Eentje is zeker, drie zijn er nog in de race 321 sport Zeeuws elftal-Twente wordt naar volgend seizoen verplaatst Hans Aangeenbrug haalt als enige de winst in simultaan Zaalteams strijden om Zeeuws kampioenschap Het is nog exact 100 dagen tot de Olympische Spelen van Londen. Eén Zeeuwse sporter heeft zich reeds geplaatst. Enkele anderen hopen nog op kwalificatie. woensdag 18 april 2012 door Jan Dagevos MIDDELBURG - De wedstrijd van het Zeeuws elftal tegen FC Twente moet opnieuw uitgesteld worden. Het duel zou 9 mei in Middelburg worden gespeeld, maar de Ensche- dese eredivisieclub kan vanwege het huidige competitieverloop zijn verplichtingen niet nakomen. FC Twente is op dit moment ver wikkeld in de strijd om een plaats in één van de Europa Cuptoer nooien. De formatie van trainer Steve McClaren hoopt de komen de weken de tweede plek nog te bereiken. Die positie op de rang lijst geeft recht op deelname aan de voorronde van de Champions League, maar er is ook nog een sce nario denkbaar dat FC Twente play-offwedstrijden voor een plaats in de Europa League moet spelen. „Die onzekerheid maakt het on mogelijk om op 9 mei in Middel burg tegen het Zeeuws elftal te voetballen", zegt voorzitter Piet Koster van de Stichting Zeeuws elf tal. „Dat is voor het Zeeuwse voet balpubliek natuurlijk heel jammer, maar dit is overmacht." Het Zeeuws elftal zou eigenlijk vo rig jaar zomer tegen FC Twente spelen. De ploeg verbleef toen op trainingskamp in Zeeland. Een dag door Martin Krijger ZIERIKZEE - Ter gelegenheid van haar honderdjarig bestaan hield schaakvereniging Zierikzee een jeugdsimultaan met Anne Haast. Ze is met haar achttien 18 jaar een van de sterkst schakende vrouwen van Nederland. Haast houdt van aanvallend schaak, heeft een eigen trainer en heeft al de hele wereld afgereisd om mee te doen met een wereld kampioenschap voor vrouwen teams, EK en jeugdkampioen schappen. Ze heeft een druk schaakleven en volgt ook nog ee studie aan de Pabo in Tilburg. Om twee uur gaf secretaris Kees Bimmel het startsein voor de si multaan. Anne nam het op tegen twaalf jeugdspelers en acht senio ren. In hoog tempo rondde Anne de borden en al snel waren haar eerste overwinningen te noteren. Ze liet de snelle jeugdige verliezers vervolgens nog een partijtje spelen Haast bleef doorgaan en speelde meestal scherp op de aanval. Naar mate het aantal deelnemers af nam, werd het tempo hoger, en maakten de senioren ook steeds meer foutjes. Uiteindelijk wist alleen clubkam pioen Hans Aangeenbrug te win nen, al moest hij tot op de laatste zet blijven oppassen voor allerlei trucjes die Anne Haast in haar spel vlocht. Jeugdspeler Robert de Jonge hield het als jeugdspeler het langst vol. voor de wedstrijd stortte een deel van het dak van het stadion in. Hierbij kwam één persoon om het leven en raakten vijftien mensen gewond. Daarop besloot FC Twen te het trainingskamp af te breken en terug te keren naar Enschede. Het oefenduel in Zeeland werd ge schrapt, maar de Stichting Zeeuws elftal kreeg de toezegging dat de club zijn verplichtingen zou nako men. Er werd ingezet op 9 mei, maar ook dat blijkt nu niet haal baar. „Van uitstel komt geen af stel", bezweert Piet Koster. „We hebben heel goede contacten met Twente en ze komen hoe dan ook nog een keer naar Zeeland. Die toezegging heeft de club gedaan. Ook zij zitten met deze situatie in hun maag." Er wordt nu gemikt op volgend sei zoen. „Zodra de kalender van de eredivisie en het amateurvoetbal bekend is, gaan we om de tafel zit ten", legt Koster uit. „Dan gaan we kijken wat de meeste geschikte da tum is. Mogelijk kunnen we in een interlandweekend tegen elkaar spelen. Die wedstrijd komt er hoe dan ook." Toch komt het Zeeuws elftal deze zomer nog wel aan spelen toe. De Stichting is druk bezig om een Bel gische eersteklasser voor een oefen wedstrijd in juli te strikken. Pas na ruim twee uur moest hij op geven. Anne behaalde de uitzon derlijk hoge score van 95 procent. Het onderlinge snelschaak toer nooi van schaakvereniging Zierik zee moest het dit jaar stellen zon der titelverdediger Bas van de Graaf. Alle ogen waren