Druk op ontpolderen blijft PostNL stelt reorganisatie maand uit Haven in Zicht o Breivik toont alleen emotie om eigen film Nog meer maatregelen nodig voor natuurherstel Westerschelde zeeland seaports Toestel maakt noodlanding Gatwick DESTELL,NC MIDDELBURG - Aan meer ontpol- deringen in Zeeland valt niet te ontkomen. Het pakket waarvan de Hedwigepolder, de Appelzak en de Schorerpolder/Welzingegebied een onderdeel zijn, dient slechts om de achteruitgang van de na tuur in de Westerschelde te stop pen. Vervolgens komt het op her stel aan. Dat zeggen de Antwerpse hoogle raar Patrick Meire en Bert Denne- man van de Vogelbescherming. Gommissaris van de koningin Karla Peijs en CDA-Kamerlid Ad Koppejan hebben op de nieuwste plannen van staatssecretaris Henk Bleker gereageerd met de opmer king dat het daarna echt afgelopen moet zijn met ontpolderen in Zee land. Bleker zegde dat maandag in Middelburg toe. Maar Eurocom missaris Janez Potocnik heeft vori ge week bij zijn bezoek aan Den Haag onderstreept dat de maatrege len waarmee Nederland nu al zo worstelt een vervolg moeten krij gen. In de brief waarin Bleker de Eurocommissaris op de hoogte stelt van zijn nieuwste variant om de volledige ontpoldering van de Hedwigepolder af te wenden, zin speelt de staatssecretaris daar ook op. Hij denkt het natuurherstel te kunnen verwezenlijken door bui tendijkse maatregelen. Volgens Meire en Denneman is dat een vrome wens. Door inpol deringen langs de Westerschelde (sinds 1830 zeker 11.600 hectare) en de zeespiegelrijzing is het even wicht in het estuarium zodanig verstoord dat verdergaande maatre gelen noodzakelijk zijn. Dat bete kent ontpolderen. Ze beschouwen de uitlatingen van Peijs en Koppe jan als politieke uitspraken. Uit we tenschappelijk oogpunt zijn ze ner gens op gegrond. Bovendien staan ze haaks op de milieu- en natuur- richtlijnen van de Europese Unie. pagina 2 en 3: het is niet gedaan met ontpolderen; commentaar www.pzc.nl/video BUITEN BINNEN Scheuren op de Westerschelde DINSDAG I PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - editie: Walcheren jrt I Regen op komst 17 april 2012 254e jaargang nr. 91 - los nummer 1,60 - zaterdag 2,40 I 11° PRIVACY Waakhond leert steeds beter van zich af te bijten 10 en 11 OSLO - Anders Behring Breivik, de Noor die vorig jaar juli 77 mensen vermoordde, heeft maandag op de eerste procesdag van zijn rechtszaak op geen enkele wijze berouw over zijn daden of com passie met zijn slachtoffers getoond. De enige keer dat hij blijk gaf van emotie, was toen in de rechtszaal de propagandafilm werd getoond die hij zelf had gemaakt. Breivik bleef verder onbe wogen. Ook toen de openbare aanklaagster de namen voorlas van alle slachtoffers. En toen in de rechtszaal een geluidsfragment werd afgespeeld van een doodsbang meisje dat vanuit een wc in een café op het eiland Utoya de politie smeekte om hulp, terwijl op de achtergrond schoten wa ren te horen. Breivik, in zwart pak en goudkleurige stropdas, greep zijn entree in de rechtszaal aan voor een provocatie door een extreemrechtse groet te brengen: meteen nadat zijn boeien waren afge daan, sloeg hij met een vuist op zijn borst en stak die daarna vooruit. foto Ha kon Mos void Larsen/AP pagina 7: Breivik minacht zijn slachtoffers Zie achterzijde 'Buiten'-katern: GATWICK - De Londense luchtha ven Gatwick is maandag gesloten nadat een vliegtuig van luchtvaart maatschappij Virgin dat op weg was naar Florida vanwege een tech nisch mankement uit voorzorg was teruggekeerd. Dat heeft een woordvoerster van het vliegveld ge zegd. Bij de snelle ontruiming van het toestel zijn vijftien mensen ge wond geraakt, zei een woordvoer der van de ambulancedienst. Het toestel landde kort voor het middaguur op Gatwick, waar het een krappe twee uur eerder was opgestegen. De brandweer kreeg meldingen van een klein brandje aan boord van het vliegtuig. Het toestel had 299 passagiers en der tien bemanningsleden aan boord. Grieks vakantiehuis Willem-Alexander en Maxima is prima Reageer op pzc.nl Zie ook pagina 4 en 5 UW MENING 216 reacties Een excuus aan de Molukse gemeenschap is meer dan terecht 52% 48% DEN HAAG - PostNL schort een grootscheepse reorganisatie met een maand op. Dat meldde het be drijf maandag naar aanleiding van problemen in de regio's Utrecht en Den Bosch, waar een nieuw be- zorgsysteem wordt ingevoerd en kleinere kantoren zijn gesloten. Een woordvoerder erkende eerder op de dag dat er 'opstartproble men' zijn. Toen was PostNL nog niet van plan de reorganisatie, die ook elders in het land wordt door gevoerd, op te schorten. Daar had de ondernemingsraad wel om ge vraagd. PostNL kreeg de laatste tijd klachten van een aantal grote bedrijven over de tragere postbe zorging. De maand uitstel moet het bedrijf de tijd geven de plannen bij te stel len, zodat vertragingen in postbe zorging weer acceptabele vormen aannemen. „We hadden wel ver wacht dat het aantal klachten iets zou toenemen, maar niet in deze mate", aldus commercieel direc teur Ger Jacobs. Ook het tempo waarmee dat aantal afnam, was te langzaam volgens hem. PostNL zal kijken hoe de proble men verholpen kunnen worden. Volgens Jacobs worden de proble men onder meer veroorzaakt door het feit dat er in twee grote centra in de eerder genoemde regio's veel nieuw personeel werkt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 1