economische recessie is een handig breekijzer om uiteindelijk door te voeren wat in 2000 al beslist werd! L. Brusselaers Hoefkensdijk 11, Kuitaart Watersnoodramp De heer Ottens uit Terhole (krant 14 april) stelt ontpolderen gelijk aan de Watersnoodramp van 1953. Dat is een schandalige vergelijking. Alleen al in mijn geboortedorp Kortgene (toen circa 1.000 inwo ners) verdronken 39 mensen, on der wie kinderen. Dat betekent dat van ieder wel een ouder, grootou der, kind, familielid, collega, vriend of bekende het leven ver loor. Nu, 60 jaar en drie generaties verder, komen bij velen de emoties nog altijd boven als er over gespro ken wordt. Ontpolderen is dagelijk se praktijk: voor nieuwe woonwij ken en bedrijfsterreinen, voor aan leg van wegen, voor golfterreinen en skihallen. Nooit hoor je daar over iemand. Maar als er grond moet worden beschikbaar gesteld voor natuurherstel dan schiet de landbouwlobby in actie en heiligt het doel elk middel, zelfs als dat kwetsend is voor slachtoffers van de watersnood. Piet Blok Heer janszdorp 15, Kamperland Molukkers Ik werd ook geconfronteerd in mijn vroege jeugd met Molukse mensen hier op Walcheren. We be grepen het allemaal niet zo goed, wat de mensen hier deden en waarom ze hier naar ons (koude kikker) landje kwamen, ze zagen er anders uit, ze roken anders en spraken anders. Natuurlijk accep teerden we elkaar maar nu na vele jaren en meer wijsheid en de we tenschap waarom de Molukse men sen (gedwongen) hier kwamen, schaam ook ik me diep. We waren zo ongastvrij voor zulke trouwe medeburgers. Wat moeten de men sen zich vreselijk gevoeld hebben hier, verdreven uit hun land omdat ze loyaal waren, terwijl ze zelf zo gastvrij zijn! Waarom is het ons nooit uitgelegd, hier lag duidelijk een taak voor ons onderwijzend personeel, wat wisten onze ouders van het Zeeuwse platteland ervan af, niets immers. Zo bleven we on wetend. Alhoewel ik geen partijge noot ben van Roemer, wil ik wel graag zijn voorbeeld volgen en mijn eigen persoonlijke excuses maken aan de Molukse bevolking die onze bevolking is. Mirjam Zimmerman-den Hollander Spanjaardstraat 64, Middelburg Koningshuizen Het lijkt wel of olifanten aan ko ningshuizen verbonden zijn. Prins Bernhard schoot ze ook op safari in de jaren 60. Toen het mode was om ze beschermen ging hij ook daartoe populistisch over. Het lijkt wel of de afgeschoten olifant wraak op de Spaanse koning wilde nemen. Hier zie je maar weer dat deze leden van koningshuizen ordi nair tot de jetset behoren. Willem Alexander koopt een stulpje in Griekenland voor 4,5 miljoen en Maxima zie je voor het volk sociaal bezig met microkredieten. Jaap den Hollander Deltaweg 17, Haamstede

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 12