Doorzetter of oangmaher? TO©S Lage inkomens mijden GGZ 41 binnenland AH verkijkt zich volledig op succes actie mini's Treinbotsing loopt relatief goed af Kamer vindt Denktank WD: beperk aan de lage kant aftrek hypotheekrente Internetaanval treft XS4ALL bankenbelasting r woensdag 18 april 2012 Bafimeaflti nrnrniHnondiinnniinrn naneii Kion "rjHmümrmnnnufmmi n r mm ra ri mo i »g88«8e88aa door Aly Knol den haag - En daar zitten ze dan met een speelgoedwinkeltje zon der kassa, winkelwagentje of bood schappenmand je. Teleurstelling al om onder jeugdige winkeliertjes. Nog geen week na het begin van zijn jubileumactie blijkt Albert Heijn de extra speeltjes bij de mini- variant van zijn eerste winkeltje in Oostzaan niet meer kan leveren. De supermarktketen heeft zich ver keken op het succes van de actie. „Heel spijtig", zegt AH-woordvoer- ster Rianne van der Sar. „Het is een stuk sneller gegaan dan we hadden gedacht. Gezien de produc tietijd kunnen we pas in het na jaarsweer de extraatjes leveren. Wel zijn de mini's en het winkel tje van de basisactie nog volop be schikbaar." Supermarktkenner Gerard Rutte spreekt van een regelrechte blun der. „Albert Heijn heeft niet het lef gehad meer in te kopen, het is een stelletje kruideniers. Ze had den kennelijk onvoldoende ver trouwen in hun eigen actie, anders was dit niet gebeurd." AH had erop gerekend dat eerst het miniwinkeltje en de gratis mi ni's van producten door klanten zouden worden verzameld en pas daarna de bijbehorende extraatjes. Maar al na drie, vier dagen waren die extra's op, terwijl ze toch aar dig aan de prijs waren. Het bood schappen mandje kostte 1,99 euro, het kassaatje met scanner 9,99 eu ro en het winkelwagentje zelfs 12,99. Volgens Rutte heeft Albert Heijn met zijn actie nóg een fout begaan door de mini's te maken van dun, kwetsbaar karton. „Ze zijn een aan fluiting. Zo'n flesje ketchup, zon doosje macaroni, één keer spelen en ze zijn kapot. Ook hierin heb ben ze zich een kruidenier ge toond. Hadden ze die minibood- schappen iets groter gemaakt en van rubber of plastic, dan had over honderd jaar in ieder huis houden nog dat AH-winkeltje ge staan", voegt Rutte eraan toe. Het is heel jammer, vindt de ex pert. „Het is een ongelooflijk goe de actie. De emotie die erbij hoort, deugt. Winkeltje spelen wil len we allemaal." Inmiddels zijn de eerste extra speeltjes al op Marktplaats aange boden. De geboden prijzen zijn soms drie keer de winkelprijs. rijswijk - Een aanval via internet men door een 'DDoS-aanval'. De leidde er dinsdag toe dat ongeveer 275.000 klanten van XS4ALL pro blemen hadden met e-mailver- keer. De intemetprovider kampte sinds dinsdagmiddag met proble- server van de website raakte daar door overbelast. Tegen half zeven waren de problemen grotendeels voorbij, aldus een zegsman van s XS4ALL MINIRASE BIJ ALBERT HEIJN henk.'.' ik heb het allerlaatste weesschaaltje Hf MBMMP LEIDEN - Een onderzoeker bekijkt een van de treinen die op station Leiden Centraal tegen elkaar botsten. Zo wel het Korps landelijke politiediensten en de Inspectie Leefomgeving en Transport onderzoekem het ongeluk waarbij dinsdag een vrouw lichtgewond raakte. Een sprinter die uit Alphen aan den Rijn kwam, schoof door tegen een sprinter die klaar stond voor vertrek naar Gouda. Volgens de politie was één trein leeg, in de an dere zaten passagiers. De botsing had amper gevolgen voor het overige treinverkeer, foto Lex van Lieshout/ANP den haag - Een meerderheid in de T\veede Kamer vindt dat de belas ting die het kabinet de Nederland se banken wil opleggen te laag is. De linkse oppositiepartijen vin den dat de opbrengst van 300 mil joen euro, zeker met een factor drie omhoog moet. Dat bleek dins dag in het eerste deel van het de bat met staatssecretaris Frans Wee kers (Financiën) over de taks. In de ogen van het kabinet is deze ge rechtvaardigd omdat banken en verzekeraars in de kredietcrisis met miljarden euro's zijn gered. den haag - De hypotheek renteaftrek moet op de schop. Dat bepleit de denktank van de WD, de Teldersstichting. Die door breekt het liberale standpunt dat de hypotheekrenteaftrek onge schonden moet blijven om eigen- woningbezit te stimuleren. Ook in het Catshuis wordt in het kader van de miljardenbezuiniging door WD, CDA en PW gespro ken over het versoberen van de af trek. WD-coryfee Ed Nijpels hoopt daarom dat de adviezen van de denktank 'vruchtbare grond zijn voor de mensen die ermee be zig zijn'. De adviezen staan in een rapport dat de stichting gisteren presenteerde. Nijpels is tevens voorzitter van de werkgroep die het rapport opstelde. Door krimp van de bevolking in bepaalde re gio's en te grote overheidsbemoeie nis zit de woningmarkt op slot, stelt de denktank. Om de woning markt 'gezond' te maken, moeten subsidies en regels worden be perkt, aldus de stichting. Daar valt 'alles onder', zegt Nijpels, dus ook de hypotheekrenteaftrek. PAUL KUSTERS door Joep Trommelen utrecht - Vooral mensen met lage inkomens en weinig opleiding zeg gen door de eigen bijdrage in de geestelijke gezondheidszorg min der gebruik te gaan maken van de tweedelijns zorg; niet mensen met lichte klachten, de groep die het kabinet met de invoering van de bijdrage op het oog had. Dat blijkt uit een online enquête van onder meer GGZ Nederland. Sinds 1 januari betalen volwasse nen voor tweedelijns psychische zorg (bij een depressie, verslaving of bipolaire stoornis) een eigen bij drage van 200 euro per jaar. Ruim vijfduizend GGZ-cliënten vulden eind 2011 de enquête in. Zij konden aangeven of ze even veel, minder of geen gebruik meer zouden maken van zorg bij een ei gen bijdrage van 100, 200 en 420 euro. Het Nivel (Nederlands instituut voor onderzoek van de gezond heidszorg) analyseerde de onder zoeksgegevens en publiceerde de bevindingen daarover gisteren een rapport. Bij een eigen bijdrage van 200 eu ro gaf 40 procent van de respon denten aan geen tweedelijns zorg meer te gebruiken, 30 procent gaf aan minder te gaan gebruiken en voor eveneens 30 procent veran dert er niets. Bij een lagere eigen bijdrage zou 20 procent van de ondervraagden geen gebruik meer maken en zegt 54 procent dezelfde zorg te blijven zoeken. Bij een hogere eigen bijdrage zou 72 procent geen gebruik meer ma ken van tweedelijns zorg en zou bij .13 procent alles hetzelfde blij ven. Er bestaat wel enig verschil tussen i mensen met verschillende aandoe- ningen. Zo zijn patiënten met schi zofrenie minder geneigd van zorg af te zien dan mensen met versla vingsproblemen. Nivel-programmaleider Peter Ver haak: „Dit betekent dat niet de mensen met lichte problemen maar de mensen met weinig geld van tevoren inschatten dat ze de ~F zorg gaan mijden."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 4