Bedenkingen tegen wellnesshotel ABS naar rechter vanwege schakelklas WALCHEREN Omwonenden kritisch over nieuw plan dat Domburg aantrekkelijker moet maken voor toeristen Matras WOENSDAG 18 april 2012 21 Nieuwe visie over winkelbeleid 22 en 23 Kambier bouwt mee in Gambia 24 en 25 door Henk Postma DOMBURG - Opnieuw stuit een plan van hotelier Bommeljé in Domburg op bedenkingen. Dit keer gaat het om de 'herontwikke ling' van het zogenaamde KPN-ge- bouw in de kom van Domburg tot een luxe hotelcomplex met een keur aan weinessfaciliteiten. Blijkens een 'stedenbouwkundige visie', opgesteld in opdracht van de gemeente Veere, gaat het om een omvangrijk plan, waarbij mo gelijk ook op naastgelegen perce len wordt gebouwd. De gemeente overweegt een bouwhoogte toe te staan van tien tot twaalf meter. Dat is wat hoger dan daar nu nog is toegestaan. Tijdens een bijeen komst van de stadsraad onthulde wethouder Jaap Melse (SGP) dat wordt gedacht aan een hotel met zon dertig suites, met op de bega ne grond wellnessactiviteiten, en daaronder een parkeerkelder voor zestig auto's. Het plan werd gepresenteerd als 'een ruimtelijk cadeautje voor de directe omgeving'. Maar al meer dan dertig omwonenden hebben schriftelijk bedenkingen geuit. Die variëren van de vrees dat het com plex de zon wegneemt tot vererge ring van verkeersproblemen. Ook speelt mee dat het complex te- groot zou kunnen worden voor de kleinschaligheid van de stadskom. Verwezen wordt naar het apparte mentencomplex dat in aanbouw is bij het Groentje. Dat oogt veel mas saler dan gedacht, klagen inwoners tegenover de stadsraad. Die houdt momenteel een enquête om aan de weet te komen wat er echt on der de bevolking leeft. Hotelier Bommeljé had in Dom burg al eerder met weerstand te maken. Afgelopen jaar zag hij zijn plan gedwarsboomd om strandpa viljoen De Watertoren te herbou wen tot een groot 'horecapaleis'. Wat de 'herontwikkeling van de KPN-gebouw betreft, hoopt hij in 'constructief overleg' met de om wonenden tot een aanvaardbare opzet te komen. Want, zegt hij: „Wil Domburg aantrekkelijk blij ven, dan moet nu keihard iets aan het toeristisch product gebeuren." B en W van Veere zien zijn hotel plan als een welkome bijdrage aan het jongste streven om van Dom burg een toeristisch trekpleister te maken voor 'wellness- en vitali- teitsbeleving'. Om te waarborgen dat het hotel 'subtiel en verfijnd' in de omge ving past, heeft de gemeente 24 voorwaarden laten opstellen. Die worden in mei ter goedkeuring aan de gemeenteraad voorgelegd. Eén van de eisen is behoud en ver betering van het aangrenzend plantsoentje, waar nog historische grafzerken in staan. En andere is de situering van de hoofdingang, ook voor auto's, aan de hoofdweg die door het winkelhart loopt. Nieuw hotel in Domburg Donja Odijk Noordzee Het KPN-gebouw staat op de nominatie om te worden 'herontwikkeld' tot luxe wellness hotel. Anneke Aerden, die in de Weverijstraat al 38 jaar een vakantiewoning in gebruik heeft, behoort tot de meer dan dertig mensen die schriftelijk bedenkingen uitten. Gebarend hoe groot het beoogd hotel wordt, uit ze de vrees dat het zonlicht uit haar tuin verdwijnt. foto Lex de Meester door Carla van de Merbel MIDDELBURG - De Vereniging Bij zondere Scholen (VBS) in Den Haag gaat namens de Algemene Basisschool (ABS) in Middelburg naar de rechter. De VBS wil, in af wachting van een reactie van de gemeente op het al ingediende be zwaarschrift, de voorbereidingen voor de komst van de internationa le schakelklas naar een gebouw aan het Molenwater tegengaan. De gemeente heeft besloten de schakelklas te verhuizen naar het pand aan het Molenwater. Dit ge- 'bouw is eigendom van de gemeen te. Kinderopvang Koozie huurt de benedenverdieping; de ABS twee lokalen boven. De gemeente wil vier leegstaande lokalen gebruiken voor de schakelklas. Veel ouders van kinderen op de ABS en bij Koozie zijn hiertegen. Zij vinden het leeftijdsverschil tussen hun kinderen en de 12- tot 18-jarigen van de schakelklas te groot. De VBS heeft bij de gemeente ook alle stukken over de verhuizing van de schakelklas opgevraagd. De rechter in Middelburg buigt zich dinsdag (24 april) over de kwestie. Aanvang: 11.00 uur. Op dat Goese kantoor heeft zich on langs iets onverklaarbaars afge speeld. Het matras van een afgedank te slaapbank die in één van de ruim tes staat, was versleept naar een kan toortje helemaal aan de andere kant van de etage. Hij zag er bovendien 'beslapen' uit, wist de ontdekker van de vreemde situatie heel zeker. Geen van de werknemers had een idee wie de matras had verplaatst. Oók de sta giaire niet, die, net als haar vriend, nog thuiswoont en daarom niet al tijd in de gelegenheid is om de din gen te doen die verliefde stelletjes nu eenmaal graag doen. Maar nee, ook zij wist desgevraagd echt van niks. Hoewel...? „Ik had toen wel net de sleutel van kantoor", glimlachte ze mysterieus...

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 21