'Kampioen worden blijft altijd leuk' 381 sport Voorwaarts handhaaft zich in promotieklasse Halve door Braakman is prooi voor Van Ekeren Ronnie Overgaauw test zichzelf bij Zeeuws kampioenschap 1500 meter maandag 16 april 2012 door Peter van Kouteren terneuzen - De volleyballers van Voorwaarts speelden zich door een 3-1-overwinning op Triade/ VCT 2 één wedstrijd voor het com- petitieslot in veiligheid. De man nen van De Sterre verzekerden zich in de eerste klasse van lijfsbe houd. De Savok-vrouwen pakten twee punten tegen WS'92 (2-3). Voorwaarts-Triade/VCT 2 3-1 (25-21, 25-22, 25-21, 23-25): Ver krampt spelend maakten de Axel- se mannen het zich in de eerste twee sets onnodig moeilijk. Vooral in aanvallend opzicht werden te veel fouten gemaakt. Beide teams deden in elke set geruime tijd wei nig voor elkaar onder. Boven het twintigste punt domineerde de thuisploeg. Nadat de derde set win nend was afgesloten, was lijfsbe houd zeker. Voorwaarts slaagde er daarna niet in om de volle buit binnen te halen. De Sterre-Yum 1-3 (22-25, 21-25, 25-23,17-25): Personele problemen bij de mannen van De Sterre had den nauwelijks gevolgen in kwali tatief opzicht. Het op de tweede plaats geklasseerde Yum imponeer de met veel aanvalskracht, maar stuitte op een zich taai verweren de thuisploeg. In de derde set lag een prima service aan de basis van winst, die na een inhaalrace werd behaald. Daarna stond er geen maat op het spel van Yum. Savok-WS'92 2-3 (13-25, 25-21, 25-15, 15-25, 11-15): Een wedstrijd met twee gezichten. De weten schap dat gewonnen moest wor den om uitzicht op lijfsbehoud te houden, had een verlammende uit werking op Savok. Vanaf de twee de set leek het duel in het voor deel van de Sasse ploeg te kante len. Savok won de tweede set, be stookte WS'92 in het derde be drijf met een goede opslag en kwam door winst op voorsprong. Dat bleek de nekslag voor Savok. WS'92 profiteerde opnieuw van onrust in de Sasse gelederen. Con current Voko won met 3-1. Voko 2-IJVC 3-2 (22-25, 23-25, 25-23, 26-24, 15-10): In het laatste competitieduel slaagde IJVC er niet in om na twee gewonnen sets af te wikkelen naar winst. Beide teams waren vijf sets lang aan el kaar gewaagd. In een boeiende wedstrijd wist het op de voor laatste plaats geklasseerde Voko 2 de bakens alsnog te verzetten. De Sterre-Breda Beach 1-3 (25-22, 22-25, 20-25,19-25): De Sterre wil de graag winnen en legde zichzelf daarmee onbewust druk op. Na winst in de eerste set stuitte de Zuiddorpse vrouwenploeg op meer tegenstand. Na verlies in het tweede bedrijf kwam de thuis ploeg minder aan aanvallen toe. Het Brabants initiatief leidde tot de vierde Zuiddorpse competitie nederlaag. Voorwaarts-WS'92 2 2-3 (25-15, 21-25,13-25, 25-23, 5-15): De Axelse vrouwen wilden wel, maar speel de vooral tegen zichzelf. In de eer ste set liep het als een trein, maar daarna volgde een kentering. WS'92 legde met een sterk blok de Axelse middenaanval aan ban den. Na twee setnederlagen op rij en een 12-21-achterstand in de vier de set leek Voorwaarts kansloos. Met veel vechtlust en het nodige geluk werd een inhaalrace be kroond. Daarmee was de koek op. door Wim de Vos philippine - Het was pas zijn derde optreden in Zeeuws-Vlaanderen. Eerder dit jaar startte Frederik van Ekeren uit het Belgische Boekhou- te in de Internationale Zwinste- denloop van Sluis en in een DOW-loop in Terneuzen. Boven dien was de Halve dwars door De Braakman pas zijn tweede halve marathon maar hij verraste al zijn opponenten en was in Philippine de snelste van het hele stel dat aan