Bayern München slaat toe in de slotminuut 301 sport Chelsea pept zich op met trauma uit 2009 Eenvoudige zege voor waterpolosters Erik de Kok van Wolfaartsdijk maakt goal met gouden randje woensdag 18 april 2012 iiiiiiiiwh—iimwnmii*ii'n"i'11ii'i'i'i 'ii'11 nu 1 ui' 1 iii ii 11 h iiiiiiiiii ni'iiiiiii i ii iiiii 'Uil' ui iii|ii|H|i|i mi' 1 1 1 1 LONDEN - Barcelona is vandaag op Stamford Bridge torenhoog favo riet in het eerste van twee duels met Chelsea waarin een finale plaats in de Champions League op het spel staat. Het Londense team is geen schim meer van de ploeg die drie jaar geleden Bar^a net niet uit de eindstrijd hield. Een doelpunt van Andres Iniesta, diep in blessuretijd, voorkwam destijds dat Chelsea voor het twee de jaar op 'rij de finale bereikte. Met name spits Didier Drogba was razend op arbiter Tom Henning Ovrebo, die uit Londens oogpunt de thuisploeg vier strafschoppen had onthouden. Guus Hiddink, destijds interim-coach in Londen, slaagde er maar net in de gemoede ren te bedaren. Sindsdien heerst Barcelona in Eu ropa en ging het met Chelsea berg afwaarts al voegde de club zich dus wel bij de laatste vier in de Champions League. De sensatie krant Daily Mail eist in chocolade letters om 'REVANCHE', Drogba schat de kansen van zijn team op vijftig procent terwijl Barcelo- na-verdediger Dani Alves nog wat zout in wonde strooit: „Chelsea is TRIEST - Mede dankzij vier treffers van Nienke Vermeer en drie van Mieke Cabout hebben de Neder landse waterpolosters op het olym pisch kwalificatietoernooi in Triëst hun tweede overwinning be haald. Het zwakke Kazachstan was geen partij voor Oranje: 7-15 (1-4, 3-6, 2-3,1-2). Nederland won eerder ook afgete kend van Brazilië (23-4) en speel de gelijk tegen Canada (11-11). Door de zege op Kazachstan is de formatie van Mauro Maugeri in poule B zo goed als zeker van een plaats bij de eerste drie. In tegenstelling tot het duel met in 2009 aan angst ten onder ge gaan." „Ik geloof in het noodlot", keek Iniesta begin deze week terug op zijn treffer in Londen die de 1-1 betekende nadat het in Nou Camp 0-0 was gebleven. „Wat gebeuren moet gebeurt. We geloofden tot de laatste minuut in onszelf." Bar celona won het toernooi dat sei zoen, net als vorig jaar. Chelsea is pas voor het eerst terug bij de bes te vier van Europa. Het team van interim-coach Ro berto di Matteo verdient geen schoonheidsprijs maar is de laatste maanden wel effectief met negen overwinningen in de laatste 12 offi ciële duels. „Ik schat de kansen in op 50/50", verwoordde Drogba het hervonden vertrouwen. „Ook al zou Barcelona de beste ploeg ter wereld zijn. Het zijn twee wedstrij den waarin van alles kan gebeu ren." Dani Alves keek in The Inde pendent terug op het spraakma kende duel van 2009. „Dat was wellicht onze lastigste wedstrijd van de laatste jaren. Maar ik denk nog steeds dat een team dat met een man meer speelt en op voor sprong komt nog meer had moe ten aanvallen." Canada kregen de doelvrouwen Anne Heinis en Ilse van der Meij- den nu weer allebei speeltijd. Hei nis lag de eerste twee parten in de goal, Van der Meijden de laatste twee. Ze kregen allebei niet veel te doen. De selectie van bondscoach Mauro Maugeri heeft vandaag een vrije dag. Een dag later sluit Nederland de voorronde af tegen wereldkam pioen Griekenland. Daarna is de indeling bekend voor de beslissende kwartfinales, die vrijdag op het programma