dus gericht op de nummer twee van vorig jaar Marnix den Boer. Hij verloor ech ter in ronde drie en vier. Hierdoor bleef hij met vijf punten uit zeven duels steken op een vierde plaats in de eindrangschikking. Na vier ronden stonden Hans Aan geenbrug en Sjaak Spiegels als eni gen met een honderdprocentscore aan kop. Ze troffen elkaar in de vijfde ronde. De spanning was te snijden. Uiteindelijk eindigde de partij in remise en was er dus nog altijd geen beslissing gevallen. Spiegels verloor daarop in ronde zes van de als derde geëindigde Peter de Vrieze, terwijl Aangeen brug in de laatste twee ronden geen fouten meer maakte. Spiegels werd dus tweede, terwijl Aangeen brug zich de beste snelschaker van de club mag noemen. Hij verza melde uiteindelijk 6,5 punten. Spiegels haalde een vol punt min der. De eindstand is al volgt: 1. Hans Aangeenbrug 6,5 punten, 2. Sjaak Spiegels 5,5, 3. Peter de Vrieze 5, 4. Marnix den Boer 5, 5. Aat Brakel 4,5, 6. Kedem Gutkind 4,5, 7. Kees Bimmel 4, 8. Fokko Baakman 4, 9. Mark van Rooten 4, 10. Peter Ver- kaart 4. door Roeland van Vliet MIDDELBURG - In 2011 waren er acht Zeeuwse sporters in beeld voor deelname aan de Olympische Spelen van Londen. Nu de turners Anthony van Assche en Carlo van Minde en zwemmer Stefan de Die zijn afgevallen en kwalificatie voor atlete Yvonne van Langen-Wisse niet meer reëel is, zijn er nog vier over. AL ZEKER VAN LONDEN ELISABETH WILLEBOORDSE De van origine Middelburgse judo ka, die vier jaar geleden in Peking brons won, is er komende zomer weer bij. Elisabeth Willeboordse kreeg in januari van de bond de voorkeur boven Anicka van Em- den in de klasse -63 kilo. De jonge Haagse tekende nog wel protest aan bij technisch directeur Cor van der Geest. Nadat ze bij hem nul op rekest kreeg, besloot ze niet naar de rechter te stappen. In februari toonde de Zeeuwse vormbehoud tijdens de Grand Slam van Parijs, waar ze knap der de werd. Daarna nam ze even rust, om vervolgens stevig te gaan trai nen voor de Spelen. Ze kweekt hardheid in de dojo, in de sport school én op de trappen van de Rotterdamse Maastunnel, waar ze tig' keer per week op rent en springt. Het EK, dat volgende week in Chelyabinsk is, past niet in haar schema. NOG IN BEELD VOOR LONDEN HANS PETER MINDERHOUD Dat er een Nederlands dressuur- team naar de Spelen gaat, is zeker. Maar welke drie combinaties in juli ZIERIKZEE - Sporthal Onderdak in Zierikzee is vanavond het decor voor het Zeeuws kampioenschap zaalvoetbal. Acht Zeeuwse teams strijden om de titels 'Kampioen van Zeeland' en 'Bekerwinnaar van Zeeland'. Het deelnemersveld bestaat uit ploegen die uitkomen in de recrea tieve competities van Schouwen- Duiveland, Walcheren, de Bevelan- den en Zeeuws-Vlaanderen. De vier kampioenen vormen sa men een poule, evenals de vier be kerwinnaars. In de kampioenen poule wordt Schouwen-Duiveland vertegenwoordigd door Stella Boys, de titelhouder in de Ziezavo. Het geroutineerde Meiveld, met onder anderen Roy Hendriksen, Arno Melaard en Jeffrey van de Velde in de gelederen, is de kam pioen van Walcheren. De Beve- landse titelhouder is Sportpub mogen afreizen, moet nog bepaald worden door bondscoach Sjef Jans sen. Na de twee observatiewed strijden - het NK in Hoofddorp en het CHIO van Rotterdam - zal hij de knoop doorhakken. Momenteel zit de uit Westkapelle afkomstige Hans Peter Minder- houd met vier anderen in het olym pisch kader. Dat zijn Adelinde Cor- nelissen, Anky van Grunsven, Edward Gal en Patrick van der Meer. Imke Schellekens zal hoogst waarschijnlijk ook nog snel aan de eisen voor het olympisch kader vol doen. Minderhoud behoorde in 2008 tot het team dat in Peking zilver won. Van Londen is hij met IPS Tango nog lang niet zeker. Bemoedigend is het wel dat hij zich heeft ge plaatst voor de finale van de wereld beker. Die is komend weekeinde in Den Bosch. Naast Minderhoud doet ook Cornelissen mee. JOHNNY HOOGERLAND Het olympische lot van wielrenner Johnny Hoogerland, woonachtig in Langeweegje, ligt in handen van bondscoach Leo van Vliet. Die wordt nogal vrij gelaten bij het sa menstellen van de vijfkoppige weg- ploeg