vooru? in balans3 Inhoud zorgsector bespreekt zelfredzaamheid Introductie In dit nummer Colofon woensdag 18 april 2012 Bennaars (SDW) opteert voor kleinschalig organiseren in een grote setting, met verschillende kleine groepjes appartemen ten rond één gemeenschappelijk plein. De kleinschaligheid garandeert de nodige zelfstandigheid en eigenwaarde, terwijl het grotere geheel voor financiële haalbaarheid zorgt. Corry van Dorst (MEE) hamert op de noodzaak om persoonlij ke netwerken in ze zetten, terwijl Linda Vlamings (GGD) een grote rol ziet in preventie. Inspelen op gesignaleerde risico's door mensen te leren wat ze wel kunnen doen, in plaats van wat ze niet mogen. Peter Sterken (Thebe) stelt dat de maatschappij nog lang niet zo ver is als de zorgverleners. De familie van de zorgvrager denkt nog vaak in termen van medicatie in plaats van kwaliteit van leven. Gerard Bennaars (SDW) stemt in: „We moeten meer leren om voor elkaar te zorgen. Dat is lastig, omdat de samenleving juist zo individueel is ingesteld." Het Grote In Balans Ronde Tafelgesprek eindigt met wensen en ambities die nog niet vervuld zijn. Toch, als de zorgverle ners twee jaar geleden hadden geweten dat ze nu op dit punt zouden staan, dan zouden ze tevreden zijn geweest. De richting die de zorgsector is ingeslagen geeft nieuwe ener gie. De Stelling 5 Kinderopvang 7 Jeugd en alcohol 8 Koffie als oppepper 10 De lever 11 De dorpsdokter 13 Tips boeken 15 www.bndestem.nl In Balans is een uitgave van de advertentiebedrijven van BN DeStem en PZC. Deze zorgspecial voor Brabant en Zeeland verschijnt als bijlage bij de genoemde dagbladen. Wilt u adverteren in de volgende uitgave van In Balans? Neem dan contact op met: Team Zeeland 0118 - 434070 teamzeeland@pzc.nl Vormgeving: Janie van de Pas Productcoördinatie: Ester van Tiggelen Herbert Kats

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 43