Rapide stunt met zege op koploper sport 137 Hoofdrol Verschueren Polka Print met invallers naar winst Ambiance blijft in de gevarenzone George Ruymbeeck Verdiende zege voor gewestelijk kampioen waterpolosters DZK maandag 16 april 2012 VLAARDINGEN De driebanders van Polka Print - die zonder Dirk Vlerick en Meer- ten Dallinga aantraden - wonnen de uitwedstrijd in de tweede divi sie tegen TOW.NL/MCR 3 met 2-6. Van invaller Johan de Witte mocht op dit niveau niet veel worden ver wacht en hij verloor dan ook kans loos. De andere invaller Koen Saver verraste met een schitterend optre den. De Belg won, met 1.176 gemid deld. Ook Jean Paul de Kraker won royaal. Bij Louis Dallinga was het verschil wat kleiner, maar de winst was wel dikverdiend. SINT JANSTEEN De darters van Ambiance verloren zaterdag met 7-3 van L&L Nederhe- mert. Ondanks de afwezigheid van Jelle Klaasen en Kim Huybrechts slaagden de Zeeuws-Vlamingen er niet in om punten te pakken tegen de nummer drie van de ranglijst. Ambiance deelt nu de voorlaatste plaats in de Superleague met Ha venzicht uit Ridderkerk, dat dit weekend niet verder kwam dan een 5-5-gelijkspel tegen hekkenslui ter DT Venlo. Over twee weken speelt Ambiance een thuisduel te gen Havenzicht. MIDDELBURG SPRANG-CAPELLE George Ruymbeeck van De Trouba dour is in de tweede klasse van het bandstotengewestelijk kampioen geworden. De Clingenaar plaatste zich daarmee voor het NK, dat in Schiedam wordt gehouden. Ruym beeck werd ongeslagen kampioen. Met veertien punten uit zeven duels bereikte hij de hoogste trede van het podium. In de slotronde viel het verdict, toen hij zijn naaste belager - die een beter moyenne had - afschudde. Dat lukte royaal, met 75-32 in zestien beurten. De waterpolosters van De Zeeuw se Kust (DZK) wezen dit weekend De Treffers terug: 9-12. Via 0-3 liep DZK in de derde periode met sterk spel uit naar een 3-8-voorsprong. In de laatste periode werd het bij 6-11 nog even spannend. De Treffers kwam zelfs terug tot 9-11, maar DZK scoorde in de laatste minuut de 9-12 en won dikverdiend. Scores DZK: Joyce Piek, Lois van den Berg 3, Maranda van Ijk 2, Rowena de Kok, Yentl Geelhoedt, Chelsea Schild en Silvia Crielaard allen 1. door Lucien Roelandt westdorpe - Met dressuur van hoog niveau zorgden de ruiters in Li gisteren voor een fraai slot van de wedstrijd van de Vlakteruiters. Petra Verschueren eiste daarbij een hoofdrol op. De amazone schreef met de pas vierjarige mer rie Diva op overtuigende wijze bei de proeven op haar naam. Verschueren behaalde in Westdor- pe met 68,66 procent de eerste ze ge met Diva. De combinatie uit Sluiskil liet thuisrijder Yorick Bae- cke met de ruin Dee Jay twee pro cent achter zich. Iri de tweede proef liep Verschueren met de Spielberg-dochter naar de aanspre kende score van 70,33 procent. Het gat met Yorick Baecke met Lau- rentz-zoon bedroeg liefst ruim vier procent. Lisette den Dekker uit Kloosterzan- de boekte met de vosmerrie Hinde in de warmloopronde van Zi met 63,82 procent een verrassende over winning. Favoriete Chantal Nijpjes uit Middelburg eiste met haar ex pressief bewegende Keulse Hoe- ve's Zico-zoon Aid Feart's Amber met 62.35 procent de tweede plaats op. In de herkansing liep de Axelse Linda Wille met de schim melruin White Dancer met de met veel houding afgewerkte proef met 65,29 procent naar een ver diende overwinning. Lissette den Dekker stuurde Hinde- met 64,11 procent naar de tweede stek. Drive-speler Mart Flikweert legde veel marge in zijn slagen tegen Paul Geurts en won met 6-4 6-3. foto Peter Nicolai vin Knook en Bart van Nassau. Terneuzenaar Van Broekhoven zet te veel druk met zijn forehand, waardoor Cappendijk veel tijd kreeg om het aan het net af te ma ken. In de eerste mixed wezen Tan- ja Kornelis en Patrick Marteijn met uitgekookt tennis Sophie We- ijnen en Maarten Damen terug: 6-3 6-3. De tweede mixed was een formaliteit. José de Wit en Bernd van Broekhoven deklasseerden Ro sa Boonstra en Bart van Nassau met twee keer 6-1. In dezelfde klas se staat De Boskreek keurig in de middenmoot door de Zeeuwse derby in en tegen Souburg met 5-3 in zijn voordeel te bedwingen. Terneuzenaar Jeroen Alliet is met zijn 22 jaar de jongste speler