voor Londen. Maar één cou reur hoeft aan de eisen van NOCNSF te voldoen, waarna Van Vliet een ploeg om die man heen kan bouwen. De wielerbond KNWU helpt Van Vliet wel een beetje. In een docu ment is opgesteld dat hij moet kij ken naar renners met podiumkan sen, renners die wedstrijdfit zijn, renners die slim zijn in het ploegen- spel én renners die goed voor de dag kwamen in de Omloop het Goes en namens Zeeuws-Vlaande- ren geeft ZVC Pro Sport acte de présence in Zierikzee. Die forma tie herbergt naast onder anderen Michel Leonhart, Jurgen Verbra- eken en Siem Gans ook verschillen de Belgische spelers. In de bekerpoule gaan IJtema (Schouwen-Duiveland), SV Sloga (Walcheren), 't Bierwinkeltje (Zeeuws-Vlaanderen) en de Be- velandse bekerwinnaar Clement C1000 in Zierikzee de strijd aan. De eerste wedstrijden in de twee hallen van Onderdak worden van avond om 19.00 uur gespeeld. Iede re regio levert twee scheidsrech ters, die de duels in goede banen moeten leiden. De wedstrijden duren steeds twee maal vijftien minuten. De laatste duels staan om 21.55 uur gepland, daarna volgt meteen de prijsuitrei- king. Nieuwsblad, Gent-Wevelgem, de Ronde van Vlaanderen en de Am- stel Gold Race. Het parkoers van die wedstrijden is vergelijkbaar met dat in Londen. 'Maar', zo is ook te lezen, 'geen van deze factoren is lei dend in de keuze voor de uitzen- ding'. Hoogerland gaf begin dit jaar aan dat hij zijn seizoen afstemt op deel name aan de Tour, het WK (in Val kenburg) en de Olympische Spe len. Hij wil dus echt naar Londen. Op 28 mei hoort hij of hij bij de voorlopige selectie zit. Uiterlijk 25 juni maakt Van Vliet zijn definitie ve selectie bekend. ROELAND LIEVENS Voor de uit IJzendijke afkomstige Roeland Lievens is de Rotsee Regat ta in Luzern (20-23 mei) uiterst be langrijk. Dat is het enige toernooi waarop de roeier zich met de lichte vier zonder nog kan kwalificeren voor Londen. In Zwitserland liggen de laatste twee startbewijzen klaar. Het Oranje-kwartet had zich al op het WK van 2011 willen verzekeren van Londen. In Bied (Slovenië) ging echter alles mis. Mede door ziekte van Lievens haalde de lichte vier'zonder de finale niet. Mocht de boot het redden in Lu zern, dan weet Lievens ook zeker dat hij naar de Spelen mag. De roei- bond KNRB meldde namelijk in fe bruari dat Vincent Muda, Tycho Muda, Tim Heijbrock en Roeland Lievens naar Londen gaan als ze zich in mei kwalificeren. Een situa tie als in 2008 is dus niet mogelijk. Toen plaatste Lievens zich wel met de boot voor Peking, maar werd hij op het laatste moment nog vervan gen. UITSLAGEN ATLETIEK Rotterdam. Marathon. Theo Zoontjes (Koude- kerke) 3.57.22. BASKETBAL New York. NBA. New Orleans Hornets - Char lotte Bobcats 75-67, Orlando Magic - Philadel phia 76ers 113-100, Inidiana Pacers - Minneso ta Timberwolves 111-88, Atlanta Hawks - Tor onto Raptors 109-87, Miami Heat - New Jersey Nets 101-98, Denver Nuggets - Houston Rock ets 105-102, Washington Wizards - Chicago Bulls 87-84, Utah Jazz - Dallas Mavericks 123-121 (na verlenging), Phoenix Suns - Pórt- land Trailblazers 125-107 DUIVENSPORT Niergnies met 11438 duiven: Samenspel 1(1233 m/m): 1,6,7. M. Buijsse, 2. R. van Hee, 3. J. Kools, 4,5. T. de Jonge, 8,10. J. v.d. Plasse, 9. J. de Smet. Samenspel 2 (1213 m/m): 1,2,3,4,8,9. Gebr. Scheele, 5. Comb. Roegiest/de Visser, 6. Comb. Temmerman/Snap, 7. Comb. Geelhoedt/Harms, 10. J. Verschuren. Samen spel 3 (1215 m/m): 1. W. Maes, 2,4. J. Voet, 3. Th. Casteels, 5,6. J. Verheyden, 7,8. A. Thijs&Zn, 9. G. Vioen, 10. A. de Meyer. Samen spel 4 (1187 m/m): 1. J. van 't Westende, 2,3,4. D. Wagenaar, 5,6,8. H. Koks, 7. L. Traas, 9,10. Fr. Franse. Samenspel 5 (1196 m/m): 1. D. de Voogd, 2. K. Niemeijer, 3. M. Boogert, 4. J. Neels, 5. J. Dekker, 6. M. Hengsdijk, 7,8,9. A. Mieras, 10. P. Glas. Samenspel 6 (1181 m/m): 1,3. Comb. F&D. Bal, 2,8,10. M. Laban, 4. D. Vaders, 5,7. C. Moeliker, 6. Th. de Graaff, 9. Sj. Berkey. Samenspel 7 (1222 m/m): 1,3,6. Comb. Wielemaker, 2,4. J. Daane, 5,8. J. Marteyn, 7. K. Minderhoud, 9. P. Geijs, 10. K.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 67