zeeland 125 non iron shirts 99.95 PZC Veel verzet tegen luxe hotel in Domburg Ziekenhuis Terneuzen moet groei beperken 5* II» O LJ voor Stapavond voor ouders naar coffeeshops woensdag 18 april 2012 foto's Willem Mieras JOURNAAL Iedere dag om 19.00 uur het PZC videojournaal www.pzc.nl door Henk Postma GOES - Indigo Preventie en SM WO houden vrijdagavond een stap avond naar de twee coffeeshops in Goes. Tijdens de stapavond wor den deelnemers geïnformeerd over wat wiet en hasj is, wat de ri sico's zijn en hoe je het gebruik er van kunt signaleren. De avond is bedoeld voor ouders met kinderen van zestien tot twintig jaar. Ver schillende organisaties komen aan het woord zoals de politie, het cen trum voor jeugd en gezin, SM WO en indigo preventie aan het woord. Ouders kunnen vragen stel len. Aanmelden kan via email: c.versteeg@indigozeeland.nl Deelname is gratis. TERNEUZEN - ZorgSaam moet een rem zetten op de groei van de zie kenhuiszorg in Terneuzen. Lande lijk is afgesproken dat de uitgaven met 'slechts' 2,5 procent mogen toenemen, exclusief loon- en prijs bijstelling. ZorgSaam is vrij succes vol dankzij onder meer het nieu we dottercentrum, wat het lastiger maakt dit doel te halen. Met het landelijke akkoord wil de rijksoverheid een halt toeroepen aan de sterk stijgende ziekenhuis kosten. Het is aan de ziekenhuizen om met zorgverzekeraars het akkoord te vertalen naar de praktijk van al ledag. ZorgSaam zit daarbij in een DOMBURG - Opnieuw stuit een plan van hotelier Bommeljé in Domburg op bedenkingen. Dit keer gaat het om de 'herontwikke- ling' van het zogenaamde KPN-ge- bouw in de kom van Domburg tot een luxe hotelcomplex met een keur aan weinessfaciliteiten. Blijkens een 'stedenbouwkundige visie', opgesteld in opdracht van de gemeente Veere, gaat het om een omvangrijk plan, waarbij mo gelijk ook op naastgelegen perce len wordt gebouwd. De gemeente overweegt een bouwhoogte toe te staan van tien tot twaalf meter. Dat is wat hoger dan daar nu nog is toegestaan. Tijdens een bijeen komst van de stadsraad onthulde wethouder Jaap Melse (SGP) dat wordt gedacht aan een hotel met zo'n dertig suites, met op de bega ne grond wellnessactiviteiten, en daaronder een parkeerkelder voor zestig auto's. Het plan werd gepresenteerd als 'een ruimtelijk cadeautje voor de directe omgeving'. Maar al meer dan dertig omwonenden hebben schriftelijk bedenkingen geuit. Die variëren van de vrees dat het com plex de zon wegneemt tot vererge ring van verkeersproblemen. Ook speelt mee dat het complex te groot zou kunnen worden voor de kleinschaligheid van de stadskom. Verwezen wordt naar het apparte mentencomplex dat in aanbouw is bij het Groentje. Dat oogt veel mas saler dan gedacht, klagen inwoners tegenover de stadsraad. Die houdt momenteel een enquête onder de bevolking. Hotelier Bommeljé had in Dom burg al eerder met weerstand te maken. Afgelopen jaar zag hij zijn plan gedwarsboomd om strandpa viljoen De Watertoren te herbou wen tot een groot 'horecapaleis'. Wat de 'herontwikkeling van de KPN-gebouw betreft, hoopt hij in 'constructief overleg' met de om wonenden tot een aanvaardbare opzet te komen. Want, zegt hij: „Wil Domburg aantrekkelijk blij ven, dan moet nu keihard iets aan het toeristisch product gebeuren. by Sjaak van Zee herenmode Verkrijgbaar in meerdere mouwlengtes. Zolang de voorraad strekt. - ingewikkelde positie, valt op te ma ken uit de column van voorzitter van de Raad van Bestuur Paul Ra- demacher onlangs op de website van ZorgSaam publiceerde. „Hoe vertalen we de landelijke taakstel ling tot op individueel ziekenhuis niveau?", vraagt hij zich af „Zeker als je in een groeifase verkeert met een dottercentrum zoals Zorg Saam." Het dottercentrum is namelijk 'een groot succes'. Het aantal be handelingen kwam in 2011 al bo ven de zeshonderd uit, het streef cijfer voor 2013. Dat is vooral te danken aan de toestroom van pa tiënten uit Midden-Zeeland. officia! dealer L E U B Sjaak van Zee Herenmode St. Adriaanstraat 7,4461 JC Goes T: 0113-215652 E: info@sjaakvanzee.nl W: www.sjaakvanzee.nl Maten t/m 62 1A, 64 en 57 Ook op maandagen van 13.00 tot 17.30 u geopend

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 73