'Nog twee terroristen' buitenland 19 Tot begin 2014 geen rente en geen aflossing. Geen wegenbelasting. De Hyundai i 10. Voor €3.999,- GRATIS O1 'Schatkist Syrië is al half leeg' Let op! Geld lenen kost geld Anders Breivik zegt dat er anderen zijn zoals hijzelf BETAAL nu DE HELFT En DE REST in 2014 ZOnDER REnTE 150 Afghaanse schoolmeisjes vergiftigd Palestijnen in hongerstaking woensdag 18 april 2012 Op het proces tegen Anders Breivik in Oslo heeft deze ge zegd dat er twee andere Noren zijn die met dezelfde gedachte rondlopen. Hij noemt de aansla gen die gepleegd zijn preventief voor een Europese culturele oor log en is trots op zijn daden. OSLO - Anders Breivik, die in Oslo terecht staat voor de dood van 77 mensen, zei dinsdag dat er nog twee onafhankelijke personen be staan met soortgelijke gedachten. De extremist noemt zich comman dant, omdat hij 'autoriteit heeft: en losse banden met twee andere cel len'. Deze cellen bestaan volgens hem elk uit één persoon. Breivik had eerder gezegd dat hij de aanslagen in Oslo en op het ei land Utoya in juli vorig jaar geheel zelf had voorbereid en gepleegd. Hij toonde zich dinsdag op de tweede procesdag bijzonder trots op zijn acties. „Ik heb de meest verfijnde en spectaculaire politieke aanslag in Europa gepleegd van na de Tweede Wereldoorlog." Hij ver klaarde dat zijn daden voortko men uit goedheid, niet uit slecht heid. Breivik vroeg op de tweede dag van zijn strafproces na een lange verklaring om vrijlating. Het was de eerste van vier dagen waarop de schutter de motivatie achter zijn daden uiteen mag zetten. Hij zij dat hij niet zou aarzelen het op nieuw te doen. Voordat hij aan het woord kwam werd één van de drie lekenrech- ters uitgesloten, nadat zowel de aanklagers als de verdediging hier om vroegen. Dinsdag bleek name lijk dat deze één dag na de aansla gen op de sociale netwerksite Face- book had opgeroepen tot de dood straf voor de dader. Kort daarna mocht Breivik aan zijn betoog beginnen. Dat was een mengeling van rechtvaardiging voor zijn daden en onsamenhan gende politieke statements. Nabestaanden van de slachtoffers vonden de verklaring van Breivik veel te lang. Toen de rechter hem opdroeg zijn verhaal in te korten, bracht Breivik daar tegenin dat ah leen zijn volledige verklaring zijn beweegredenen duidelijk maakt. Hij zei zijn voordracht te hebben gecensureerd, uit piëteit met de aanwezige nabestaanden. De Noor bood evenwel geen verontschuldi gingen voor zijn daden aan. Aan het eind van zijn ruim een uur durende verklaring vroeg hij de rechtbank om vrijlating, on danks dat hij eerder aangaf dat een levenslange gevangenisstraf of het sterven voor 'zijn mensen' de grootste eer zou zijn. Hij omschreef de aanslagen als pre ventief voor een Europese culture le oorlog en zei daarom niet schul dig te kunnen worden bevonden. Breivik verklaarde verder waarom hij maandag huilde toen zijn an ti-Islamitische propagandafilm werd getoond. Desgevraagd zei hij dat hij emotioneel werd omdat zijn land 'stervende is' en hij het uiteen ziet vallen. Het proces duurt naar verwach ting minstens 10 weken en draait vooral om de vraag of Breivik psy chisch gezond en toerekeningsvat baar is, zoals hij zelf claimt te zijn en zoals hij wil worden berecht. zie onze website:uitgelicht Achtergronden en uitleg over het proces-Breivik EUR02012 d 14% EK-voetbal 2012* bij een proefrit! OORDEEL ZELF En Win EEn UEFA EURO 2012-ARRAnGEMEnT! Jouw mening is ons een UEFA EURO 2012-arrangement waard voor de wedstrijd nEDERLAnO- DUITSLAnD op 13 juni 2012 tijdens