Hartrevalidatie in Lindenhof MRI van de knie via de huisarts Echocentrum Michieltje ADMIRAAL DE RUYTER Beperkte openingstijden ZIEKENHUIS poliklinieken en functieafdelingen Op maandag 30 april (Koninginnendag) en donderdag 17 mei (Hemelvaartsdag) zijn de poliklinieken en functieafdelingen van onze locaties in Goes, Middelburg, Vlissingen en Zierikzee gesloten. In de week van 14 t/m 18 mei zijn er beperkte ope ningstijden. Kijk voor de afwijkende openingstijden van het ADRZ op www.adrz.nl. U kunt voor meer informatie ook telefonisch contact opnemen met onze recepties in Goes: 0113 - 23 40 00 Vlissingen: 0118 - 42 50 00 Wie zwanger is, kan bijna niet wachten om het kindje te zien. Daarom is het leuk om een pretecho te laten maken. Bij echocentrum Michiel tje, onderdeel van het Admiraal De Ruyter Ziekenhuis, is het mogelijk om zonder verwijzing van een arts of verloskundige een pretecho te laten maken. Onze echoscopistes zijn aangesloten bij een beroeps vereniging voor echoscopistes, de BEN (Beroepsvereniging Echosco- pisten Nederland) en hebben een contract met de Stichting Prenatale Screening Zuid West Nederland. De echoscopistes zijn gecertificeerd voor het maken van medische zwangerschapsecho's. Uiteraard be schikken zij over veel ervaring in het maken van zwangerschapsecho's. Bij het maken van een echo maken zij gebruik van geavanceerde Toshiba 2D/3D/4D apparatuur. Door kennis en ervaring zorgen wij ervoor dat er een kwalitatief goede echo van uw kindje wordt gemaakt, waarop alle leuke en belangrijke kanten van uw kindje in beeld komen. Alles wordt uitgelegd en u kunt meteen uw vragen stellen. Voor de kwaliteit van de echo ben je afhankelijk van de ligging van het kindje en de hoeveelheid vrucht water. Mocht het onverhoopt niet lukken om een mooie echo te maken, mag u op een later tijdstip uiteraard nog eens terugkomen. Hieraan zijn geen extra kosten verbonden. Sinds enige tijd is ook onze website www.echocentrummichieltje.adrz.nl in de lucht. Hierop vind je alle informatie over de pretecho's. Je kunt hier zien welke periode het mooist is om een 2D of een 3D/4Dechote laten maken en wat onze prijzen zijn. Vanaf nu is het ook mogelijk om via de website online een afspraak te maken voor een pretecho, zodat je vanachter je computer op jë ge makje de dag en het tijdstip kunt uitkiezen, die voor jullie het beste uitkomt. Wie voor 31 mei 2012 online een afspraak maakt voor een pretecho ontvangt 10% korting. De MRI maakt met behulp van een sterk magnetisch veld en radio- pulsen beelden. Hiervoor is het nodig dat de knie goed in de scanner geplaatst wordt. Uiteraard is het belangrijk dat u, natuurlijk vooral uw been,goed stil houdt. Daarom wordt het gefixeerd met kussentjes. Er worden beelden gemaakt in drie verschillende richtingen en met verschillende technieken om een zo compleet mogelijk beeld te krijgen. Het scannen van de knie duurt in totaal ongeveer 25 minuten. De MRI scan kan op veel vragen een antwoord geven. We kunnen bijvoorbeeld zien of er letsel of beschadiging is aan banden van knieën, of scheurtjes in de meniscus. De uitslag van de scan wordt verstuurd naar de huisarts, waarvan u ook de uitslag krijgt. Afhankelijk van de bevindingen op de MRI scan wordt de behandeling bepaald. De MRI scan wordt binnen vijf werkdagen uitgevoerd. U krijgt daarna snel de uitslag van de huisarts. Het aantal aanvragen voor dit onderzoek via de huisarts neemt toe. Daarom worden er dagelijks meerdere van deze onderzoeken gedaan. De afgelopen periode werden er gemiddeld vijftien scans per week voor de huisarts eemaakt. Na de acute periode van opname, behandeling, operatie en eerste her stel, moet je als patiënt de draad van het teven weerzo goed'mogelijk oppakken. Soms kan je inderdaad weer alles als voorheen, of zelfs meer. Je wilt je leven grondig veranderen vooral in gezonde richting. Maar soms merkje dat niet meer alles mogelijk is als voorheen. Je moetje dan gaan aanpassen aan dë ontstane beperkingen. Hartrevalidatie is een hulpmiddel bij het invullen en vormgeven van al deze aspecten. Het programma hartrevalidatie bestaat uit een oefenprogramma van trainingen onder leiding van fysiotherapeuten. Verantwoord bewegen en plezier in bewegen is daarbij het motto. Fietsen, sport- en spel zijn een belangrijk onderdeel en er is een zwem bad beschikbaar. Adviezen en cursussen inzake gezonde leefstijl maken onderdeel uit van het programma. De deelname aan het oefenprogramma van trainingen gebeuren in groepsverband. Daarbij wordt zoveel mogelijk rekening gehouden met ieders mogelijkheden en beperkingen. Het programma hartrevalidatie wordt gegeven in het revalidatie centrum Lindenhof in Goes. Iedere patiënt, die een hartprobleem heeft meegemaakt is welkom. U heeft wel een verwijzing, nodig van de cardioloog, de huisarts of bedrijfsarts. Een patiënt kan ook na overleg met de cardioloog zelf contact opnemen met de afdeling hartreva lidatie. Naar aanleiding van het eerste consult bij de arts van de hart revalidatie wordt een plan gemaakt om op een zinvolle en veilige manier onze patiënten een programma van revalidatie aan te bieden, met een actieve en vooral gezellige periode van sport en beweging, informatie en begeleiding. In het ADRZ kan sinds september 2011 een MRI onderzoekvan de knie worden aangevraagd door de huisarts. Eerder was het aanvragen van dit onderzoek alleen mogelijk via de orthopedisch chirurg. Een acute hartziekte is voor iedere patiënt en zijn omgeving een zeer ingrijpende gebeurtenis, of het nu gaat om een hartinfarct, een dot terprocedure of een operatie. Zo is er een speciale groep voor mensen die oefenen met een bewe gingsapparaat, een groep voor mensen met hartfalen en een zwem- groep. We proberen iedere individuele patiënt een zo goed mogelijk programma van 'zorg op maat' te geven, gericht op het doel wat iemand wil bereiken: gezonder leven, meer gaan bewegen, stoppen met roken. Maar ook helpen bij het oppakken van het gewone leven, thuis in het gezin, in een baan, in hobby's en in sport. Omdat de periode van de hartziekte ook voor de omgeving een ingrijpende ge beurtenis is geweest, worden de partner en eventuele andere gezins leden van de patiënt nauw bij het programma betrokken. Colofon Vragen of reacties naar aanleiding van deze advertentie kunt u sturen naar Af deling Communicatie, Postbus 3200.4380 DD Vlissingen, email info@adrz.nl. Eindredactie: Afdeling Communicatie ADRZ (Jacqueline van de Kreeke) Fotografie: Peter Wijkhuys Opmaak: de Wilde Zeeuw, Terneuzen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 60