De Visser en Janse vallen in de prijzen 241 zeeland Akkoord maatregelen Nieuwe Vlissingseweg Opnieuw Terneuzense coniferenhaag in brand Campings Zoutelande een en twee Op zoek naar een parkeerplaats via de nieuwe app van Veere Het project Jeremiasse in pand Venduhuis woensdag 18 april 2012 door Emile Calon zoutelande - Minicamping De Visser en Camping Janse, allebei in Zoutelande, zijn door de bezoe kers van internetsite Zoover uitge roepen tot de beste en de op een na beste camping van Nederland. Op Zoover geven toeristen en re creanten een beoordeling yan ho tels, campings, vakantieparken en -huizen. De beide kampeerbedrijven in Zoutelande scoorden een 9,6. Vol gens woordvoerder Marthijn Ta bak van Zoover is dat 'echt erg veel'. „Dan doe je het als bedrijf echt goed." Dat blijkt ook uit de ve le reacties op de site van Zoover waar bezoekers zeer lovend zijn over de beide bedrijven. „Voor het tweede jaar weer ontzettend naar ons zin gehad en genoten van de gastvrijheid en vriendelijkheid bij fam de Visser", aldus Sander Wal let. „Na vier jaar gekampeerd te hebben op grote kindercampings nu totaal iets anders. Maar wat hebben we genoten, onze kin deren hebben we niet horen kla gen", meldde Reinierdanielle over de minicamping. Fam. AlthofF schrijft over Janse: „De standplaat sen zijn ruim, veel gras, het sani tair is erg hygiënisch en spie en span. Voor onze zoon (6) was er erg veel vertier, zowel voor zon- als regenachtige dagen." Saskia Lous van Janse en Adrie de Visser van de gelijknamige mini camping toonden zich gisteren aangenaam verrast met awards. Lous noemde het ook 'prachtig voor Zoutelande dat er de twee beste campings van Nederland zit ten'. Ze benadrukten dat ze veel in vesteren in kwaliteit en dat zich dat nu uitbetaald heeft. In de top vijftien van Zoover staan nog meer Walcherse kampeerbe drijven. Op de zevende plek In De Bongerd (Oostkapelle), op de twaalfde plaats De Meerpaal uit Zoutelande en een plaats lager Bui ten, ook Oostkapelle. De vakantiebeoordelingssite Zoo ver reikte gisteren in Loodrecht de prijzen uit aan de eigenaren van de campings. Ook werd daar be kend gemaakt welke hotels, Bed 8c Breakfasts, vakantieparken en ap partementen in de prijzen zijn ge vallen. Geen enkel Walchers be drijf lukte het om daarvoor een eerste, tweede of derde prijs te be machtigen. door Annemarie Zevenbergen domburg - Een parkeerplaats zoe ken, kijken waar de musea in de gemeente zitten; het kan met de drie apps die de gemeente Veere vrijdag om 15.00 uur presenteert. Hiermee zet Veere haar eerste stap op app-gebied. De I Tourist App is vooral gericht op toerisme. De ge bruiker kan bijvoorbeeld opzoe ken waar hotels en musea zitten en welke evenementen er zijn. De beschikbaarheid van accommoda ties zit er nog niet op. Volgens een woordvoerder zijn gesprekken daarover wel gaande. De tweede app is gericht op het parkeren bin nen de gemeente. Waar zijn par keerterreinen, de route er naar toe, vergunninghoudersplekken, wel of niet betalen en de parkeertijd zijn daar op te vinden. Beide in Apple- en Google play store. Tot slot Raad- digitaal; raadsstukken zijn via een tablet beschikbaar (in Apple). door Theo Giele middelburg - De gemeente Mid delburg kan de maatregelen tegen het voortdurende vandalisme op de Nieuwe Vlissingseweg gaan uit voeren. De gemeenteraad stemde maan-, dagavond voor het instellen van ca meratoezicht, inhuren van particu liere beveiligers en het maken van schuine parkeervakken. Burge meester Koos Schouwenaar zei dat de gemeente de laatste jaren onvol doende oog voor de problemen heeft gehad. Volgens hem heeft de gemeente te veel aan bewoners uit- 1 waarom bepaalde maatrege len niet konden, in plaats van met de bewoners bespreken wat wel te gen het vandalisme gedaap kan worden. Hij begrijpt dat de maat nu vol is. De fraaie van GroenLinks probeer de nog het cameratoezicht en de particuliere beveiligers uit het voorstel te halen. Cameratoezicht zou de privicy aantasten. Volgens Schouwenaar heeft echter geen en kele bewoner bezwaar gemaakt. De fractie van GroenLinks is er ook op tegen dat de particuliere be veiligers het werk van de politie zouden overnemen. Maar ook daar is volgens Schouwenaar geen sprake van. Het project Talokoto moet de allerarmsten in Gambia aan een beter leven helpen. De chronisch zieken en ge handicapten krijgen daar de mogelijkheid te werken i Vj: i i £3! en voor zichzelf te zorgen. Een Koudekerks bouwbe drijf gaat twee weken meehelpen met drie man. Michel van Tiel, André Jasperse en Jan de Ridder (vlnr) gaan naar Gambia. foto Lex de Meester mmammsmms mmtmmmsmm BBBBBSaaBgaBBSBg goes - Venduhuis De Jager, dat al een aantal jaren veilingen en verko pingen houdt in het voormalige pand van garage Van Strien aan de Van der Spiegelstraat in Goes, maakt eind mei plaats voor Fiets8cFitness Jeremiasse. Jeremias se groeit uit het huidige pand, een eindje verderop in de Van der Spie gelstraat. Het plan om 84 apparte menten te bouwen op de plek van Van Strien is nu helemaal van de baan. Venduhuis De Jager, die ook wat groter en praktischer wilde, gaat als op 22 mei de laatste veiling is geweest, naar de Ring baan-West. In een pand van Van Garderen8cDekker vindt De Jager een ideale gelijkvloerse ruimte met genoeg parkeergelegenheid. TERNEUZEN - Het was een paar maanden rustig in Terneuzen, maar in de nacht van maandag op dinsdag was het rond midder nacht toch weer prijs. Voor de zoveelste keer ging een co niferenhaag in vlammen op, dit keer in de Eemsstraat. De haag ach ter een van de woningen (voor deur in de Dinkelstraat) brandde in amper tien minuten over de vol le acht meter breedte en drie me ter hoogte uit. De buurman pro beerde nog met behulp van een tuinslang het vuur te lijf te gaan, maar dat was onbegonnen werk. De brandweer doofde het vuur. Of de brand is aangestoken, is nog niet bekend. Eind vorig jaar zette de politie drie rechercheurs vol tijds op een onderzoek naar een reeks coniferenbranden in Terneu zen. In de eerste maanden van 2011 was het prijs in verschillende wijken. In juni leek de politie de daders te hebben gepakt. Negen jongens van 13 tot 15 jaar operereerden in wisselende samen stelling. Na een rustige zomer volg de echter in oktober en november een nieuwe piek. Intensief onder zoek leidde toen naar een 13-jarige Terneuzenaar. Woordvoerster Mir- ja Vis zegt dat er vooralsnog geen relatie is met eerdere branden. „Maar het onderzoek loopt nog."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 24