zwembad en binnenspeeltuin Opnieuw coniferenhaag afgebrand zeeland 123 Stapavond voor ouders naar coffeeshops Zilveren eremedaille Polen voor Axelaar Havenbedrijf bouwt bezoekerscentrum Boekenmarkt in Hulst voor het goede doel z woensdag 18 april 2012 en rechts komen de overdekte speeltuin en het binnenzwembad met superglijbaan. artist impression K3H Architecten beeld een slechtweervoorziening een must. Met deze investeringen maken wij die lijst compleet." De nieuwe voorzieningen komen straks uit op een overdekt plaza, een ontmoetingspunt voor de gas ten. Vanaf het nieuwe terras krij- Aanleg overdekt zwem bad begint in september. De sprong over de kreek is gepland in 2014-2015. GOES - Indigo Preventie en SMWO houden vrijdagavond een stap avond naar de twee coffeeshops in Goes. Tijdens de stapavond wor den deelnemers geïnformeerd over wat wiet en hasj is, wat de ri sico's zijn en hoe je het gebruik er van kunt signaleren. De avond is bedoeld voor ouders met kinderen van zestien tot twintig jaar. Ver schillende organisaties komen aan het woord zoals de politie, het cen trum voor jeugd en gezin, SMWO en indigo preventie aan het woord. Ouders kunnen vragen stel len. Aanmelden kan via email: c.versteeg@indigozeeland.nl Deelname is gratis. gen ouders zicht op hun kroost dat ravot bij de waterspeelplaats of een hengeltje uitgooit in de forel lenvijver. Een brug verbindt de huidige camping met de uitbrei ding aan de overzijde van de kreek. Nu werken er in het hoogseizoen zo'n 35 mensen op De Vogel. Na de vernieuwingsslag worden er dat zo'n tachtig, is de inschatting. Maar De Vogel zorgt ook voor indi recte werkgelegenheid. „Denk aan de ondernemers in de buurt die le veren aan het recreatiecentrum, zo als de bakker." De gasten bezoe ken activiteiten in de regio en la ten ook daar geld rollen. Toename van het aantal standplaatsen, een groter aantal verhuureenheden en een langer seizoen leiden volgens de Van Wabeke en Van den Bosch tot een verdubbeling van de beste dingen in de regio. De voorzieningen van de camping mogen al jaren ook gebruikt wor den door bewoners uit de omge ving. Dat geldt ook voor het nieu- AXEL Mario Maas, eigenaar van het Gdy- niamuseum aan de Tweede Verkor ting in Axel, is op het NAVO-hoofd- kwartier in Brussel onderscheiden met een Poolse militaire orde. Hij kreeg een zilveren eremedaille voor zijn tomeloze inzet en eerbe toon aan de Poolse bevrijders van Zeeuws-Vlaanderen. Maas is de 156ste aardbewoner die zo'n zilveren kleinood met daarop de Poolse adelaar aan een lintje mag dragen. GENT Het Havenbedrijf Gent heeft op dracht gegeven voor de bouw van een bezoekerscentrum. Dinsdag ochtend ging de bouw aan de Riga- kaai, aan het einde van de Kenne- dylaan tussen Zelzate en Gent, van start. Met het centrum speelt het havenbedrijf in op de groeiende be langstelling voor de haven. Vanaf voorjaar 2013 worden alle havenbe- zoeken geconcentreerd in en om het nieuwe gebouw. Voor de deur ligt ook het stadsjacht de Jacob van Artevelde. HULST In het gebouw van het ROC in de Tabakstraat in Hulst wordt zater dag 21 april een tweehands boeken markt gehouden. De deuren gaan open om 9.00 uur en de markt duurt tot 12.00 uur. De organisato ren hebben een uitgebreide voor raad boeken bij elkaar gebracht. Van kinderboeken, literatuur, ro mans en detectives, tot sportboe ken, tuinieren, reisboeken en strip verhalen. De opbrengst gaat naar een nog te bepalen goed doel dat ten goede komt aan kinderen. we zwembad, winkel, binnenspeel tuin en restaurant. „Het is dus ei genlijk een verhoging van het voor zieningenniveau." Het recreatiecentrum krijgt alle medewerking van de gemeente Hulst. „De Vogel is een vaste waar de voor het toerisme in onze ge meente", zegt wethouder Diana van Damme-Fassaert. „Ik zie de plannen als een verrijking voor on ze gemeente. Positief voor de werk gelegenheid en de economie. Ieder een pikt zijn graantje mee." www.deschanstuiivschermen.nl Süiiarvs TuinBcherrrtcm Si»er\bergseweg 6 4661 RJ Halsteren Tel.: 0164-686 418 Fax: 0104 - 687 546 door Raymond de Frel TERNEUZEN - Het was een paar maanden rustig in Ter'neuzen, maar in de nacht van maandag op dinsdag was het rond midder nacht toch weer prijs. Voor de zoveelste keer ging een co niferenhaag in vlammen op, dit keer in de Eemsstraat. De haag ach ter een van de woningen (voor deur in de Dinkelstraat) brandde in amper tien minuten over de vol le acht meter breedte en drie me ter hoogte uit. De buurman pro beerde nog met behulp van een tuinslang het vuur te lijf te gaan, maar dat was onbegonnen werk. De brandweer doofde het vuur. Of de brand ;s aangestoken, is nog niet bekend. Eind vorig jaar zette de politie drie rechercheurs vol tijds op een onderzoek naar een reeks coniferenbranden in Terneu- zen. In de eerste maanden van 2011 was het prijs in verschillende wijken. In juni leek de politie de daders te hebben gepakt. Negen jongens van 13 tot 15 jaar operereerden in wisselende samen stelling. Na een rustige zomer volg de echter in oktober en november een nieuwe piek. Intensief onder zoek leidde toen naar een 13-jarige Terneuzenaar. Woordvoerster Mir- ja Vis zegt dat de politie voorals nog niet de indruk heeft dat de brand in de Eemsstraat in relatie staat tot eerdere branden. „Maar het onderzoek loopt nog." Een buurman probeerde nog te redden wat er te redden viel, maar de coni ferenhaag in de Eemsstraat brandde volledig uit. foto Chris Platteeuw

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 81