de start was verschenen. Van Ekeren (31) is nog een redelijk onbekende atleet in deze regio. Toch was het parkoers van deze Halve dwars door de Braakman hem zeker niet onbekend. „Ik ga hier regelmatig trainen. Ik was er dus behoorlijk bekend. Het was '"bijna een thuiswedstrijd, want ik woon in Boekhoute. Niet alleen dankzij de zege maar zeker over de gelopen tijd was de Belg meer dan tevreden. Hij finish te na één uur, negentien minuten en veertien seconden en dat was ruim zes minuten sneller dan tij dens de Zwinstedenloop waarin hij twaalfde werd. „Met die tijd op dit toch wel zware parkoers ben ik zeer tevreden. Dit was pas mijn tweede halve marathon. Als je dan binnen één uur en twintig minu ten loopt is dat een behoorlijke op steker." Van Ekeren is in eigen land vooral deelnemer aan triat lons, maar omdat het onderdeel zwemmen bepaald niet zijn sterk ste punt is komt hij niet tot aan sprekende resultaten. „Fietsen gaat me redelijk af en vooral met het lopen maak ik veel goed. De kans is aanwezig dat ik me meer en meer toe ga leggen op de langere afstanden. Misschien loop ik nog eens een marathon, maar daar denk ik op dit moment nog niet aan. In de nieuwe Zeeuws-Vlaamse wedstrijd liet Van Ekeren Benny Thuy (Sint-Jansteen) en Filip van Goethem zo'n twintig seconden achter zich. In de spurt om de tweede plaats wist Thuy zich ech ter met slechts enkele centimeters verschil geklopt door de Belg. Bij de vrouwen was er een fraaie twee de plaats voor Astrid Verhage uit Zuiddorpe en een derde plaats voor Anja Bakker uit Breskens. De tien kilometer werd geheel be heerst door Zeeuws-Vlaamse lo pers. Eric Cappon (Zuidzande) was de snelste, voor Mark Verhage (Reuzenhoek) en Chris de Smit (Hulst). Kim du Puy (Terneuzen) won bij de vrouwen, met een der de plaats voor Marian Sturm (Zaamslag). Janco de Zeeuw uit Terneuzen won de loop over 5500 meter. De tafeltennissers van Arnemui- den grijpen de titel in de twee de divisie. De Walcherse ploeg verslaat SAR uit Kloosterzande met 8-2. Voor de Zeeuws-Vlaam se opponent wordt het lastig om in deze klasse het vege lijf nog te redden. door Jan Dagevos arnemuiden - De speler met de meeste winstpartijen achter zijn naam liet het kampioensduel van Arnemuiden aan zich voorbijgaan. Frank Boute dook de studieboe ken in om zich voor te bereiden op een belangrijk examen en ont brak zaterdag dus tegen SAR. Het kon de thuisploeg niet veront rusten. Ook zonder topper Boute werden de benodigde punten (vijf) binnengehaald. Mare Hac kenberg zorgde om evën over zes sen voor het beslissende wedstrijd- punt in zijn partij tegen Johan 't Hooft. Razendsnel werden de bloe men aangerukt en de spelers in het zonnetje gezet. „Ik ben al heel wat keren in mijn carrière kam pioen geworden, maar het blijft el ke keer toch weer leuk", merkte Hackenberg op. „We hadden nog vijf punten nodig. In principe had den we daar nog twee wedstrijden voor, dus we wisten dat het goed zou komen. Daarom ook kon Frank Boute wel verstek laten gaan." Naast Boute ontbrak ook Jan Henk Bomhof Hij kon wegens pri- vé-omstandigheden niet achter de tafel verschijnen. Naast Hacken berg moesten daarom Riny Kasse en Jeroen de Heide aan de bak. „We hebben een brede selectie", zei Hackenberg. Uiteindelijk gin gen slechts twee partijen verloren. Dennis Verdurmen (SAR) was zo wel voor Riny Kasse als Mare Hac kenberg te sterk. Arnemuiden vierde dus het kam pioenschap en mag- het volgend seizoen andermaal in de eerste di visie, het op één na hoogste ni veau van Nederland, proberen. Vo rig jaar was dat ook