staan. De laatste vier bij het OKT verove ren een ticket voor Londen 2012. Bayern München wint de eerste wedstrijd tegen Real Madrid in de halve finales van de Cham pions League. De Duitse ploeg zegeviert met 2-1. Het winnen de doelpunt komt op naam van Mario Gomez en valt in de laat ste minuut. door Hans Leber DEN HAAG - Bayern München heeft zichzelf in een kansrijke situatie ge bracht om de Champions-League- fmale in de eigen Allianz Arena te kunnen spelen. De winst (2-1) thuis tegen Real Madrid in de eer ste halve-fmalewedstrijd gistera vond biedt daartoe een redelijk perspectief Het had voor Arjen Robben een wedstrijd kunnen worden van eer herstel. Of Robben de 'Hollandische' ziekte had, werd in de aanloop nog gevraagd aan zijn trainer Jupp Heynckes. „Het is de Engelse ziekte hoor", verbeterde ie mand van Bayern München die dacht dat de vraag over de botaan- doening ging. Maar het ging toch echt over het nemen van penalty's door spelers die bij het ontstaan er van betrokken waren, wat 'Die Hollander' volgens Bayems ere voorzitter Franz Beckenbauer dus vaak doen. En dus ook Robben vorige week in en tegen Dortmund, toen hij miste in het titelduel dat met 1-0 werd verloren. Maar Heynckes liet de vraag voor wat-ie was en deel de de verzamelde wereldpers koel tjes mee dat Robben volgens hem een speler is die voor Bayern het verschil kan maken. Klaar. En Beckenbauer? Die werd in de me dia een dag later door Bayern-voor- zitter Uli Hoeness geschoren, toen die vilein vaststelde dat 'Der Kai ser' in zijn beschouwingen ook wel eens een mindere fase kent. Maar Robben kon de wedstrijd gis teravond niet naar zich toe trek ken om zo de kou rond zijn per soon uit de lucht te halen. Scheids rechter Howard Webb, sinds de verloren WK-finale van Oranje te gen Spanje toch al niet populair hier in de Lage Landen, kon dat ook niet. Bij het Bayern-doelpunt van Franck Ribéry zag hij binnen twee seconden een handsbal van Holger Badstuber over het hoofd én ontging het hem dat iemand hinderlijk buitenspel stond. Ver der trok Webb wel érg veel aan dacht door steeds stichtelijke ge sprekken te beginnen na overtre dingen. Ribérys score aan het begin van de wedstrijd bevrijdde Bayern enigs zins van de Madrileense daden drang tot dan. Vanaf dat moment hadden de Duitsers er het betere van het spel. Robben en Ribéry stichtten veel gevaar vanaf de flan ken, maar de Duitsers konden hun voorsprong niet uitbreiden. Ster ker, na een kleine tien minuten in de tweede helft was Christiano Ro- naldo even weg, zijn slechte inzet werd nog gepareerd door Manuel Neuer, maar de Duitse verdedi ging schutterde vervolgens collec tief, waarna Mesut Özil de bal als nog kon binnen tikken:T-i. Met het uitdoelpunt voor Real le ken de Spanjaarden tevreden, in de overtuiging dat het karwei in Madrid kan worden afgemaakt. Maar een paar minuten voor tijd richtte Mario Gómes zich op. Eerst werd hij nog door twee Spaanse verdedigers ten val ge bracht in het strafschopgebied, waarop Webb weer eens niet floot, om vervolgens in de 90e mi nuut een voorzet van Philipp Lahm in het doel te glijden. Bayern München-Real Madrid 2-1 (1-0). 