UEFA EURO 2012. Maak een proefrit bij de Hyundai-dealer. Tloteer erna je ervaring en maak kans op 2 complete UEFA EURO 2012-arrangementen!" MIDDELBURG: AUTO STURM B.V., N00RDWEG 467, TEL. 0118 - 612042. GOES: AUTO STURM B.V., AMUNDSENWEG 39, TEL. 0113 - 602000. n^rstrauedatum. GeldfnieTop actief overeenkomst vanal 1 april 2012 met een Gecombineerd brandstofverbruik: 4,6 - 5,5 (1/100 km) 21,7 - 18,2 (km/l); C02 - emissie: 108 - 129 (g/km). Uitstoot- en brandstofverbruikgegevens zijn gebaseerd op tests die zijn uitgevoerd volgens Europese Verordening 715/2007/EEG. ""eiouiviucht kunnen afwijken vai elling is afhankelijk van de verkri jgbare uitvoering. Actie is alleen geldig op de huidige modellen Hyundai ilO. Hyundai 120, Hyundai 130. Hyundai i30 CW. Actie is niet geldig op de Hyundai i20 facelift 2012 en de nieuwe Hyundai i30 2012 Geldl op de consumentenprijs excl EK 2012 bal is een Adidas rej Contante waarde van het goed Aanbetaling/ inruil (50%) Totale kredietbedrag Maandelijkse termijnbedrag Variabel debetrentevoet jaarlijks kostenpercentage Duur van de overeenkomst Totaal te betalen bedrag Hyundai ilO €7.935,00 €3.997,50 63.997,50 679,95 6,4% 59 64.717,05 www.hyundai.nl PARIJS - De sancties die zijn getrof fen tegen het Syrische regime van president Assad hebben ertoe ge leid dat de schatkist van Syrië in middels half leeg is. Dat heeft de Franse minister van Buitenlandse Zaken Alain luppé dinsdag ver klaard. Volgens Juppé probeert Syrië uit al le macht onder de sancties uit te komen. Hij roept op tot een stevig antwoord van de internationale ge meenschap op dergelijke 'manoeu vres'. Leden van de Syrische oppositie zeiden gisteren een verandering in de Russische houding ten opzichte van Syrië te hebben waargeno men. Ze spraken de hoop uit dat Moskou de druk op het regime ver der opvoert. Een delegatie van di verse oppositiegroepen is momen teel op bezoek in Moskou. VN-secretaris-generaal Ban Ki-moon heeft de EU gevraagd om vliegtuigen en helikopters voor de waarnemers in Syrië. Hij is ervan overtuigd dat de Veilig heidsraad binnenkort beslist over de inzet van 250 VN-waarnemers naar Syrië. Die moeten toezien op het bestand in het conflict tussen de regering van Assad en de oppo sitie. Sinds zondag is al een klein voorbereidingsteam van de VN in het land aanwezig. KUNDUZ - Ongeveer 150 Afghaanse schoolmeisjes zijn dinsdag vergif tigd door het drinken van opzette lijk vervuild water. Volgens rege ringsfunctionarissen zitten daar conservatieve radicalen achter, die tegen onderwijs voor vrouwen zijn. Enkele schoolmeisjes die last hadden van hoofdpijn en moesten overgeven, verkeerden in kritieke conditie. Anderen konden na be handeling in het ziekenhuis weer naar huis. Sinds het Taliban-regi- me in 2001 werd verdreven, mo gen Afghaanse vrouwen weer naar school. De Taliban verbood onder wijs voor meisjes tussen 1996 en 2001. Vorig jaar zei de Afghaanse overheid nog dat de Taliban hun verzet tegen educatie van vrouwen hadden opgegeven. Toch worden nog steeds aanslagen gepleegd op meisjes, leraren en hun scholen. RAMALLAH - Duizenden Pales tijnen in Israëlische gevangenissen zijn dinsdag aan een hongersta king begonnen. De gevangenen eis ten op de Palestijnse Gevangenen- dag een einde aan gevangenisstraf fen zonder proces vooraf Zo'n 3.500 Palestijnse gevangenen wei gerden te eten en 1.200 van hen zeiden hun hongerstaking door te willen zetten, aldus een woord voerster van de Israëlische over heidsdienst voor gevangenissen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 9