Skeelerpeloton twee keer naar Zeeland sport 133 Korenbeurs sluit af met een gelijkspel Groene Ster 2 heeft de titel al binnen Blondeel gaat naar Sint-Eloois-Winkel Derby is opening bekertoernooi driebanden door René van Stee middelburg - Het nationale skeelerpeloton doet dit jaar Vlissin- gen en Krabbendijke aan. Het gaat om twee nieuwe locaties in het ka der van de KPN Inline Cup, die twaalf races telt. De wedstrijd in Vlissingen, waar het parkoers op zaterdag 9 juni onder meer over de Boulevard voert, komt in plaats van Schellach on Wheels te Mid delburg. Die marathon was op zijn beurt de opvolger van Domburg on Wheels. Els Mesu van het organisatiecomi té verwacht dat Vlissingen een blij vertje wordt. „De gemeente staat er positief tegenover en is op alle vlakken bereid om met ons mee te denken. Op termijn zit er wellicht meer in het vat, want we willen ook dolgraag het NK marathon or ganiseren. Wij denken dat Vlissin gen daar een prima locatie voor is", vertelt zij. www.p2c.nl/0pwegnaarl0nden De marathon in Krabbendijke (on der de hoede van de plaatselijke ijs- en skeelervereniging) waar woensdag 20 juni ook het traditio nele recreatieve skeelerevenement wordt gehouden, duikt in het gat dat is ontstaan na het wegvallen van de marathons in Waarde en Yerseke. Ook de regionale Skate@Sea-competitie om de Zee- Els Mesu landbeker vindt geen doorgang. Organisator Andries Minderhoud uit Waarde heeft daar gemengde gevoelens bij. Tijdgebrek en een moeizame zoektocht naar spon sors voert hij als belangrijkste rede nen aan voor het schrappen van de races in Waarde en Yerseke. „Kortweg komt het erop neer dat het organiseren van die wedstrij den meer stress dan plezier ople verden. En dan moet je bij jezelf te rade gaan. Ten aanzien van de Zee landbeker ligt het verhaal iets an ders. Ondanks veel inspanningen van onze kant bleef de respons ge ring. En ook dan moet je je conclu sies trekken", zegt Minderhoud. Wellicht treedt de Bevelander weer toe tot het skeelerpeloton. Hij zal dan meedoen bij de B-rij ders, het op één na hoogste niveau in Nederland. Zeéland wordt op het hoogste skeelerniveau (de A-rijders) verte genwoordigd door de uit Middel burg afkomstige gebroeders Erwin en Niels Mesu (Habovo) alsmede de uit Biggekerke afkomstige Niels Steenbakker en Yersekenaar Ant- wan Tolhoek. Zij komen uit voor het Zeeuwse Skatedump. De gebroeders Mesu, tegenwoor dig woonachtig in Tjallebert (vlak bij Heerenveen) en beiden lid van de nationale selectie, wacht een in tensief seizoen. Naast de mara thoncompetitie rijden zij ook mee in de landelijke baan- en wegwed strijden. „Die onderdelen staan in ternationaal hoger aangeschreven dan de marathon. Vooral om die reden doen we mee. En als lid van de nationale selectie wordt dit min of meer ook van je ver wacht", vertelt Niels Mesu daar over. Samen met zijn oudere broer Erwin doet hij vandaag mee aan de eerste baanwedstrijd van het seizoen in Medemblik. Ook staan er enkele Europese wedstrijden op het programma. woensdag 18 april 2012 KWADENDAMME Korenbeurs/Scheldeoord sloot het seizoen in de derde divisie drieban den af met een 4-4-gelijkspel tegen - het bezoekende Wellse Vaert 2. Twijfels over de degradatieregeling werden door navraag op het bonds- bureau weggenomen. Alleen in de derde divisie degradeert dit sei zoen één team. Voor Korenbeurs en ook De Stene Brug betekent dit dat zij volgend jaar voor deze klas se blijven behouden. Kimmo Pankow won na een sterke - wedstrijd en Alfred van den Dries versloeg streekgenoot Kevin de Kok. Rinus Rijk en André Karelse verloren. VLSSINGEN Iets eerder dan verwacht is Groene Ster 2 kampioen geworden van de eerste klasse H van het district Zuid 1. De Vlissingse zaalvoetbal- - Iers hadden hun vizier gericht op de wedstrijd van vanavond tegen FC E.L. 2, maar werden al zeker van de titel omdat concurrent Kals- donk dit weekeinde onverwacht onderuitging tegen Troy/IDEAL Car Rent (11-10). Groene Ster 2, dat volgend seizoen in de hoofdklasse uitkomt, zal vanavond na het duel met FC E.L. 2 alsnog gehuldigd wor den. Door de nederlaag van Kals- donk liep de voorsprong van Groe ne Ster 2 op naar negen punten. TERNEUZEN Nico Blondeel voetbalt komend sei zoen voor Sint-Eloois-Winkel. De uit Eede afkomstige verdediger speelt momenteel in de derde klas se nationaal bij Oudenaarde. Met die club is hij al verzekerd van een ticket voor de nacompetitie. Met Oudenaarde speelt de 26-jarige Zeeuws-Vlaming dus nog voor pro motie, maar hij kiest toch voor een r overstap naar het één klasse lager spelende Sint-Eloois-Winkel. Bij die club spelen ook de oud-Hoek- spelers Sven van Rijckeghem en Stijn Mahieu. Met het duo speelde Blondeel eerder al bij Maldegem. zundert - De finale van het natio nale bekertoernooi driebanden in Zundert begint 10 mei met de Zeeuwse derby tussen Frans Be vers en Lands Welvaren/Visjes. De loting voor de bekerfinale brengt in poule A TOW.NL/MCR (Vlaardingen), DBL Holland Mine- - raai (Haarlo), FDV Jacoby/Schuler Cues (Hoeven) en aMate Commu nication (Sint Oedenrode) tegen over elkaar. Poule B bestaat uit Ai Biljarts (Apeldoorn) Frans Bevers (Sluiskil), Lands Welvaren/Visjes (Kwadendamme) en Aardexpress BV/Thekes (Herpen). De bekerfinale wordt gespeeld bij BC Den Hoek in Zundert en kent dus een mooie Zeeuwse opening. De partijen zijn 13.30 uur: Eddy Lep- pens-Ronny Daniëls en Jean Paul de Bruijn-Richard de Bruin; 16.00 uur: Frédéric Caudron - Francis Forton en Peter de Backer - Kees Wittens.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 77