II 'Ook de directeur die een klassieke secretaresse wil, sterft uit. Want hij kan het met zijn eigen smartphone of tablet wel af 'Zorgen dat alles op rolletjes loopt' 'Sparringpartner voor de directeur' Léontine de Koning, oprichter/eigenaar van #Ontsecretaressen donderdag 19 april 2012 Jorine Kets (20) volgt de hbo-opleiding Officema- nagement bij Schoevers. Ze heeft voor de oplei ding gekozen omdat die heel breed is. Uiteinde lijk wil ze graag de public relations in. Je maakt je de talen eigen, er zit wat economie bij en je leert organiseren. Ook is het een heel praktijkgerichte opleiding. Zo heb ik net een bedrijfssimulatie achter de rug: in twee dagen tijd moesten we voor Q-music een evenement organiseren com pleet met draaiboek en begroting. De office manager is wat je vroeger misschien directie-secretaresse zou noe men. Ze is verantwoordelijk voor alle secretaresses, de office manager moet hen aansturen en zorgen dat alles op rolletjes loopt. Wel blijft de functie een dienend karakter houden. Ik denk dat de klassieke secretaresse niet zal verdwijnen. Ze is toch een soort basispunt binnen een bedrijf, een aanspreekpunt waar alle koppelingen naar te ruggaan. Een spin in het web die nodig blijft. Iemand moet toch een oogje in het zeil houden als het gaat om de administratie van een bedrijf. Wel zal het beroep gaan veranderen. In plaats van alleen te notuleren bij verga deren, zal de secretaresse in de toekomst veel meer gaan organiseren. De office manager zal ook tijdens vergaderingen meedenken, ze krijgt meer een staffunc tie. Ook de secretaresses op mbo-niveau zullen nodig blijven, al zal ook hun werk steeds minder traditioneel worden. Sommige bedrijven willen nu eenmaal niet aan een nieuwe manier van werken of zijn te langzaam in de omschakeling. Secretaressedag? Die moet blijven. Ik vind het goed dat secretaresses een keer positiefin de aandacht staan. Ze zullen nooit snel zelf op de voorgrond treden, ze vallen niet op en worden vaak onderschat." foto Rm Cbwipio S-rëhsgflmkstock Hinke Harders (27) is afgestudeerd aan Schoe vers (op hbo-niveau) en werkt als freelancesecre taresse in de regio Eindhoven. „Toen ik begon aan de opleiding, zag ik mijn functie als de spil in de organisatie, plannen, re gelen en organiseren. Daar ligt ook mijn kracht. Daarnaast rekende ik op administratief werk, klanten te woord staan, het visi tekaartje zijn, zowel binnen als buiten een bedrijf. Als freelancer kom ik bij verschillende bedrijven en organisaties en krijg daar door ook veel verschillende taken. Soms is dat het traditionele werk als notule ren en de post afhandelen. Dat hoort erbij, het is voor mij zeker geen criterium werk te weigeren. Bij andere bedrijven vervullen de directeuren veel meer zelf administratieve taken, zoals mails afhandelen en de agenda bijhouden. Voor hen ben ik meer sparringpartner. Dan geef ik advies over processen binnen een bedrijf. En denk ik mee over bijvoorbeeld een verhuizing of krijg ik de vrije hand in het organiseren van een bedrijfsevenement. Juist de afwisseling van tra ditionele en meer eigentijdse taken vind ik leuk. Op mijn visitekaartje staat secretaresse als functietitel. Die geeft meteen duide lijk aan wat ik doe. Inhoudelijk is het beroep sterk aan het veranderen, maar de mooie Nederlandse naam secretaresse, kan wat mij betreft blijven bestaan. Ik vind de naam ook niet neerbuigend. Ik ben ook nooit als zodanig behandeld en het is maar net hoe je je functie en de inhoud daarvan zelf waardeert. Secretaressedag heeft voor mij niet zoveel toegevoegde waarde. Ik vind het ont zettend leuk om een bloemetje te krijgen, maar het blijft een rare uitzonde ring. Het zou zo leuk zijn als je zomaar een bedankje krijgt van je manager, dan is het spontaner. Bovendien: er zijn zoveel beroepen die wel eens in het zon netje mogen worden gezet."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 11