Vogel bouwt overdekt 221 zeeland 'Organisatoren tonen begrip voor evenementenbeleid Terneuzen' Manager voor Axel en Sas almanak Matras woensdag 18 april 2012 döorRaymóndde Fret In de rubriek 't Zit zo wordt een actueel onderwerp nader belicht. Des kundigen, mensen die betrokken zijn of om een andere reden een me ning hebben over een kwestie, laten hun licht schijnen op het onder werp. In aflevering 16: de centrummanager van Axel en Sas. Het werd tijd, de hoog ste tijd. Te vaak bleven mooie plannen voor de centra van Axel en Sas van Gent in een la liggen, om dat de bestuursleden van de on dernemersverenigingen het te druk hadden met andere dingen. Terneuzenaar Frank van Oorschot (36) moet daarin als centrumma nager verandering brengen. Deze week begint hij in zijn nieu we rol (20 uur), die hij combi neert met een functie als project leider van een kustproject bij de gemeente Sluis (10 uur per week). Zes kandidaten reageerden op de vacature, die de stichting Cen trum Management Axel/Sas van Gent in het leven kon roepen dankzij een gemeentelijke finan ciële bijdrage van 25.000 euro. „Frank sprong er bovenuit vanwe ge zijn netwerk en kennis van po litieke zaken. Ook zijn opleiding (managementwetenschappen en bestuurskunde) was in zijn voor deel", zegt Jan Vinke van Onderne mersvereniging Sas. Zijn collega Daniël Luitjens van Axclusief vult hem aan: „Bovendien kan hij goed aangeven waar hij aan de hand van een goede structuur naartoe wil." Dat laatste klinkt misschien wat ambtelijk, maar het komt er kort- gezegd op neer dat Van Oorschot de strijd moet aangaan met leeg stand in beide kernen en verban den moet leggen tussen bijvoor beeld het Industrieel Museum en het centrum in Sas en het Streek museum en het winkelgebied van Axel. „Ik heb nog een prioriteiten lijstje. Eerst ga ik alle onderne mers langs om kennis te maken. Daarna komen we tot de beste modus voor de ondernemers om mij te bereiken", aldus Van Oor schot Hij zetelt vanaf nu in de Grote Kerk in Terneuzen, in het- zelfdé kantoor als de centrumma nager van de havenstad, Jan Har te. Vinke:„Die constructie kun je als een proef zien om over een aantal jaren tot één organisatie te komen." Van Oorschot heeft een aanstel ling voor drie jaar. Hij verwacht niet dat zijn nieuwe rol zijn func tioneren als gemeenteraadslid voor de PvdA in de weg zal zitten. „Ik neem een voorbeeld aan Bram Stoffels, raadslid voor TOP/Gemeentebelangen. Die is ook jarenlang probleemloos cen trummanager van Terneuzen ge weest. Als er onderwerpen op de politieke agenda staan die mijn baan raken, dan bemoei ik mij er niet mee. Zoals dat bij andere raadsleden ook wel eens voor komt. Maar verder blijf ik mij ge woon roeren als voorheen. Ik ga er trouwens ook vanuit dat ande re raadsleden mij op dit vlak wel goed in de gaten zullen houden." Van Oorschot: „In de gemeenteraad blijf ik mij roeren als voorheen." Tip? redactie@pzc.nl Op dat Goese kantoor heeft zich on langs iets onverklaarbaars afge speeld. Het matras van een afgedank te slaapbank die in één van de ruim tes staat, was versleept naar een kan toortje helemaal aan de andere kant van de etage. Hij zag er bovendien 'beslapen' uit, wist de ontdekker van de vreemde situatie heel zeker. Geen van de werknemers had een idee wie de matras had verplaatst. Oók de sta giaire niet, die, net als haar vriend, nog thuiswoont en daarom niet al tijd in de gelegenheid is om de din gen te doen die verliefde stelletjes nu eenmaal graag doen. Maar nee, ook zij wist desgevraagd echt van niks. Hoewel...? „Ik had toen wel net de sleutel van kantoor", glimlachte ze mysterieus... Op deze tekening is te zien hoe de nieuwe centrale voorzieningen er uit komen te zien, met links het restaurant door Eugène Verstraeten Recreatiecentrum De Vo gel in Hengstdijk inves teert dit jaar in de bouw van een overdekt zwem bad met een superglijbaan, een nieuw restaurant, een overdekte speeltuin en buiten een waters- peelpartij voor de jeugd. De ko mende jaren waagt de camping de sprong over de Vogelkreek met een uitbreiding van elf hectare. „De uitbreiding is noodzakelijk om de investering in het zwembad en de andere voorzieningen renda bel te kunnen maken", vertelt Jac van den Bosch. De oud-exploitant van De Vogel adviseert zijn dochter Mieke en haar partner Jimmy van Wabeke, 'die het centrum hebben overgeno men. Het tweetal weet dat de re creatiesector volop in beweging is. Ondernemers die met de tijd mee willen, moeten vernieuwen. „We werken aan een geweldige kwali teitsimpuls", zegt Jimmy van Wa beke. „Afgelopen jaren zijn de be staande faciliteiten vernieuwd. Nu willen we de grote stap nemen om ons park klaar te maken voor de toekomst en daarmee aan de wensen van de toekomstige gasten voldoen." De Vogel heeft onderzoek laten doen naar wat er nodig is om ook in de toekomst een topcamping te blijven. Van den Bosch: „Dat heeft geresulteerd in een lijst met vijf tien punten die een camping moet hebben. In ons klimaat is bijvoor- Frank van Oorschot begint deze week als centrummanager voor Axel en Sas van Gent. foto Peter Nicolai door Wout Bareman TERNEUZEN - Bij de organisatoren van evenementen groeit begrip voor het nieuwe evenementenbe leid van de gemeente Terneuzen. Wethouder Jaap Bos (openbare werken) constateert dat de organi saties snappen dat het allemaal effi ciënter en daardoor goedkoper kan. De gemeente wil met de efficiënte re aanpak op jaarbasis 50.000 euro bezuinigen. Aanvankelijk stuitte het nieuwe beleid - meer zelfwerk zaamheid van de organisaties - op protesten. Vooral de carnavalsvere nigingen in Sas van Gent hadden grote moeite met de nieuwe re gels. Mede naar aanleiding daar van ging Bos met verschillende or ganisaties om de tafel zitten. „Het is absoluut niet de bedoeling orga nisatoren op kosten te jagen. Sa men kijken we naar welk materi-j eel en materiaal écht nodig is en hoe met de inzet van extra han den kosten voorkomen kunnen worden. We denken met organisa toren mee, geven tips en komen met oplossingen op maat bij knel punten. Het is een samenspel." Volgens Bos kijken organisatoren, nadat ze zijn bijgepraat, heel an ders aan tegen het nieuwe beleid. „Ik merk dat ze ook anders naar hun eigen evenement en de ge meentelijke inzet zijn gaan kijken. Ze merken ook dat wij alle mede werking willen verlenen om evene menten net als andere jaren door te laten gaan." De wethouder spreekt van 'een be wustwordingsproces', ook bij de gemeente. „Clubs en organisaties moeten er niet meer automatisch vanuit gaan dat ze lukraak van al les en nog wat aan de gemeente kunnen vragen. Medewerkers zijn zich ervan bewust dat het efficiën ter moet, maar dat dit niet ten kos te van de evenementenorganisa ties mag gaan. Flexibiliteit, creativi teit en meedenken staan voorop."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 80