'Kleine ruiters zijn welkom' zeeland 125 36 Al heel lang samen, maar toch een beetje apart Clubs presenteren zich bij dorpsraad Muziekvereniging houdt rommelmarkt Parking hospitaal Oostburg krijgt metamorfose woensdag 18 april 2012 kinderen kunnen aan de bixie-wed- strijd meedoen. Er zijn al 26 ruiter tjes ingeschreven. Caitlin Hoogendoorn (19) uit Schiedam is helemaal gek van paarden en volgt daarom ook de opleiding paardenhouderij in het Zuid-Hollandse Maasland. Voor haar derdejaarsexamen or ganiseert zij zaterdag een paar- denevenement in Biervliet. door Christel Tuin Stoeterij Eqims in Biervliet is de plaats waar Caitlin stage loopt en tevens de locatie van haar paardenevenement. Zaterdag houdt zij bij de stoeterij namelijk een bixie dressuurwed- strijd. Caitlin: „Dit is een wedstrijd voor kinderen van zes tot dertien jaar. De jonge ruiters doen tijdens de wedstrijd op pony's enkele 'bixie-proefjes'. Ze worden beoor deeld door een jury, maar krijgen veel meer feedback dan tijdens re guliere wedstrijden. Dit, om kinde ren aan te moedigen om verder te gaan in de paardensport." De derdejaarsexamenopdracht van Caitlin moet aan een aantal eisen voldoen; het evenement moet winstgevend zijn, passen bij stage- bedrijf Stoeterij Equus en Caitlin moet zelf haar evenement promo ten. Hier had ze in het begin wel moei te mee, vertelt haar stagebegeleid ster Resy van Harn van de Stoete rij: „Ik merkte dat Caitlin het soms Caitlin Hoogendoorn helpt het doch tertje van haar stagebegeleidster Resy van Harn, Noëmi, in het zadel in de manege van Stoeterij Equus in Biervliet. foto Mark Neelemans moeilijk vond om zomaar op be drijven af te stappen om sponsor geld te verkrijgen voor het evene ment. Ik heb haar daarom als doel gesteld dat ze in elk geval duizend euro moest ophalen en dat is ge- lukt. Om het evenement iets extra's te geven, stelde ik voor de gehele opbrengst aan een goed doel te schenken, dit is kinderkan kerfonds KiKa geworden." Caitlin: „Het organiseren van het evene ment heeft me veel gebracht, ik heb geleerd hoe je een evenement opzet en hoe je het spektakel aan bedrijven 'verkoopt'." Met het promoten zit het dus goed, maar hoe past het eve nement bij de stoeterij, een van de eisen van de opdracht? „Een bixie dressuurwedstrijd past prima bij ons bedrijf, omdat wij alleen aan kinderen paardrijlessen geven", vertelt eigenaresse Van Harn. Nu Caitlin dus aan alle eisen heeft voldaan, kan zaterdag het evene ment vanaf 9.00 uur losbarsten. De kleine ruiters kunnen verschil lende bixie-proefjes.doen; stap en draf met begeleiding, stap en draf zonder begeleiding en stap, draf, galop zonder begeleiding. „Alle kinderen rijden vijf minuten en krijgen daarna vijf minuten feed back. Naast de wedstrijd is er op het terrein nog veel te beleven. Zo is er eten, gesponsord door Sligro, en staat er in het weiland een springkussen, gesponsord door Vermeulen Makelaars. Het in schrijfgeld is vijf euro per kind." Kinderen die mee willen doen, kunnen mailen naar cait- lin-hoogendoorn@hotmail.com of bellen: 06 - 83 69 45 05. Corrie en Bram de Ruijter uit Sluis waren gisteren 65 jaar getrouwd. foto Peter Nicolai door Wilma Valk Met een groot boeket bloe men en een dikke kus verwelkomde Bram de Ruijter (90) zijn echtgenote Corrie Meesen (87) op hun 65e trouwdag. Sinds een aantal weken wonen bei den apart binnen woonzorgcen trum Rozenoord in Sluis. „Lichamelijk is ze wel veel beter dan ik", vertelt hij. „Jammer dat het zo moest lopen. We hadden nu de kans een kamer op een an dere afdeling voor Corrie te reser veren. Hadden we langer gewacht, dan had ze misschien naar een an der tehuis gemoeten, veel verder wëg. Nu kunnen we elkaar bezoe ken wanneer we maar willen." Tussen de bezoekjes aan zijn echt genote door verblijft Bram vooral in zijn eigen kamer. „Ik heb het hier naar mijn zin en ik mag in mijn eigen kamer blijven. Ik