Wonen en recreëren op Oesterbaai Meer samenwerking politie en boa's BEVELANDEN/THOLEN Ondersteboven van de kantelauto Herziening bestemmingsplan moet einde maken aan verblijf arbeidsmigranten Matras WOENSDAG 18 april 2012 21 PZC Nicolaaskerk volgt de trend 22 en 23 door Mieke van der Jagt WEMELDINGE - Geen tijdelijke be woning en geen verhuur aan ar beidsmigranten. Dat zijn de be langrijkste uitgangspunten voor het nieuwe bestemmingsplan voor de Stormezandepolder, het polder- tje bij Wemeldinge dat geheel wordt gevuld met de huisjes van recreatiepark Oesterbaai. De gemeente Kapelle, die in gebre ke bleef bij de handhaving van per manente bewoning in Oesterbaai, wil nu haast maken met de herzie ning van het bestemmingsplan. Want dat er wat moet gebeuren, is voor alle partijen wel duidelijk. Met uitsluitend een bestemming als recreatiepark, en enkele gedoog de uitzonderingen, gaat het fout met het park. Er moeten meer mo gelijkheden en vooral ook meer be perkingen worden geschapen. Een van de mogelijkheden wordt nu al met gedoogbeschikkingen be nut: permanente bewoning. In een bespreeknotitie wordt geop perd dat een percentage van 25 pro cent permanente bewoning best mogelijk is. De gemeente zal dan wel voorzieningen moeten treffen omtrent de inrichting. Ook lijkt het logisch de mogelijkheden voor bouwkundige aanpassingen in be perkte mate te verruimen. Permanente bewoning is alleen toegestaan voor de eigenaren, even als het benutten van een huisje als tweede woning. Verhuren mogen eigenaren een huisje op Oester baai alleen nog aan recreanten. Momenteel worden veel huisjes nog verhuurd aan arbeidsmigran ten en aan mensen die dringend om een dak boven hun hoofd ver legen zitten. Dat zou in een nieuw bestemmingsplan expliciet wor den uitgesloten. Voor arbeidsmi granten is in Kapelle genoeg ander onderdak en ook mensen die na een echtscheiding omhoog zitten, kunnen snel tijdelijke huisvesting vinden in leegstaande woningen in de kernen. Met een nieuw bestemmingsplan' in de hand kan de gemeente veel gemakkelijker handhaven dan in de huidige situatie. De in het stuk voorgestelde maatregelen komen aan de wensen van de Verenin- ging Van Eigenaren en de coöpera tie die de grond bezit en beheert tegmoet. De bespreeknotitie komt dinsdag 24 april aan de orde tijdens een voorbereidende raadsvergadering. Die begint om 19.30 uur in het ge meentehuis in Kapelle. door Luc Oggel GOES - Politie en bijzondere opspo ringsambtenaren (boa's) willen meer samenwerken op de Bevelan- den. De politie onderzoekt mo menteel de haalbaarheid aan de hand van gesprekken met de bur gemeesters. De samenwerking is een wens van minister Opstelten van justitie en is in meerdere regio's al succesvol. Op De Bevelanden zal het in eer ste instantie gaan om een proef, in vesteringen zullen pas worden ge daan op het moment dat de meer waarde is bewezen. Het Reimerswaalse college van burgemeester en wethouders heeft dinsdag al ingestemd met de proef Hoewel die nog moet beginnen, is Reimerswaal al overtuigd van de voordelen vanuit een praktijksitua tie. Tijdens de Mosseldag in Yerse- ke heeft de Reimerswaalse boa al ervaren wat nadere samenwerking met de politie kan inhouden. Het gaat dan bijvoorbeeld om het we derzijds informeren van elkaar. De Reimerswaalse boa is in sterke ma te afhankelijk van het bijspringen van de politie, bijvoorbeeld voor persoonlijke veiligheid. Op dat Goese kantoor heeft zich on langs iets onverklaarbaars afge speeld. Het matras van een afgedank te slaapbank die in één van de ruim tes staat, was versleept naar een kan toortje helemaal aan de andere kant van de etage. Hij zag er bovendien 'beslapen' uit, wist de ontdekker van de vreemde situatie heel zeker Geen van de werknemers had een idee wie de matras had verplaatst. Oók de sta giaire niet, die, net als haar vriend, nog thuiswoont en daarom niet al tijd in de gelegenheid is om de din gen te doen die verliefde stelletjes nu eenmaal graag doen. Maar nee, ook zij wist desgevraagd echt van niks. Hoewel...? „Ik had toen wel net de sleutel van kantoor", glimlachte ze mysterieus... auto. Na wat gemopper durfden de leerlingen toch niet aan de kant te blijven staan en is ie dere leerling individueel in de auto gestapt om onder instructie veilig gekanteld te wor den en uit de auto te klimmen. De nieuwe kantelauto werkt een stuk gemakkelijker dan de oude Volkswagen Golf. De deuren van de Audi gaan verder open, wat gemakkelijk is bij het geven van instructies door vrijwilligers van Veilig Verkeer Nederland. Bovendien is de auto, en dus ook het gordelsysteem, van deze tijd. foto Willem Mieras GOES - De tweedejaarsscholieren van het Edu- delta College in Goes stonden dinsdag ochtend in de kou niet bepaald te springen om gekanteld te worden in de nieuwe kantel-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 69