'Felrode bondgenoot' in schijnwerpers Kamer stemt voor herindeling Goeree SCHOUWEN-DUIVELAND Zeeuwse zachtfruittelers geven aftrap voor nieuw aardbeienseizoen met ludieke actie in Zierikzee almanak Tip? redactie@pzc.nl Matras WOENSDAG 18 april 2012 21 ment voor de Hollandse aardbei kiest. Geen sinecure want de con currentie uit het buitenland is ste vig. Bij de supermarkten liggen al een tijdje aardbeien uit onder meer Spanje in de schappen. Maar die, stelt Remeeus, halen het niet bij Hollandse. „De structuur en smaak van de Hollandse aardbei is gewoon beter. En ook voor het mi lieu is de Hollandse aardbei gunsti ger want je hebt veel minder trans portkosten." Volgens Remeeus is de Hollandse aardbei absoluut een gezond pro duct. De regels in Nederland zijn, zegt hij, streng. „Chemische mid delen die in het buitenland nog wel gebruikt worden zijn hier al ja ren taboe." Om de aandacht voor de Holland se zomerkoninkjes op te krikken gingen de zachtfruittelers dinsdag de boer op met thousiasme, en een forse hoeveelheid felrode aard beien om uit te delen aan passan ten. Die lieten de kans op een gra tis bakje aardbeien niet voorbij gaan. „Ze zien er heerlijk uit. Echt veel mooier dan die Spaanse", is het oordeel van een van de passan ten. Precies de reactie die Remeeus en zijn collega's elders in den lan de graag horen. Zij lieten geen mid del onbenut om de aandacht van de consument te trekken. In Bra bant trok men er op uit met een antieke tractor, in Noord-Holland ging een team naar de Keukenhof en in Limburg bracht een 'aard? beienprinses een bezoek aan de Floriade. In Zeeland trokken Wim en loleen Remeeus met een paar- denkoets naar hartje Zierikzee waar Joleen de officiële aardbeien rede afstak. Het ludieke evene ment is een initiatief van 20 Neder landse zachtfruittelers. Aardbeienweetjes Aardbeien bewaard in de koelkast zijn lekkerder als ze eerst een half uurtje 'opgewarmd' worden. De eerste aardbeien van een plant zijn groot, de latere klein. De smaak wordt bepaald door het aantal vruchten per plant. Hoe meer aardbeien, hoe minder zoet. Een aardbei hoort mooi rond te zijn. Misvormde exemplaren wor den kwarren genoemd. Zie: www.hollandseaardbeien.nl door Piet Kleemans zierikzee - De Hollandse aardbei moet een breed gedragen product door het volk en voor het volk worden. Dat is het heilig doel van de aardbeientelers. Dinsdag werd het nieuwe seizoen van de 'felrode bondgenoten' of ook wel de 'rode bolletjes van geluk' ingeluid met een ludieke actie. De Zeeuwse af trap werd in Zierikzee gegeven. De missie van zachtfruitteler Wim Remeeus uit Ouwerkerk is helder; zorgen dat de Nederlandse consu In het kader van de seizoenstart werden in Zierikzee gratis aardbeien uitgedeeld. foto Dirk-Jan Gjeltema door Ton van den Nouweland den haag - De gemeentelijke her indeling van Goeree-Overflakkee gaat door. Dat bleek dinsdag na de stemming in de Tweede Kamer. Al leen PW, SGP en Christenunie stemden tegen. Een meerderheid van 105 Kamerleden is vóór. Als de partijen straks in de Eerste Ka mer ook zo stemmen, haalt de her indeling ook hier een meerder heid. Goedereede, Middelharnis, Oost-Flakkee en Dirksland moe ten in januari fuseren tot de ge meente Goeree-Overflakkee. Het gemeentehuis komt in Middelhar nis. Gemeenteraad en college van Goedereede hebben zich altijd ver zet tegen de herindeling. Tijdens de behandeling eerder in de commissie vroeg het CDA naar parallellen met de herindeling van Schouwen-Duiveland in 1997. Vol gens minister Liesbeth Spies vor men beidé eilanden een geografi sche eenheid. Op Schouwen had den drie van de zes gemeenten be zwaar. Op Goeree één van de drie. Reden te meer, volgens Spies, om niet in te gaan op het verzoek van Goedereede om deze gemeente buiten de herindeling te houden. Op dat Goese kantoor heeft zich on langs iets onverklaarbaars afge speeld. Het matras van een afgedank te slaapbank die in één van de ruim tes staat, was versleept naar een kan toortje helemaal aan de andere kant van de etage. Hij zag er bovendien 'beslapen' uit, wist de ontdekker van de vreemde situatie heel zeker. Geen van de werknemers had een idee wie de matras had verplaatst. Oók de sta giaire niet, die, net als haar vriend, nog thuiswoont en daarom niet al tijd in de gelegenheid is om de din gen te doen die verliefde stelletjes nu eenmaal graag doen. Maar nee, ook zij wist desgevraagd echt van niks. Hoewel...? „Ik had toen wel net de sleutel van kantoor", glimlachte ze mysterieus...

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 61