17. Ribéry 1-0, 52. Özil 1-1, 90. Gomez 2-1. Scheidsrechter: Howard Webb (Eng). Gele kaart. Badstuber, Robben, Lahm (Bayern), Coentrao, Al- onso, Di Maria, Ramos, Higuain, Marce- lo (Real Madrid). Aantal toeschouwers: 69.000. Bayern München: Neuer; Lahm, Boa- teng, Badstuber en Alaba; Schweinstei- ger (61. Müller) en Gustavo; Robben, Kroos en Ribery; Gomez. Real Madrid: Casillas; Arbeloa, Ramos, Pepe en Coentrao; Alonso en Khedira; Di Maria (79. Granero), Özil (69. Marce- lo) en Ronaldo; Benzema (84. Higuain). Schoenen Ronaldo, Mesut Özil en Karim Ben zema beleefden dinsdagavond vlak voor aanvang van het uitduel in de Champions League bij Bayern Mün chen een onaangename verrassing. De drie sterspelers van Real Ma drid ontdekten dat hun voetbal schoenen warén gestolen. Volgens verschillende media heeft de lei ding van Real bij de Europese voet balbond om opheldering gevraagd, Ronaldo, Özil en Benzema trokken overigens snel een ander paar schoenen aan. Ze konden zo op tijd aan de eerste halve finale van de Champions League beginnen. door Robin Hamelink WOLPHAARTSDIJK - Wie zaterdag net te laat was bij de voetbalwed strijd tussen Wolfaartsdijk en Krui- ningen in de vierde klasse, miste het mooiste moment van het duel. Erik de Kok, middenvelder van de thuisploeg, schoot de bal vanaf de aftrap meteen in het doel van Krui- ningen. „Ik dacht: waarom probeer ik het niet eens. We hadden de wind in de rug en de keeper stond op de zestienmeterlijn. Mijn teamgeno ten Harm Fluijt en Stefan Wes terweel wilden aftrapen, maar raakten de bal niet aan. Ik schoot meteen op goal en de bal vloog via de onderkant van de lat in het doel. Een vrij unieke prestatie, al zeg ik het zelf', zegt De Kok met een glimlach. De treffer van De Kok was een rechtsgeldig doelpunt, want de bal moet vanaf de aftrap in voorwaart se richting geschoten worden. „Er was een waarnemer van de KNVB aanwezig om de scheidsrechter te beoordelen. Die gaf de scheidsrech ter later een compliment, omdat hij door had laten spelen. Hij zei tegen mij dat je vanaf de aftrap di rect op het doel mag schieten", al dus De Kok. De middenvelder staat bij Wol faartsdijk bekend om zijn goede traptechniek. Zo is de 25-jarige middenvelder verantwoordelijk voor alle spelhervattingen. „Ik be heers het trappen van een bal vrij goed", vertelt De Kok. „Normaal probeer ik na de aftrap de bal met een naar de linker- of rechterkant te passen, zodat we meteen kun nen aanvallen. Twee weken gele den speelden we tegen Vlissingen en wilde ik eens iets anders. Er stond nog meer wind dan zater dag, maar nadat ik had geschoten wist ik al dat het niet ging lukken. Tegen Kruiningen had ik wél met een het gevoel dat de bal in het doel zou vliegen." De prestatie van De Kok is vrij bij zonder. Zelden lukt het iemand om vanaf de aftrap meteen te sco ren. Op 10 februari van dit jaar was er in de Argentijnse competi tie een identieke situatie. De Ar gentijnse middenvelder Christian Fabbiani van Independiente Riva- davia scoorde ook vanaf de aftrap. En in de Russische tweede divisie schoot Mikhail Osinov van FC Mi- tos Novocherkassk vanaf de mid denstip binnen drie seconden in het vijandige doel. De Kok: „Ik heb het zelf niet bijge houden, maar ik denk dat de bal binnen drie seconden in het net lag. Als de kans er in de toekomst 'fflC'v'Vi Erik de Kok staat bekend om zijn goede traptechniek. foto Willem Mieras nog een keer komt, zal ik het zeker niet nalaten om nog eens een po ging te wagen. Vaak let de keeper niet op." Scoren vanaf de aftrap. Erik de Kok is er een meester in. Zie ook de beelden op www.pzc.nl/video.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 30