lARiKEN zeeland 125 99.95 Ziekenhuis moet groei Terneuzen beperken non iron shirts voor Kielbalk Emmer zeewater met allerlei soorten drank Mariken sloot verbond met de duivel Moenen Stapavond voor ouders naar coffeeshops woensdag 18 april 2012 Alphons Drübers: Je mag een boothaam nooit veranderen, behalve als je de oude scheepsnaam op de kielbalk aanbrengt" En dat deed de Zierikzeeënaar. In vorige levens heette de Mariken Witte Beer en Lady V. Dat laatste naar de vijf vrouwen (echtgenote, dochters en boot) van de vorige eigenaar. haar mast en woon ik vijf minu ten lopen van de box waarin de Mariken ligt. Ik zit hier zo op de Oosterschelde." Alphons Drübers op zijn zeiljacht Mariken. 'Ik woon op vijf minuten lo pen van de box waarin Mariken ligt.' foto Dirk-Jan Gjeltema Het Victoire zeiljacht van Al phons Drübers uit Zierikzee kreeg op originele wijze haar nieu we naam Mariken. Alphons: „De grote plakletters waarmee ik de naam zou opbren gen waren klaar. Maar ik had ze nog niet aangebracht toen we met 25 boten van de Zierikzeese Water sportvereniging de jaarlijkse He- melvaarttrip naar Engeland maak ten. Ik nam ze mee om ze daar op de boot te plakken. Toen de ande re watersporters daar lucht van kre gen bedachten we met zijn allen een ceremonie. Er werd een em mer zeewater geput en iedereen haalde uit zijn boot een borrel waarvan een scheutje in de em mer ging. Met dat mengsel en een pleeborstel zegende het jongste be manningslid de naam in waarna we met zijn allen 'Lieke voor Ma rieke' van Gerard van Maasakkers zongen. Dat is sindsdien mijn strijdlied," grinnikt de Zierikzeese zeiler. Mariken van Nimwegen, is een rooms-katholiek mira kelspel uit de Lage Landen, date rend van het begin van de zestien de eeuw. De auteur is niet bekend. Het verscheen voor het eerst om streeks 1518 bij de Antwerpse uitge ver Willem Vorsterman. Van deze editie is slechts één exemplaar bekend, maar dit werd in 1904 door uitgeverij Nijhoff her drukt. De oorspronkelijke titel fs 'Die waerachtige ende seer won- derlycke historie van Mariken van Nieumeghen die meer dan seven jaren met den Duvel Moenen woonde ende verkeerde'. De moraal van het verhaal is dat hoe erg een mens ook zondigt, hij altijd vergiffenis kan krijgen door bemiddeling van Maria, mits de persoon een biecht aflegt. GOES - Indigo Preventie en SMWO houden vrijdagavond een stap avond naar de twee coffeeshops in Goes. Tijdens de stapavond wor den deelnemers geïnformeerd over wat wiet en hasj is, wat de ri sico's zijn en hoe je het gebruik er van kunt signaleren. De avond is bedoeld voor ouders met kinderen van zestien tot twintig jaar. Ver schillende organisaties komen aan het woord zoals de politie, het cen trum voor jeugd en gezin, SMWO en indigo preventie aan het woord. Ouders kunnen vragen stel len. Aanmelden kan via email: c.versteeg@indigozeeland.nl. Deelname is gratis. TERNEUZEN - ZorgSaam moet een rem zetten op de groei van de zie kenhuiszorg in Terneuzen. Lande lijk is afgesproken dat de uitgaven met 'slechts' 2,5 procent mogen toenemen, exclusief loon- en prijs bijstelling. ZorgSaam is vrij succes vol dankzij onder meer het nieu we dottercentrum, wat het lastiger maakt dit doel te halen. Met het landelijke akkoord wil de rijksoverheid een halt toeroepen aan de sterk stijgende ziekenhuis kosten. Het is aan de ziekenhuizen om met zorgverzekeraars het akkoord te vertalen naar de praktijk van al ledag. ZorgSaam zit daarbij in een ingewikkelde positie, valt op te ma ken uit de column van voorzitter van de Raad van Bestuur Paul Ra- demacher onlangs op de website van ZorgSaam publiceerde. „Hoe vertalen we de landelijke taakstel ling tot op individueel ziekenhuis niveau?", vraagt hij zich af „Zeker als je in een groeifase verkeert met een dottercentrum zoals Zorg Saam." Het dottercentrum is namelijk 'een groot succes'. Het aantal be handelingen kwam in 2011 al bo ven de zeshonderd uit, het streef cijfer voor 2013. Dat is vooral te danken aan de toestroom van pa tiënten uit Midden-Zeeland. van Zee herenmode Verkrijgbaar in meerdere mouwlengtes. Zolang de voorraad strekt. official dealer L E U B Sjaak van Zee Herenmode St. Adriaanstraat 7,4461 JC Goes T: 0113-215652 E: info@sjaakvanzee.nl W: www.sjaakvanzee.nl Maten t/m 62 64 en 57 Ook op maandagen van 13.00 tot 17.30 u geopend

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 65