Vos in Omloop van Borsele sport31 Kyle Doesburg volgend seizoen naar Hoek Comeback Contador in rit naar Middelburg Ploeg van BMC pakt zege in ploegentijdrit Engeland zonder Wilshere op EK Kim Clijsters mist Roland Garros Drie goals Sigthorsson in wedstrijd Jong Ajax Arjen Robben wordt fel op de huid gezeten door Sergio Ramos van Real Madrid. foto Matthias Schrader/AP HOEK - Kyle Doesburg speelt met ingang van volgend voetbalseizoen bij Hoek. De aanvaller van Goes bereikte gisteravond een akkoord met de Zeeuws-Vlaamse hoofd klasser. Doesburg is de derde aanwinst voor Hoek. Eerder al werd ex-prof Alain van Mieghem vastgelegd. De 29-jarige middenvelder, die nu nog actief is bij Deinze, speelde in het verleden bij onder meer Roda JC, Germinal Beerschot Antwerpen en Eendracht Aalst. Verder werd twee weken geleden ook linksback Thomas van den Houten van Goes vastgelegd. Tegenover de komst van dit drietal staat het wegvallen van Ferry Alf- ons. De middenvelder stopt aan het eind van dit seizoen met voet ballen en wordt bij Hoek de assis tent van hoofdtrainer Eric Helle- mons. 'S-HEERENHOEK - Marianne Vos komt vrijdagavond in actie tijdens de tijdrit van de EPZ Omloop van Borsele. De wedstrijd telt mee voor de nieuwe topcompetitie van de Wielrenunie (KNWU) en daar om wil Vos graag meedoen. Daarnaast is het voor de renster van de Rabobank-ploeg een be langrijk meetmoment richting de Olympische Spelen en het WK. Vos komt alleen voor de tijdrit naar 's-Heerenhoek. Ze laat de wegwedstrijd, die een dag later op het programma staat, schieten. Haar voorkeur gaat uit naar een wedstrijd op zondag in Roeselare. De tijdrit in de Omloop van Borse le is sterk bezet. Er rijden vijf ren- sters mee die tijdens het wereld kampioenschap tijdrijden van 2011 in de de top tien eindigden. Zo komt de Nieuw-Zeelandse Linda Villumsen aan het vertrek. De ren ster van GreenEdge werd op het WK in Kopenhagen tweede. Clara Hughes, Ellen van Dijk, Rae-Chris- tie Shaw en Vos werden respectie velijk vijfde, zesde, zevende en tiende. De eerste deelnemer start vrijdagavond om 19.00 uur vanaf de Cingeldijk in 's-Heerenhoek. Vandaag rijdt Marianne Vos de Waalse Pijl, de koers die ze al vier keer won. Ze gaat op 'haar' Muur van Huy weer voor de winst. „Hij ligt er lekker bij", zei ze gisteren na de verkenning. „De finale is ver anderd met een klim op acht kilo meter van de meet, maar toch zal het volgens mij weer gaan gebeu ren op de Muur." De concurrentie een tikkie uitde len met het oog op Londen is vol gens zowel Vos als ploegleider Jeroen Blijlevens niet nodig nu het al weer een tijdje geleden is dat ze won. „De concurrentie is sowieso nog niet vrolijk na wat Marianne heeft laten zien in Drenthe en de Trofeo Binda", weet Blijlevens. Marianne Vos woensdag 18 april 2012 MADRID Alberto Contador zal in augustus terugkeren in het wielerpeloton in de Nederlands/Belgische etappe koers Eneco Tour. „Ik maak mijn rentree in de Eneco Tour en zal daarna de Ronde van Spanje rij den." De rijder van Saxo Bank mag vanwege zijn dopingschorsing geen wedstrijden rijden tot en met 5 augustus. De eerste etappe van de Eneco Tour begint 6 augustus in Waalwijk en finisht op de Dam in Middelburg. Contador wil ook graag in septem ber het WK in Valkenburg fietsen. ARCO BMC heeft dinsdag de ploegen tijdrit gewonnen in de 36e editie van de Ronde van Trentino. De Amerikaanse formatie was in de openingsrit van 14,3 kilometer tus sen Riva del Garda en Arco tien se conden sneller dan Astana. Colna- go-CSF Inox werd derde op dertien seconden. De Amerikaan Taylor Phinney (BMC) is de eerste leider in de vierdaagse rittenkoers in Ita lië. Vandaag staat de tweede etappe op het programma, een rit over 152 kilometer tussen Mori en Sant'Or- sola Terme. LONDEN Engeland mist op het komende EK voetbal de jonge international Jack Wilshere (20). De middenvelder van Arsenal is niet op tijd hersteld van de slepende enkelblessure, die hem al sinds juli vorig jaar aan de kant houdt. „Mijn enkel is weer goed, maar ik ben er te lang uit geweest om op tijd fit te zijn", twitterde Wilshere. „Ik ben er kapot van. Ik hoop dat Engeland de cup wint en ik zal de jongens toejuichen als een echte supporter." BRUSSEL Tennisster Kim Clijsters ontbreekt eind volgende maand op het presti gieuze grandslamtoernooi op Ro land Garros. De Belgische is nog onvoldoende hersteld van een heupblessure om op het gravel in Parijs in actie te ko men. Ze wil nu haar rentree maken op het grastoernooi van Rosmalen dat op 17 juni van start gaat. Clijsters raakte eind vorige maand tijdens het toernooi van Miami ge blesseerd aan haar heup. AMSTERDAM Kolbeinn Sigthorsson heeft dins dagavond zijn eerste volledige wed strijd in ruim een halfjaar opgeluis terd met drie treffers. De spits uit IJsland tekende voor de helft van het aantal doelpunten van Jong Ajax tegen Jong De Graafschap (6-0). Sigthorsson mocht in de slot fase van de afgelopen drie competi tieduels van de hoofdmacht van Ajax al steeds even invallen. Daar voor stond hij sinds begin oktober aan de kant met een breukje in zijn voet.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 85