zeeland 123 Instandhouding Strakke, nieuwe aanbouw in cederhout en glas Aannemersbedrijf D.A. van Gilst v.o.f. Noord-Beveland peilt gebruik sociale media Van der Straaten krijgt C02-certificaat Nieuwe voorstelling Theatergroep de Kern Vrouwenensemble viert vijfjarig bestaan Voeding, bewegen en reizen met een stoma Meriva 1.4 Edition WISSENKERKE woensdag 18 april 2012 De gemeente Noord-Beveland wil weten welke sociale media popu lair zijn onder haar inwoners: Twit ter, Facebook, Linkedln of Hyves. Op de website www.noord-beve- land.nl kunnen bezoekers aange ven wat hun voorkeur heeft of dat zij geen sociale media gebruiken. De gemeente heeft Facebook en Twitter; slechts twee gemeentebe stuurders twitteren vooralsnog: Ron Meuldijk en Mark Faasse. HANSWEERT Aannemingsmaatschappij Van der Straaten uit Hansweert heeft van het Bureau Veritas Certification het officiële certificaat volgens de norm C02-prestatieladder ontvan gen. De norm geldt als praktisch in strument om bewust duurzaam te handelen in de dagelijkse bedrijfs voering en bij de uitvoering van projecten. Het gaat om het terug dringen van de eigen C02-uitstoot en die van leveranciers. 'S-HEER ABTSKERKE Theatergroep de Kern speelt vol gende week vrijdag de voorstelling 'Kom vanavond met verhalen'. Het is een stuk over oorlog, vrede en hoop. Het verhaal gaat over een joods meisje dat tijdens de Tweede Wereldoorlog een dagboek schreef en de oorlog overleefde. De voorstelling is om 20.00 uur in de Protestantse Kerk, Kerkring in 's Heer Abtskerke. Reserveren: 0113-312873 312822 KORTGENE Vanwege het vijfjarig bestaan van het Bevelands Vrouwenensemble Cantando is er zondag een jubi leumconcert. Het repertoire van het ensemble bestaat uit klassieke werken zoals opera en liederen. Iedereen is welkom vanaf 15.00 uur in de Nicolaaskerk te Kortgene. Kaarten zijn voor 6 euro te verkrij gen bij aanvang of te reserveren via: 0113-695908 of 0113-384097. GOES De Nederlandse Stomavereniging houdt zaterdag een contactmiddag over voeding, bewegen en reizen met een stoma. Dit in samenwer king met Palazzoli Huis de Bevelan- den. Tijdens deze middag vertellen verschillende deskundigen over de drie onderwerpen. Iedereen is vanaf 13.00 welkom in de aula van het Erasmuspark, Troelstralaan 150 in Goes. „Iets moderns kan goed werken naast een oude kerk. In Oost-Souburg en Colijnsplaat is dat heel goed gelukt Kerkelijke gemeenten hebben grote moeite om hun kerkgebouwen in accep tabele conditie te houden met vergrijzendkrimpend ledental. Door verbre- Bas van Fraassen, voorzitter Kerkeraad. ding van activiteiten verdienen de gebouwen hun eigen onderhoud. De mensen van de Nicolaas kerk zijn blij met de herin richting van de Kaaistraat en het kerkplein, die de gemeente Noord-Beveland na de zomer on derhanden neemt - ook al kost het de kerk zijn tuin. „Het is onnoeme lijk belangrijk om aan potentiële geldschieters te kunnen laten zien dat de gemeente en omwonenden van je project bereid zijn te investe ren", vindt Van Fraassen. De nieu we bestrating en verlichting wordt doorgetrokken tot in de Kerkgang, bij de kerkentree. Met energiebedrijf Delta is over eengekomen dat het bakstenen PZEM-huisje bij het gangetje naar de Oude Kosterij gesloopt wordt: in plaats daarvan komt elders in de tuin een elektriciteitskast te staan. In de kerktuin onder de To- rendijk, nu nog bezet met dagle lies, boshyacintjes, campanula en lavendel, wordt een nieuw bijge bouw neergezet. Architectenbu reau Rothuizen van Doorn 't Hooft tekende een strakke barak, omvat door ongeverfd cederhout, met glazen gevels aan de kopse /7\ AutoTeam LJLA voel je v r i j Pearyweg 19, (0113) 237923 Bedrijfsweg 2 (Vrijburg), (0118) 46 1710 Bas van Fraassen in de huidige kerkzaal die getransformeerd wordt tot concert-, congres- en expositiezaal. foto Willem Mieras kanten. In het gebouw wordt een nieuwe vergader- en ontmoetings zaal ingericht. In de Oude Kosterij, die nu die functie heeft, worden de nieuwe, professionele keuken en toiletblokken ondergebracht. „Het gebouw is vanaf de Hoofd straat niet te zien, enkel als je op Het oude bakstenen PZEM-huisje bij het gangetje naar de Oude Kosterij wordt gesloopt. de Torendijk staat. Het krijgt een dak dat begroeid is met planten. „Iets moderns kan heel goed wer ken naast een oude kerk. In Oost-Souburg en Colijnsplaat is dat heel goed gelukt", vindt Van Fraassen. Het aanzien van de kerk verandert sterker door het vernieuwde kerk plein, denkt hij. De bomen ver dwijnen voor het gebouw, dat aan gelicht zal worden met lampen in het wegdek. „Er blijft een smalle strook groen over. Maar misschien wordt dat een strook wit grind." Iedere dag om 19.00 uur het PZC videojournaal www.pzc.nl - Vcibouwcn Albert Plesmanweg 2-A 4462 GC GOES 0113-216677 of 0113-561177 - Groot on klein onderhoud - Kozijnen en trappen - Al uw hout kun op maat gezaagd en geschaaft werden - Isolerende beglazing - InbraakveiUg bang- en sluitwerk - Maken van tekeningen - Aanvragen bouwvergunningen „betaal"'»1"110"'"' Hoge te*»"'»'* van 19.995,- voor 16.9 Wir leben Autos. Gemiddeld brandstofverbruik en C02-uitstoot: liter/100 km: 11,3-1,2: kms/llter: 8,8-83,3, CO2 gr/km 265-27, Actie geldig zolang de voorraad strekt. Prijzen zijn excl. afleveringskosten, metallic lak en eventuele opties. MERIVA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 71