Herkent u dit? BEKKENFYSIOTHERAPIE Ongewild verlies van urine en of ontlasting? Niet te stoppen drang of veel te vaak plassen of poepen? Moeilijk plassen of poepen, wel aandrang zonder dat het lukt? Een bal onder in je buik? Pijn in onderbuik, rond anus of vagina? Pijn bij of na het vrijen? Klachten na operaties in de onderbuik? Chronische pijnklachten in de lage rug of bekkenregio? Je bent zwanger en je voelt pijn in bekken of rug? Je kind heeft problemen met plassen of poepen? Maak een afspraak met de bekkenfysiotherapeut. I f Voor volwassenen en kinderen. Geregistreerde bekkenfysiotherapeuten zijn fysiotherapeuten die door een aanvullende opleiding geregistreerd staan en gespecialiseerd zijn in het behandelen van klachten in het gehele gebied van buik, bekken, bekkenbodem en lage rug. De spieren van lage rug, buik en bekken spelen een rol bij houding en bewegen. Daarnaast hebben de bekkenbodemspieren een belangrijke taak bij plassen, ontlasten, vrijen, steunen en stabiliseren. Wist u dat: Eén op de vijf vrouwen boven de 30 jaar last heeft van urineverlies, en boven de 50 jaar één op de drie vrouwen? In uw omgeving zijn dus heel wat vrouwen met hetzelfde probleem.(en ook heel wat mannen). Verlies van ontlasting net zo veel voorkomt bij vrouwen als bij mannen? Er grote kans is dat u er nooit over praat? Ook niet met uw (huis)arts. Veel mensen niet weten dat er met bekkenfysiotherapie iets aan de klachten gedaan kan worden? Urineverlies vergoed wordt uit de basisverzekering als u behandeld wordt door een geregistreerd bekkenfysiotherapeut? kinderen de toiletgang te vaak uitstellen en dat dit tot obstipatie en ongewild verlies kan leiden? VRAAG HULP EN DOE ER WAT AAN De zes geregistreerde bekkenfysiotherapeuten en kinderbekkenfysiotherapeuten in Zeeland zijn verenigd in het: Zeeuws Bekkenfysiotherapeuten Team www.bekke nfys t oth erapeute nn 1 U kunt ons vinden in: Zierikzee Myrthe van Bendegem Bekkenfysiotherapeut, volwassenen en kinderen 0111-430043 wwyv-defyzieo.nl Vlissingen Jacqueline de Bliek Bekkenfysiotherapeut, volwassenen 0118-417071 www.fvsiorozenaracht.nl Wolphaartsdijk Jacqueline de Bliek 0113-581308 www.pvanliere.nl Middelburg Marian Bloks, Kinder(bekken)fysiotherapeut kinderen 0118-640399 www.kinderfvsiomiddelburg.nl Middelburg Jo Hasevoet Bekkenfysiotherapeut, volwassenen en kinderen 06-53587568 www.hasevoet.nl Goes Lonneke Kleemans - van der Graaf Bekkenfysiotherapeut, Volwassenen en kinderen 0113-213715 www.pmcdepijlers.nl Terneuzen Evien Stams Bekkenfysiotherapeut volwassenen en kinderen 0115-620530 www.fvsiofitstams.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 54