lees veel en kijk naar buiten. Lopen gaat niet zo best meer. Ik heb veel gewerkt, tot de laatste dag voor mijn 65e verjaardag. Maar nu is daar de ouderdom. Ik ben nu een klein beetje invalide", vertelt hij. „Gelukkig komen de kinderen vaak en nemen ons regelmatig mee voor een toertje door de streek." Dan rijden ze langs beken de dorpen: Cadzand, het geboorte dorp van Bram, en dat van Corrie, Waterlandkerkje. Ontmoet heb ben ze elkaar in Zuidzande, dus is er veel te zien en te bepraten on derweg. Hun 65-jarig huwelijk vierden ze in kleine kring met hun twee dochters, de schoonzonen, vijf klein- en vijf achterkleinkinderen in Rozenoord. EEDE De dorpsraad Eede houdt van avond jaarvergadering in zalencom plex L'Herberie. Naast de vaste on derwerpen vertelt Frans Reijniers over de geplande festiviteiten rond '200 jaar Zeeuws-Vlaanderen en presenteren verenigingen uit het dorp zich aan de bezoekers. De bijeenkomst begint om 19.30 KOEWACHT Muziekvereniging Eendracht Maakt Macht (EMM) houdt zater dag een rommelmarkt. De tweede hands spulletjes staan vanaf 9.00 uur opgesteld in en bij het oefenlo kaal aan het parkeerterrein van het sportveld. Om 10.30 uur begint ook een antiekveiling. De opbrengst is bestemd voor het instrumenten -en üniformenfonds van EMM OOSTBURG - Het voorterrein van het Antoniusziekenhuis in Oost burg krijgt een flinke opknap beurt. Het ziekenhuis is de afgelo pen week meer in het zicht ko men liggen, omdat bosjes en bo men aan de kant van de Torenwei- delaan zijn gekapt. Aanleiding is de aanleg van een nieuw busstation aan de rand van de huidige parkeerplaats. De nieu we haltes vervangen het huidige station, dat enkele tientallen me ters verderop ligt. De aanleg vindt in het najaar plaats. De komst van het busstation geeft ZorgSaam de kans de parking te renoveren. Aan de zijde van het nieuwe busstation komen er dertig parkeerplaatsen bij. Ook het bestaande parkeerter rein wordt gerenoveerd. Er komen bredere stallingsplekken, ledver lichting, nieuwe bewegwijzering en nieuw groen. door Henk Boot TERNEUZEN - Wat te doen bij een brand na een explosie in het prof lab van het ROC Westerschelde, waarbij naar later blijkt doden en gewonden vallen, ramptoeristen toestromen en wellicht zwarte rookwolken richting nabijgelegen ziekenhuis drijven? Niet alleen voor direct betrokke nen op de school, hun familie en vriendenmaar ook voor hulpver leners is dat een rampscenario. Me de vanwege onvoorspelbare wen dingen als gevolg van nieuwe infor matie, de invloed van sociale me dia of een ontoereikend aantal am bulances voor het vervoer van ge wonden. Reden voor de hulpdiensten om - vooralsnog op papier - te oefenen wat er bij zo'n calamiteit komt kij ken. En hoe brandweer, politie, ge neeskundige hulpdiensten, school leiding en experts van de gemeen te daarover met elkaar en met de buitenwacht communiceren. Giste ren was het gebouw van het ROC Westerschelde aan de Vlietstraat het middelpunt van die oefening. Voor alle zekerheid waren de scho lieren, docenten en andere mede werkers van het ROC en het naast gelegen Zeldenrustcollege vooraf gewaarschuwd. Zodat ze bij aan komst van brandweer- en poli tieauto's hun kalmte zouden bewa ren. In totaal werd het incident in het proeflab viermaal geoefend. „Het gaat ons vooral om een idee te krijgen van het proces van de hulpverlening en de communica tie naar publiek en pers. Waarbij we vanwege de social media ook snel en open moeten handelen omdat twittergeruchten, die niet per se hoeven te stroken met de feiten, zich razendsnel verspreiden met alle effecten van dien", aldus Winanda van den Ende van de brandweer. Het was ondanks de papieren problemen een leerzaam experiment, concludeerde ze. Hulpverleners oefenden dinsdag bij het ROC Westerschelde op papier, maar er kwamen wel echte brandweerwagens aan te pas. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 83