binnen het team van hoofdklasser Drive. door Peter Snelders hulst - Het tegen degradatie strij dende vrouwenteam van Rapide zorgde voor een stunt tegen koplo per Pelikaan. Onder leiding van plaatsvervangend trainer Mark-Jan de Jonge verraste het de titelkandi daat met 3-1. Een klasse lager knok te een zwaar gehavend Vlissingen zich naar een doelpuntloos gelijk spel tegen Asvion. Bij de mannen eindigde de derby tussen Goes en Olympia in 3-3. In dezelfde klasse bleef Walcheren ti telkandidaat dankzij een ruime ze ge op Zundert (8-3). Een klasse ho ger verloor Rapide ietwat geflat teerd van Souburgh (3-0). Vrouwen. Tweede klasse. Rapi- de-Pelikaan 3-1 (1-1): In de eerste helft had Pelikaan het beste van het spel. Toch bleef de thuisploeg op basis van karakter op de been. Na voorbereidend werk van Tatsja- na van den Eynde liet A-juniore Axelle Wauters zelfs 1-0 aanteke nen. Nog'voor de rust werkte Peli kaan die achterstand weg. In de tweede helft gooide Rapide nog meer fysieke kracht en karak ter in de strijd. Op basis van die in zet dwong het de winst af Uit strafcornervarianten bepaalden achtereenvolgens Tatsjana van den Eynde en 'Lieke Alberti de eind stand op 3-1. Derde klasse. Walcheren-Asvion 0-0: Walcheren moest door perso nele problemen een beroep doen op jeugd en speelsters van het tweede team. Tijdens dit duel viel er zelfs nog een speelster gebles seerd uit. Toch streed het gelegen heidsteam voor wat het waard was, maar kwam in kansrijke situa ties kracht tekort om zelf effectief te zijn. Verdedigend bleef Walche ren wel op de been. Een sterker As vion kreeg legio strafcorners. Met kunst- en vliegwerk hield de thuis ploeg echter de nul vast. Mannen. Derde klasse. Sou- burgh-Rapide 3-0 (2-0): Het zat Rapide niet mee. De ploeg begon goed, maar had wat pech in de af werking. Zo schoot Jochem Beaart uit één van de kansen tegen de paal. Tot overmaat van ramp moest Rapide door concentratie verlies in een kort tijdsbestek twee tegentreffers incasseren. Toen de thuisploeg net na de doel- wisseling zeer gelukkig op 3-0 kwam was de mentale weerbaar heid gebroken. Rapide probeerde nog iets te forceren, maar blessure leed en een gebrek aan wissels speelde het team parten. Vierde klasse. Goes-Olympia 3-3 (2-1): Een aantrekkelijk duel van twee aanvallend ingestelde ploe gen. Met de eindstand konden bei de teams leven. Olympia nam de leiding via Jeroen Cauwels (straf- corner). Nog'voor de pauze stond Goes aan de positieve kant van de score door twee treffers van Ro nald Bouma. In de tweede helft kwam Olympia via Tim Boer booms langszij en nam zelfs de lei ding door Arjen de Vries. Een kwartier voor tijd bepaalde Steven Sijnja de eindstand op 3-3. Daarna kregen beide teams nog kansen op meer, maar het bleef 3-3. Walcheren-Zundert 8-3 (4-1): Walcheren speelde vooral aanval lend een sterke partij en lijkt hele maal klaar voor de twee naderen de confrontaties met de medetitel kandidaten Rapid en Gilze-Rijen. Voor rust waren voor de thuis ploeg Victor Reinders (2x), Boude- wijn Jagers en Jonathan van der Zanden productief Bij de stand 3-0 scoorde Zundert tegen. In de tweede helft liet Koen Waas dorp na een solo 5-1 noteren. Bou- dewijn Jagers en Jesse van der Zan den namen respectievelijk de 6-2 en 7-2 voor hun rekening. Boude- wijn Jagers bepaalde in de 67e mi nuut de eindstand op 8-3. terneuzen - De waterpoloërs van De Schelde gingen in de uitwed strijd tegen koploper DBD met 9-8 onderuit. De Bruinvis won met 7-4 bij SBC2000 4. DBD-De Schelde 9-8: De Schelde speelde in Best een prima wed strijd. Nadat een achterstand ver schillende keren was rechtgetrok ken, liep De Schelde in de tweede periode uit naar 3-6. Nadat het 6-6 was geworden nam De Schelde het heft: weer in handen (6-8). De voorsprong kon het echter niet vasthouden: 9-8. Scores De Schelde: Mertijn Loof, Sven Schieman, Cees van Houwelingen 2, Cas van Vorstenbos en Ivar Jansen van Roosendaal beiden 1. SBC2000 4-De Bruinvis 4-7: Hal verwege leidde De Bruinvis al met 2-5 en daarmee legde het de basis Voor de verdiende zege. Scores De Bruinvis: Edwin Hoste 4, Jan Willem Ramondt, Tim Roeb en Brian Oosting allen 1.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 79