het geval, maar de Walcherse ploeg kon het toen niet bolwerken, eindigde als vijfde en degradeerde. Eenzelfde scenario ligt nu weer voor de hand. „We gaan ons proberen te handha ven", zei Hackenberg, „maar we weten van tevoren dat dat een moeilijk verhaal wordt. In de eer ste divisie komen we teams tegen die volle bak trainen en dat is iets dat wij twintig jaar geleden deden. Wij trainen nu één keer per week en eigenlijk mag je dat niet eens trainen noemen. We spelen dan partijtjes tegen elkaar, een kwestie van het onderhouden van de ba sis. Als je het in de eerste divisie wilt redden, moet je minstens twee keer per week trainen. Bij ons komt dat er niet meer van. De meesten hebben een druk gezinsle ven. Eigenlijk zou er nog een klas se tussen moeten zitten, want er zijn meer teams zoals wij." Het is een gegeven en in Arnemui den hebben ze ermee leren leven. „Zolang blessures uitblijven gaan we door", stelde Hackenberg. Dat betekent dat het team ook volgend seizoen bestaat uit Jeroen de Hei de (29 jaar), Mare Hackenberg (42), Frank Boute (43), Riny Kasse (44) en Jan Henk Bomhof (48). Opvolgers zijn er niet. Arnemui den probeert de jeugdopleiding ge stalte te geven, maar dat gaat met horten en stoten. Hackenberg: „Jeroen is er veel bezig. Hij gaat door Sjaak Sinke hulst - „Ik wil even zien hoe ik er voor sta na een winter waarin ik niet veel hebben kunnen doen", liet Ronnie Overgaauw (Dynami ca) voor het Zeeuws kampioen schap 1500 meter bij de VZA-baan- wedstrijden in Hulst weten. Met een na de start liet de adeet het he le veld zijn hielen zien en nam al snel een flinke voorsprong. Een tijd van vier minuten zat er echter niet in. „Ik moest alles alleen doen, dus kreeg ik het op het laatst wat moeilijk", wat een tijd van 4.11,15 en de Zeeuwse titel op leverde. Vorig jaar werd Overgaauw al Zeeuws kampioen op de 3000 me ter maar raakte daarna diverse ma len geblesseerd. Achter Overgaauw liep junior Tim van den Broeke (Dynamica) prima mee naar de tweede plaats overall net boven zijn persoonlijk record. De 5000 meter was matig bezet, waar de Braakmanloop in de om geving van Philipinne met 135 deel nemers zeker debet aan was. Vero- nique Versluis (Wielingen) was een opmerkelijke deelneemster. „Ik kan me niet herinneren wan neer ik vroeger op de baan heb ge lopen", liet de viervoudig winna res van de Halve van Cadzand we ten die een tijd wilde zetten om mee te mogen doen aan het NK masters dat op 7 en 8 juni wordt gehouden in Terneuzen tijdens het 50-jarig bestaan van Schelde- sport. Versluijs noteerde een tijd van 19.10,09. Bij de mannen was Micha Janse (Dynamica) de snel ste met 17.57,72. Op het Zeeuws kampioenschap 200 meter was Thomas Kempe (Dynamica) bij de A-junioren de enige deelnemer met de snelste tijd van de dag 23,56 seconden. Toch was Kempe, vorig jaar nog in de medailles op het NK, niet blij met zijn tijd. „Het had zeker een seconde sneller gemoeten", liet hij weten. „Ik denk dat ik wat over- traind ben, mogelijk door de krachttraining die ik bij Erwin Simpelaar volg." Marieke Riemens (RKHAV) domi neerde bij de vrouwen op de werp- nummers. Bij het hoogspringen - was er een curieuze uitslag. A-ju- ji nior Naomi Oppeneer (Schelde- sport), B-junior Sara IJsebaert (RK- JHAV) en C-junior Femke Bun (RKHAV) wonnen hun Zeeuwse titel met dezelfde hoogte van 1 me ter en 45 centimeter. Dwayn Akuo- ko Maclean (AV'56) pakte de Zeeuwse titel discuswerpen jon gens B met 38.39 meter en werd j eerste op de kogel met 12.46 meter.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 80